Spasimo Nisavu od MERKATORA??

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Gledajuci plan i program jos u zacetku gradnje MERKATORA,video sam nesto sto i se ni malo nije svidelo..
Naime izvrsni diraktor firme koja pravi to cudo gostujuci na jednoj nasoj televiziji prikazao je ono sto sam napisao i vesto ocutao ali se je videlo to sto me je jako zabrinulo..
Radi se o tome da ce sva otpadna voda zapravo ici u nasu Nisavu..
To nije mala stvar u pitanju je zagadjenje s'vremena na vreme kada se bude pustila ta otpadna voda..
Ovo bi trbali detaljno da se raspitamo i da konacno stanemo svi u zastitu nase reke..
Izgleda nemoguce suprostaviti se takvom gigantu i da je to sve nemoguca misija,ali ukoliko se slozimo i krenemo svi zajedno NEMA NEMOGUCIH MISIJA....
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Krenite oštro pre nego što merkator bude gotov, kada ga završe posle će se vaditi na ovo i ono da bi ugradili filtere. U svojoj matičnoj zemlji sigurno moraju da poštuju sve propise vezane za zaštitu okoline pa zašto da ih kod nas krše :bangbang:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ne verujem da su tolike budale da sprovedu govna direktno u Nišavu usred Niša, kod dobro poznatog izletišta Đačko Ostrvo.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Radjeli cevka je napravljena,mislim da ce biti kasno kada je ugledas kako curi g....o u Nisavu.
Nije uredu sa tvoje strane da tako gledas na ovaj problem..
Delujes nezainteresovano jer zaboga ne pecas u tom delu Nisave vec posecujes pirotski deo..
NIJE U REDU VERUJ MI..
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
A mogao bi i da se prisetis reci koje si uputio kada smo se vracali sa sekcije kada sam jos tada UPOZORIO na opasnost delovao si jako zabrinuto i rekao da ces zajedno sa nama da se pobrines o problemu a sada kao NEZNAM JA NISTA..
A i deponija koja ce se nalaziti u blizini,toliko ce ulepsati izgled Nisave sva sreca pa nece nabujala  Nisava nekada malo povuci za sobom ta otpadna sredstva koja itekako remete ekosistem Nisave..
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pogrešno si razumeo. Ja mislim da je čudno da će napraviti toliku glupost. Pa, uništićemo ih, ako to urade. U stvari, uništiće sami sebe. Merkator je ionako sranje u kome nema ništa pametno da se kupi i služi kao mamac za selce čijim ženama je životni san da guraju kolica kroz takav objekat. Ako sprovedu govnjaru u našu najlepšu reku, sami sebi će da naprave štetu, jer će to čika Mixmaster odmah snimiti i postaviti na Youtube.
Ako pogledamo taj problem iz drugog ugla, oni znaju da se u Srbiji govna rasipaju direktno u reku. Evo ja ću sada da se poserem i moje govno će, zajedno sa sapunicom, kojom ću da operem bulju, da otpliva direktno u Nišavu, par kilometara nizvodno od Merkatora. Ako su ljudi pomislili da je u Srbiji normalno i dozvoljeno rasipati govna i otrove u reke, nisu mnogo pogrešili.
U Nišavu se uliva mnogo divljih kanalizacija, ali to nije najveće čudo. U nju se decenijama, bez ikakvog filtriranja, ulivaju i sve druge otpadne vode, koje je sama država, putem kanalizacije sprovela direktno u reku.
Dakle, kako god mi okrenuli taj problem, otpadne vode Merkatora će završiti neprerađene u Nišavi.
Ova reka ionako u svom  toku kroz grad više ne liči na reku, već na neki odvodni kanal. Na njoj više nema obala, vrbaka i virova, već je sva okovana u beton. Potpuno isto izgleda kao kanal koji samo treba da sprovede tu "suvišnu" pojavu u sledeću reku. Takozvani kej je pun nekakvih rupa, kroz koje se u reku slivaju hemikalije i otpad. Graditelj (država) je predvideo da se u njemu nepoznatu reku slivaju sva moguća sranja. Graditelj Merkatora je možda uradio isto po ugledu na svog domaćina- našu državu.
Blue Fox, ako Merkator to zaista uradi, to će biti dobro za našu reku, jer ćemo dići veliku buku oko toga i tek tog dana će naši građani shvatiti značaj svoje reke. Hajde da ih pustimo da počnu sa zagađivanjem. Videćeš da će nam tako samo pomoći da Nišava vrati svoj značaj koji je izgubila kod većine Nišlija.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Postujem tvoje misljenje ali je po meni ipak ona stara
--BOLJE SPRECITI NEGO LECITI--
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja bi to ovako resio:
Pustis bagru da ispusta shit u reku jedno mesec dana pa ih tuzis za zagadjivanje zivotne sredine i skrnavljenje ribljeg fonda i lepo trazis da plate odstetu i da poribe reku kako bi ispravili to sto su zasrali
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
A mi smrtnici cemo lako na sudu da dobijemo funjare..
Onako lagano??
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
ako tu upadnu jos i neke organizacije i udruzaenja(sto je vrlo moguce) ne bi trebalo da predstavlja veliki problem
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Umetnice slobodnih shvatanja mislis li ti da ono nisu unapred isplanirali sve to kako i sta ako bude doslo do nekih prozivanja...
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
mozda i jesu,ali su verovatno racunali na to da je ovo srbija i da nas ovde za to zabole...
ako treba da se vuku i politicke veze moze i to...
samo treba biti uporan i lajav na sva usta
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Postoji samo jedan nacin da se zastiti bilo koja voda.
Ako se reka uvrsi u prirodna bogatstva,nacionalni park, revir, predeo od izuzetne ekoloske i kulturne vrednosti.
U tom slucaju svako ugrozavanje iste povlaci sankcije.
Mada, uzrokuje i ostru kontrolu vode i sankcije prema neprimernim ribolovcima.
Potrebno je jako ribolovacko drustvo koje prerasta u profitabilnu organizaciju i celokupan sistem pocinje drugacije da funkcionise. Predsednik drustva postaje licnost koja se zaista pita a ne fiktivna figura.
Kakav je zapravo status vase reke?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislim da će dovoljna opomena biti brojni snimci (svako neka postavi po jedan) te famozne cevi i govana koja izlaze iz njih, na Youtube. Merkator će biti na meti javnosti i imaće gubitke značajnije od cene ugradnje filtera. Tako ćemo, po prvi put u istoriji, videti da na bilo kom delu Nišave u nju ulazi prečišćena voda.
 
Vrh Dno