Šta je "čisto"mušičarenje, a šta ne?

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sjajna ideja goci...ja porucio jednu kesicu ima da desetkujem karase ........
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
crni je napisao(la):
Goci,stavi udicu kraceg vrata u stegu zatim natakni ovog crvica.Uzmi naaaajtanji konac koji imas i namotaj 2-3 namotaja iza crvica prema luku udice a zatim prebaci konac kod okca i tu vezi maaaaali zavrsni cvor.Imaces odlicno vezanu imitaciju crvica i niko nece moci da ti prigovori bilo sta  :hammer:

p.s.Kad provalis gde ima da se kupe ovi crvici kod nas javi mi  :D
Saznao! (posle godinu dana  :D )

Distributer Trendex crvića je Ribosport:

http://www.ribosport.com/

Od njih kreću ka mnogim radnjama, a gde sve stižu - veze nemam.

U svakom slučaju može se ovo iskoristiti kako si napisao, kao osnova za brzo vezivanje larve/nimfe za žutooku, crvenperku, babušku...

 

Prilozi

  • trendex.jpg
    trendex.jpg
    321,8 KB · Pregleda: 333

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Crvici online- beli, zuti, sa aromama  tutti-frutti i natural  - http://www.freetime-ribolov.com/Silikonske-varalice/TRENDEX-CRVICI-BE-620-01.html  :D
Ima i larve: http://www.freetime-ribolov.com/Silikonske-varalice/TRENDEX-LARVA-BE-850-01.html
A i gliste: http://www.freetime-ribolov.com/Silikonske-varalice/TRENDEX-CRVENA-GLISTA-BE-650-01.html
:hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jes malo degutantno koristiti ovako nešto u mušičarenju, ali priznajem da ne bih imao ništa protiv na ovaj veštački kukuruz zabacim šaranu.  :-*
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Goci je napisao(la):
Jes malo degutantno koristiti ovako nešto u mušičarenju, ali priznajem da ne bih imao ništa protiv na ovaj veštački kukuruz zabacim šaranu.  :-*

Moje iskustvo s tim kukuruzom je više nego ugodno.fiderom sam u zadnje dvije godine uhvatio lijepih šarana na njih i sigurno bi radio s mušićarskim priborom. Crvi su ubojice bijele ribe ako se koriste tamo gdje ih struja digne s dna sto u ff nije nikakav problem :)
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
S postovanjem ako smem da primetim prije nego sto pokusate da me zgazite,ovde pojedinci jos uvek pokusavaju da unize ovu drevnu tehniku lova na pastrmke,poistvecujuci je sa svim i svacim a da pritom ne vode racuna o zdravom ukusu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Pa ova nasa drevna tehnika je izmisljena da bi ljudi jeli, ne verujem da su pustali ribe tada. A ovo danas je iz zadovoljstva uglavnom. E sad ti drevni musicari nisu ni cekrk imali, pa samim tim tenkara je najbliza tom drevnom.... Suve muve su sigurno bile nezamislive....

Kad se sve uzme u obzir mislim da sve treba da ostane na nivou odluke svakoga od nas.... Bez da osudjujemo jedni druge ili da namecemo misljenje nekome...

sent from my brick from the wall

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Vanja iz Nisa je svojevremeno pisao u casopisu o koriscenju Mepps leptira 0 u slucaju zamucene vode a koriscenjem ff pribora.
E,dal je to musicarenje ? Imao sam  mini spiner ''INDIANA'',skoro duplo manji od duple 0-e,bas namenjene za ff,koristio sam ga za ultra lako varalicarenje,opasna napravica.

Leptiraste varalice i mikro voblere ( koje koriste Italijani za ff),ne bih koristio,ali to je naravno  moj stav.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Ni ja to ne bih koristio. Vise sam ciljao na ljude kojioma je samo suva muva cisto musicarenje a poreklo svewga je krenulo od mokre muve... Pljuje se tenkara a opet ppoceci su najslicniji njoj....

sent from my brick from the wall

 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Zao mi je sto se ne razumemo,niti govorim o nekoj tenkari,niti o drevnosti u tom smislu,govorim o sarkazmu i nacinu izrazavanja punog ironije.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Pa Bahuse kad ti je vec zao sto te ne razumeju a ti pokusaj da nam to bolje objasnis.

sent from my brick from the wall

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Oholi hvala  na saradnji, znaci nisam jedini po pitanju kacenja  ''gvozdja'' na ff pribor.

Bahus poseduje ozbiljnu vrlo staru literaturu vezanu za lov pastrmke a na nasem jeziku,video sam  :tbumb:
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Iz same kurtuazije sam napiso da mi je,, zao ,, i to samo iz pristojnosti.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Bahuse, iz kurtoazije izvini....

sent from my brick from the wall

 
Vrh Dno