Šta je "čisto"mušičarenje, a šta ne?

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bilo je sličnih priča po drugim temama, ali ne mogu da nađem temu gde se može postaviti konkretno pitanje: da li je to i to mušičarenje...

Ne mislim samo da onu klasčnu definiciju "zabacivanje laganog veštačkog mamaca težinom konca", već i na mnoge dileme poput toga šta je na kraju predveza.

Evo jednog pitanja:

Ako na kraj predveza stavim silikonskog crvića, da li mušičarim ili "mešetarim", tj. pecam nekom kombinovanom-kvazi tehnikom?

Povod za ovo pitanje:

47071255.jpg


39922394.jpg


Videh ovaj proizvod na našem tržištu, i moram da priznam da bih ga rado stavio na kraj predveza kada hoću da lovim recimo bodorke, crvenperke ili mrene...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Moguće da pecanje ovim crvima tj. larvama teško može da se nazove mušičarenje ali larvarenje ili ti crvarenje sigurno  :hammer: :D

Bez zajebancije sad, ovo uopšte ne izgleda loše.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Kolega sa drugog foruma je razbio babusku na ovog silikonca,a sebe drzi za 100%-og musiara. Licni moj stav je navuci nesto na golu udicu i

pecati ribu,nema veze sa musicarskim kodeksom. Tako moze i parce gliste i 300-ta cuda. Vec odradjena larva poznatim FT tehnikama menja stvar.

Postoje X recepata za izradu vestackog crvica,a nataci silikon,nije to-to  :nowink:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Možda je mušičarenje ako udicu staviš u stegu i tek onda navučeš silikonskog crvića...  :lol:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
More Goci možda od tebe i bude jednog dana fly tier  :)
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Odlican video je Sebastijan izbacio pre par dana
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=39WaBhPRzyM[/youtube]

Znaci da je tema "U sta se pretvara nase musicarenje" i o kojoj je bilo reci ispravna tema....
Ipak postoji neka grnica....
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Milan VB je napisao(la):
Znaci da je tema "U sta se pretvara nase musicarenje" i o kojoj je bilo reci ispravna tema....
Ipak postoji neka grnica....
gde postoji granica,u necijoj glavi!? Milan Limited  :D
opet ti se sve pobrkao u glavi,kakve veze imaju ovi crvici sa strimerima na ovom video klipu?
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
znam sta je tema,ali ti ne znas! "cisto musicarenje" je pod znakom navodnika.
slabo ces sta postici bez argumenata na forumu,a ovakvim ponasanjem bas nista.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Goci,stavi udicu kraceg vrata u stegu zatim natakni ovog crvica.Uzmi naaaajtanji konac koji imas i namotaj 2-3 namotaja iza crvica prema luku udice a zatim prebaci konac kod okca i tu vezi maaaaali zavrsni cvor.Imaces odlicno vezanu imitaciju crvica i niko nece moci da ti prigovori bilo sta  :hammer:

p.s.Kad provalis gde ima da se kupe ovi crvici kod nas javi mi  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hmm....no iskreno ruku na srce, ako praktično i tehnički u duhu vremena u kom živimo gledamo (obavezno razterečeni od snobovskog romatističkog razumevanja ff-a) moram to prihvatiti pod čisto mušičarenje...mamac je umetan, nataknut na udicu sa možda privezanim nekim percetom ili ničim i bacamo ga mušičarskom tehnikom i alatom.

Meni recimo ti crvići nisu baš zanimljivi jer ja sam po tom pitanju još uvek staromodan. Volim sam navezati mušicu od materijala koji još nemaju formu imitacije kakvu želim uraditi. Zato još uvek nisam ni probao npr. gotove silikonske delove za kamenjarku. Takvim imitacijama MENI nije zanimljivo pecati ali ne mogu nikako reči da to nije čisto mušičarenje. Jeste, čisto mušičarenje ali meni se takav način ne dopada da bi i sam tako lovio. A oni koji love takvim imitacijama mušičarskom tehnikom neka i dalje love, njihovi ulovi su još uvek ulovljeni mušičarskom tehnikom i ja ih priznam kao takve...e sada, što su oni nataknuli silikon na udicu i love to je njihova stvar i u to ne ulazim niti me to zanima niti osuđujem.
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Znas kako, ako nabacis malo lepka na udicu i postavis ovog silikonca kao na slici 2. onda je okej. Mislim, isto je kao da si uzeo da motas lateks oko udice da bi dobio vernu imitaciju crva. E sad, ako bas mislis da nataknes ovog silikonca kao na slici 3. onda ucini sebi uslugu, idi kupi negde prave crvice, stavi plovak i olovo, pa pecaj  :hammer: :hammer: :hammer:
 

Prilozi

  • nd7vwk.jpg
    nd7vwk.jpg
    16,7 KB · Pregleda: 1.430

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo Goci bagatela iz Hong Konga  :D

http://www.ebay.co.uk/itm/10pcs-Noctilucent-Soft-Silicone-Worm-Pupa-Shape-Bait-Fishing-Fish-Lures-/360617315798?pt=UK_SportingGoods_FishingAcces_RL&hash=item53f6778dd6

Čuo sam da neki banačani pored babuške satiru i deveriku ovakvm silkoncima.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Jos im i mirise dodaju. Smrde ko pokvareni crvici. Ne mogu ruke da operem posle. Sav mi se kanap uvonjao....  :hammer:
 
Vrh Dno