Spisak morskih riba koje sam video dok sam ronio (Boka Kotorska 2008)

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šta drugo reči za takvog lovca nego samo VELIKI  :respect1:

 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Milance klip razbija :tbumb: Ja sam osnovne principe ronjenja na dah naucio od drugarice koja je dugi niz godina trenirala umetnicko plivanje (sad je trener). Ranije dok smo se mi koji smo trenirali klasicno plivanje qrcili ko moze da preroni po sirini olimpijski bazen ona je ladno ronila vise od duzne i po, oko 80m. Rece nam da tadasnja njena trenerka moze dve duzine (100m) I tad mi ovako objasni. Prvo se maksimalno smiris, drugo i najbitnije ne uzimas dah vise nego sto bi uzeo pri obicnom disanju, trece sve radis usporeno polazuci mnogo vise na tehniku nego snagu. I mada nikad nisam dosegao te duzine par puta sam preroinio bazen po duzini.
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
Super klip, super ribolovac! Mislim da taj harpun je tezak i to mu sluzi kao olovo oko struka. Ako si primetio stalno radi neke pokrete jendom rukom, zapravo gura se na dole, a isto radi i neke pokrete nogama. Bavio sam se i ja ronjenjem na dah i brzisnkim ronjenjem. E da bi mogao dosta da ronis treba da uradis pretoga dobru ventilaciju plucam, treba to, jer mi uvek ne izbacujemo sve sto imamo u plucima, i onda neki umeren udah je dovoljan da se prepliva i vise od 100 m, ali sta je najbitnije je da budu spori pokreti ruku i mogu. Sta ej interesantno da kod ovi svetskih prvaka u ronjenju u dubini, opada im puls cak do 16 -20 otkucaja u minuti, urimi neke funkcije tela. Verovadno i ovaj nas ronioc iz klipa to radi stalno i tako zivi, ko zna mozda prilagodio svoje telo na zivot u vodi ispod 20 m :). Isto kao sto naucnici tvrde da su velike ribe kao kitovi (balene) ranije ziveli na zemlji a sada su se prilagodile da zive u vodi.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ha, svidelo Vam se kao i meni :) Sve je OK što ste napisali, ali malo je toga što nisam znao :D On tone kao da je ispustio SAV vazduh iz pluća, a i nigde na klipu se ne vide mehurići da ga ispušta tokom ronjenja :doh: I tako 2,5 minuta se šeta po dnu s praznim plućima ??? Po priči komentatora može i do 5 minuta, a po tome koliko mi izgleda umorno i zadihano na kraju ja mu i verujem. Pa on ovo čovek radi po ceo dan - nabija kilometražu po morskom dnu, šećka se i hvata ribe. Mogao bi i neku FF kombinaciju da proba ispod vode  8)
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Pa ako si rođen na nekom ostrvcetu u tri lepe p... m.... usred okeanske nedođije, jedina zanimacija i hrana je u vodi.
Ako hoćeš da jedeš moraš da uloviš ili ako si sin lovca na bisere - od malena učiš ronjenje. I svakog dana u svakom  pogledu sve više napreduješ.
Ako imaš sreću da te ne api neka velika bela ili mako ajkula - sa šesnaest i više godina bolje se osećaš na dvadeset i više metara pod vodom nego na obali.
Ili naučiš da roniš ovako ili rikneš od gladi.
Gledao sam ranije o lovcima na bisere - ostaju pod vodom skoro sedam minuta (tako kažu ovi što snimaju), a nema ih tri'es kila i metar i žilet visine.
Gledao sam i klinca od pet godina na Ohridu kako roni u šest sedam metara dubine - skoro dva minuta i skuplja pare koje turisti bacaju u vodu.
Sa petnaest ima da roni pet minuta,
Prilagođavanje, evolucija, trening... bem li ga šta je.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
malo treninga i nije neka filozofija....kao dete sam bio i po 3 min pod vodom, ali tada sam od 8 do 20h bio na plazi a veci deo u vodi, pa jos bez odela :)))), sad sam i pusac pa mi neko vreme kad stignem na more treba da postignem 1,5 do 2min rada pod vodom....mislim na rad po rupama, kad se lovina ceka manja je potrosnja kiseonika....

evo jedne dobre kernje  lucice pored petrovca....usralo me bilo opasno naletela mi na penal :)))

kernja.png
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
oholi je napisao(la):
...malo treninga i nije neka filozofija...
Ajd baš bih voleo da te vidim kako hodaš na dnu i to na samo 4 metra dubine 2 minuta :whistle:

Ronim i ja, ali ako ne guslam perajima ka dole isplivavam kao pampur. A kad ispustim sav vazduh iz pluća tonem ali su mi tada sekunde koje još mogu da provedem od vodom odbrojane :yeswink:

P.S. Nego za ove profi ronioce bi trebali da prave pojaseve od tungstena :hammer: :hammer: :hammer: Em su teži em su manje zapremine, em ne zagađuju vodu :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mo onaj gnjurac/ribolovac ima spec. težinu kao mangrov panj - tone samo tako :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hehe  :D i ja ko milanče dok verglam perajima ide ali kada stanem izlečem na površinu ko pampur.

čak i da bi snimio neki video pod vodom moram da se uhvatim za neki veči kamen na dnu ako ga ima pa i in umalo da ne ispliva sa mnom  :hammer: :D

A ovaj lik hoda po dnu, stvarno to moraš biti pro...jes, puška je teška garant ali sve jedno nije toliko teška jer ne bi mogao da ispliva sa njom onako.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Lik je kao iz Bijafre,nema šta da ga održi na površini :D
A sigurno ima i teške kosti :lol:tone kao sekira!
 

HITNA

Senior member
Učlanjen(a)
04.12.2005.
Poruke
166
Broj reagovanja
0
Evo dok se vi grejete i gledate snjeg vani kroz prozor ...........Evo jedna od neki dan poluotok Pelješac more 14 stupnjeva

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
samo kaci hitna, i ja cu neke orade :))))
 
Vrh Dno