Strimeri za basa

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
koje mi strimere preporučate za bassa ako ga je netko mušičario može li mi objasniti način vođenja strimera i sve  ostalo.važno hvala unaprijed.
 

Al.

Junior member
Učlanjen(a)
11.03.2009.
Poruke
87
Broj reagovanja
0
Obično ne razmišlja puno ako mu se dovoljno blizu provedu imitacije manjih riba. Odlično se lovi i na imitacije larvi vodenog konjica, na razne fantastične kreacije, na imitacije punoglavaca i odraslih žaba.

Najbolje se lovi na viđeno pa je važno da se ribi priđe oprezno. Što se vođenja tiče, važno je da se streamer zabaci dalje od ribe ali da kod povlačenja prođe dovoljno blizu tako da riba nema previše vremena za razmišljanje.

33uv8zk.jpg
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
hvala. jesi li ti ulovio tog bassa na slici ako jesi gdje ?
 

Al.

Junior member
Učlanjen(a)
11.03.2009.
Poruke
87
Broj reagovanja
0
Trepotovi bajeri kod Karlovca.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Filipe,
Samo da dopunim Al-a.
Bas, po mom iskustvu, najviše napada strimere i mušice tamnih boja - braon, crna. Obavezan duži predvez i podvez, jer ga plaši kanap.
Srećno
 

Al.

Junior member
Učlanjen(a)
11.03.2009.
Poruke
87
Broj reagovanja
0
Filip je napisao(la):
Al stvarno volis prelaziti granice s fotičem svaka ti čast
kad si već tako uspješan u lovu bassa mozes li na temu strimeri za bassa staviti neke recepte popera i raznih muha za njega  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:

Filipe, poppere za bassa možeš praviti od raznih materijala  - plutenih čepova, starih plovaka, pur pjene... Možeš im dodati marabou, dlaku od zeca, jelena, sintetiku, možeš ih i obojati po želji. Popperi se vode kratkim i oštrim potezanjem strune tako da proizvedu karakterističan zvuk. Nakon toga se napravi pauza od 2 ili 3 sekunde i upravo u toj pauzi riba napada.

Ovaj na slici je napravljen od plovka:

egww2v.jpg
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
filipe,
postavio sam slike pod 'mikro poperi' pa ih pogledaj....oni su mi se najbolje pokazali  :tbumb:plus narandzasti i nesto slabije beli wooley buger's-i dok na crnog sam dobio jednog u zoru a na braon i zelenog ni jednog mada sam ih forsirao,sto se tice predveza ja na kanap vezujem direktno fluokarbon od 0.20 od nekih 2m i mogu ti reci da ih razbijam :hammer: :hammer: :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
RainBow topwater strimer od Srneće dlake ,bucktaila ,marabua i grizzli pera ,udica primerena Bassu #4/0 ,kad budem išao da mušičarim bass'a samo ću njega da bacam .

233499524_7704a552f1.jpg
 

Prilozi

  • rainbow.jpg
    rainbow.jpg
    71,8 KB · Pregleda: 502

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
od popera za bass-a su mi se nekako najbolje pokazali crni i red head,biram ih sto vise sunca crni,mutno/kisa red head.(doduse pricam o normalnim poperima al nema veze princip je apsolutno isti)
ostali sareni bomboni su vise za ribolovce nego za ribu.prije ce se neaktivni ili slabo nabrijani bas pobjeci od sarenila nego napasti,dok ludi ili aktivni bas koji turira perajama ce napasti gotovo sve.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
kao sto hunter rece ,kad jede ne bira puno sta ce napasti. moje neko iskustvo je da sam najvise i najvece basove pecao upravo na povrsini(govorimo o periodu lepog vremena ne zimi),i dok sam ga jurio varalicom opet sam najvece pecao na povrsini i mnogo bolje prolazio nego kad sam mamce pustao blize dnu. prema tome kod mene u basovskom arsenelu ima svega tri strimera i to onako samo da se kaze da su tu,uglavnom su to povrsinci.znam da ce neko reci sad, pa leti su u dubokoj vodi,,,i to je tacno retko veliki su leti na povrsini al da li ste probali nocu ili rano ujutru(otpirlike vreme kao za smudja leti) da ga pecate poperima?????? e ja samo radio i ako je to na jezeru gde ja pecam zabranjeno ali sta cu kad veliki jedino tad rade :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
 
Vrh Dno