"Spin & Fly" magazin

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Na osnovu nekih povratnih informacija zakljucujem da varalicari mnogo cesce citaju musicarske tekstove nego obrnuto. Mislim da je to nasa greska. Mnogo moze da se nauci o navikama riba od vrsnih varalicara koji pisu za magazin. To posebno vazi ako je ista cilj ista vrsta, a da ne spominjem ako se uz to juri strimerom.

Grujo imam prosto resenje za tebe. Daj svoj doprinos :) Hvataj ribe i pisi za magazin  :tbumb:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ja informacije sa terena sakupljam od svih ribolovaca.Često mi plovkaroši kažu šta su lovili,kako se riba ponašala ili neko drugo zapažanje.
Princip i rad neke varalice da se zamjeniti mušicama.Tačno je da mušičari manje pišu.
Najbolje bi bilo kakav SBS ubaciti  :tbumb:
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Vidim da Gringo vrbuje neke od nas radi doprinosa magazinu :-D  Zasto da ne u neko skorije vreme, malo nedostaje iskustva ali bice vremenom dosta materjala za napisati :-D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Izašao novi broj. Link imate na sajtu magazina: http://spinandfly.net/
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Novi broj http://spinandfly.h5mag.com/29/naslovna    :firends:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Eh, da mi je nekada bilo ovakvog casopisa. Brdo para i 100 kg ''hartije'' sam nakupio samo zbog jedne stranice (iz raznih casopisa) koja me je zanimala u vezi  varalicarenja i musicarenja :(.

Racunari su ugasili potrebe za novinama i knjizevnost se gasi polako. Nista lepse nego  bistriti casopis i uzivati u svakom napisanom redu.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
баш тако, колега мафке.
погледао сам иако се више не сећам кад сам вараличарио али ми је мило да је овако богато опремљен, наравно лепи чланци и у одељку о нашем занимању-зато хвала и гоцију за овај додатак-посластицу!/овај узичник је могао и на крају прве реченице/
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
Eh, da mi je nekada bilo ovakvog casopisa. Brdo para i 100 kg ''hartije'' sam nakupio samo zbog jedne stranice (iz raznih casopisa) koja me je zanimala u vezi  varalicarenja i musicarenja :(.

Racunari su ugasili potrebe za novinama i knjizevnost se gasi polako. Nista lepse nego  bistriti casopis i uzivati u svakom napisanom redu.

I meni je bilo uzivanje da citam casopise kad sam bio mlad. A onda sam upoznao nekoliko ljudi cijim sam se clancima divio, cinilo se da su majstori i poznavaoci onoga o cemu pisu. Ispalo je da su dunsteri prve kategorije i mlataci za sve pare, baroni-lazovi i nemaci pojma. Uglavnom, razlog da pisu su nalazili u tome sto ih ljudi pozivaju na pecanja, manifestacije, ruckove, takmicenja, naravno sve za dz. O priboru su pisali nemajuci pojma o istom, a casopisi su nalazili interes kod uvoznika zbog reklame. Ni jedan objektivan tekst o priboru koji se prodaje na nasim prostorima.
Prikazivane su ribe uhvacene par godina u nazad kao aktuelni ulovi, cak su se skidale i slike iz stranih casopisa, hvatale se ogromne ribe na kedera pa im gurane varalice u usta cisto radi reklame nekog proizvodjaca.

Totalno sam bio razocaran i naravno prestao da kupujem i citam casopise.

P.S. Ovo se odnosi na casopise uopste a ne konkretno sa S&F tako da Goci nadam se da me kapiras sta sam hteo da kazem.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kako se ja nisam ovoga setio bas sam prost  :doh: ...ima odma da se metem na pisanje clanaka pa i da mene zovu na pecanje po revirima, ruckovima itd.  :hammer:

 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
simpson H je napisao(la):
Ovo se odnosi na casopise uopste a ne konkretno sa S&F tako da Goci nadam se da me kapiras sta sam hteo da kazem.
Kapiram, šta više - potvrđujem gore napisano, naročito što se testova pribora tiče. Što se poznavaca tehnika ribolova tiče, u proteklih 20-30 godina je bilo i vrsnih znalaca i totalnih amatera, jedino veštih na peru. No i povr svega mislim da je na vodi prosečan ribolovac koji čita novine bio u prednosti nad prosečnim ribolovcem koji to ne radi.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Al' Vas je ishvalio,samo je na sebi mnogo štedio riječi  :hammer:
Šalim se,još jedino S&F prelistam ovo ostalo odavno sam prestao.Većinu stvari sam već na netu našao.Tako da papir kaska.
Mnogo sam kupovao novine da bih izvukao neke informacije.
Kao što Simpson kaže mnogo podvala je bilo!!!
Najbolji rezultat mi je dao moj dnevnik kada sma počeo da pratim dešavanja i da sve zapisujem.
Mnogo para sam dao na opremu,dok sam sve probao a i dan danas naletim kao dijete jer vidim šarenu igračku.
Trenutno se igram sa UL đžig štapom,mnogo dobra stvar,opušta me jako lagana oprema i mogućnost lova na svakakvim terenima,kao i mogućnost lova raznih riba.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Hvala Mito:)
Tommy glupo sam sebe da hvalim. Mada i ovo sto sam napisao je samo delic dozivljenog. Svetsko je stvarno nesto sto se mora doziveti.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno