Spisak morskih riba koje sam video dok sam ronio (Boka Kotorska 2008)

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
ono jeste da voli dubine ali vidjao sam ih do 7-8kg i na dubinama oko 5-6m, mada nisu bile u svojim rupama vec u prolazu, to znam jer su te rupe bas plitke i ni izbliza zajebane kao prava kernjina kuca
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
sulecriba je napisao(la):
Milanče je napisao(la):
...Evo spiska riba koje sam video sa ovogodišnjeg letovanja, mislim da je impozantan!!!

17. Kernja
...

Kirnja na dubini do 5 metara ? Kolika je bila ?

Male, video sam ih nekoliko i sve su bile recimo oko 300-500g. Braon sa belim i žutim nepravilnim šarama. Oprezne ali i radoznale, dozvoljavale su mi da ih dugo posmatram :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
ja kernje obozavam, mocno izgledaju a i rastu poprilicno
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ti si srecan covek. Ja godinama ronim sa harpunom na dah. Smem da se pohvalim da kao amater efektivno lovim na dubinama preko 10m. Kernju nazalost jos nisam sreo oci u oci. Bilo je orada, brancina, hobotnica ugora i murina...ove prelepe ribe ne. Nisam lovac i nikada nisam voleo ovaj sport ali me lov harpunom toliko ispunjava da ga volim malte ne koliko i musicarenje. Sada me zivo interesuje u kom mestu ima toliko kernji pa se cesto da videti?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
nema ih toliko ali se nadje po koja, a valja imati i lampu. inace ronim oko budve uglavnom i ostrva sveti nikola,tamo sam ih najvise i gledao,a ima ih i izmedju plaza mogren i ricardova glava,tamo je plitko ali su rupe zajebane, ponekad je samo vidis kako prodje iz jednog u drugi deo rupe kao duh. meni je ronjenje vrh,iskreno jace i od FF, jedino......ma necu u off :)
 

VELJKO

Senior member
Učlanjen(a)
17.05.2008.
Poruke
228
Broj reagovanja
12
Ekstra ......no coment ....znam lika ovde koji roni nocu i samo vadi sve zivo ....Morava je u pitanju ,,,nocni ribolov a nista se ne vidi ....
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Dobar video...Procunja po netu i nadji video u kome je audio podloga >>smack my bitct up<<. FENOMENALNO. Isto Hard Core Tu je negde, vrti se oko linka koji si poslao
Pozdrav Oholi

 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
VELJKO je napisao(la):
Ekstra ......no coment ....znam lika ovde koji roni nocu i samo vadi sve zivo ....Morava je u pitanju ,,,nocni ribolov a nista se ne vidi ....
Ogradjujem se od ove >>pojave<<!!! :grin: :toalet: :asshohe: :machinegun: :suck:
Jedno je lov kopljem na moru a drugo su vile po Moravskom plicaku. Zajebi prozivke......Bolje.
Ako imas dah za lov pod vodom imash i muda. Ovo je malo kurcevit sport i nije za seke, pa vidi da me preskocis sestro

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
pazi sad, na rekama nema potrebe da se lovi nocu, ribe si ekstra mirne i danju, mirnije nego na moru, zato je valjda i zabranjeno.
a na moru je nocni zabranjen iz istog razloga-ribe stoje. mozes ih gurati puskom, kad naidjes ,recimo na jato cipola, mogu se skoro svi izloviti...... katastrofa
ali jezato lov na ceku vrhunac, cuo sam za momka koji je na verigama 3godine cekao gofa, imao trip da ce proci tuda.... i prosao je,momak ga skinuo-50kg gof, e to je trofej
 

milantaa

Junior member
Učlanjen(a)
20.03.2008.
Poruke
50
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kraljevo
A koje je ono debela riba sto je podizu u kamionet, pa posle visi obesena. Kako se zove ono cudo?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
meni na kernju lici, mada nisam bas siguran da nema nesto drugo kod njih a da lici na nasu kernju
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
E, nije mi dobro, triput gledam ovaj klip i ništa mi nije jasno ??? Da li je moguće da je toliko mršav i da ispusti vazduh iz pluća tako da tone na 20 metara dubine bez tegova!!! 5 minuta!!! Lovi čovek po dnu kao pigmeji u džungli :doh:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RJM6iGAZNNU&feature=player_embedded[/youtube]
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Ovaj doručkuje pesak, za ručak jede korale a večeru propušta sigurno.
 
Vrh Dno