Strimeri za proleće

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ne bih je ni ja trazio,ali apstinencijalna kriza hvata maha......sam sebe hvatam kako budan sanjarim o ribolovu,toplijem vremenu i malo opustanja pored vode......do Maja bih poludeo sigurno.hvatam motku i sutra pravac-Pel...ovaj,neko kanalce!!!nadam se da je ovaj plus malo "odobrovoljio" stuju.....a to za Jocu si u pravu,Zvezdane....bolje dati lupam,30e za jedan dan na Joci i bar imati sansu za neku mamu 8+ za koje znas da ih ima mnogo,nego dati....pa ni ne znam koliko puknem godisnje za benzin kad stukolovim,vadeci primerke do max 2,5 kg(moj PB last year) U jesen sam mogao da izvucem bas krupnu stuju,moja procena,bar 5-6+Kg....ali to je JEDNA,naspram mnogo Jocinih......i da sam tu azdaju izvukao,ne bi se dvoumio posle slikanja....vratio bi je nazad....sto ne bih rekao za vecinu nasih ribolovaca...svaka cast izuzecima.....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja evo čekam 15. Januar, tada planiram nekako dobiti slobodno pa na Savu...a do proleća ima vremena a tada radije koristim malo kraće strimere (od 10 do 15cm) jer mi se več dug niz godina dešava jedno te isto iskustvo a to je: spadanja ili slaba kačenja ako koristim baš velike strimere (20cm+) dok sa ovim kraćima (10-15cm) nema ni jednog promšaja do sada a niti spadanja posebno ako je udica kratkog vrata. Primetio sam da su tada štuke mnogo agresivnije i ne tako precizne kao inače. Naravno da to ne važi baš za svaku štuku  u tom periodu ali kroz godine i ogroman broj ulovljenih štuka dobio sam takvu sliku. Mnoge štuke posle mresta koje mi se zakače na malo veče strimere se kače tek rubom čeljusti, nekada i promaše strimer, udare ga ofrlje i opet se vrate pa napad. Važno je i vođenje...nekada pali malo brže a nekada cimkanje, trzanje sa pauzama u kombinaciji sa povremenim jigovanjem.

U svakom slučaju ja bi ti savetovao da si nabaviš/napraviš strimere u dužini od oko 12cm i neke od oko 18cm i bit če ti dosta. Obavezno probaj kombinaciju belo roza  :D ja sam se početkom 2010 oduševio tom kombinacijom. Lovio sam je 15cm Clouserima (Half n' Half) belog stomaka i roza leđa.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
;)
naravno da cu probati,samo prvo stap da opravim....vrsna alka se izgubila i sad trazim drugu...tj,nasao je,samo da je dopremim i montiram...ali ne zurim,iovako idu najgori meseci.....cim zapljune 1 Ejpril,onda sam spreman..... :D
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
uzas...bio ja u nedelju...fijasko totalni......led debeo ko tashtin obraz...... :D
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Pa što brate ne ponese onu alatku za bušiti rupe na ledu, sjedneš kraj rupe pa cimaš muhu gore dole (naravno prije toga je malo otežaj) tako rade na svim zaleđenim jezerima gdje ima štuke, samo pazi da probiješ dovoljno veliku rupu, da nebi morao naknadno lupati led oko njene njuške kad proviri nosom a ono nemoš da je vadiš - usko...  :D :D

Šalu na stranu ja prvi nisam za na led i slično, nisam išao kad je bilo vrijeme pa sad preko zime sigurno neću van na vodu-led. Mada me ovo sunce juče zagolicalo i srce mi ugrijalo makar na kratko. Divim se vama koji idete i po ovoj zimkulji van na vodu. Jbga ja ću izgleda polako sa penzićima da sjednem u hladovinu i igram šah  :blush:


 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
:D :D :D
vidis,nisam o tome razmisljao.....salu na stranu,i mene je privuklo sunce i nada da se poneka stujka aktivirala.Sledeci izlazak...Mart 2011..... :D :D
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Samo da kazem da je na led isao jos sa biciklom, pa ko je cuo skorasnju nesrecnu pricu skukarosa iz Srbije, zna kako je kolega tomos mogao da se provede  :hammer:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
cista dezinformacija....nisam isao bajsem NA led...isao sam DO leda... :D..na ledu sam kulturno stajao i poskakivao......ali nema brige,cuka je ok a i plivanje je,cujem,zdravo..... :D
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Polako ali sigurno,odlazi zima u tri majcine i blizi se otvor za Stuku.....jos malo pa ce i prvi April,svetski dan sale ali meni je mnogo vise od toga....sredio sam sedmicu,nabacio strimere i spremio strunu.....spreman sam!!! :ninja:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
gde si ti covece???? ja reko ti nas napustio.... :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ali daleko je još za prolećne strimere  ;)

živ nam bio  :firends:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Djes Gegula! Malo sam pauzirao sa musicarenjem ove sezone, ali spreman sam za 2013! Heavy fly fishing mi je u planu, pa....trebace saveti svakako!:)
Pozzz Seb, legendo! Nista ne bi od sluzbenog putovanja u Slo, ali nadam se da cemo  se videti. :tbumb:
 
Vrh Dno