Strimeri za stuku

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, toga sam svestan da su mnogi ljudi ko "stoka". Ali to nije razlog, zapravo sta se ja cudim, imamo državu punu nesposobnih rukovodioca pa je najlakse sve zatvoriti i zabraniti i pustati samo krivlovce.  :mad: uh, ima da puknem od muke. Sve bi se to dalo lepo uštimati ali...  :mad: :mad: :mad: :mad: :blush: :'( Evo gledam malo po internetu i pšronašao sam da su samo 4 ribolovna područja u kopačkom ritu. Ali pogledaj istočne rukavce...doslovno plaču i zovu nas da lovimo po njima  :D jer baš su tu ti krokodili!!!
http://www.kopacki-rit.com/index_flash.html
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ta ribolovna područja koja su dozvolili izgleda kao... da ti ne govorim, načičkana su vikend ribičima, bude ko na takmičenjum, plus što naplaćuju dodatne karte ( :p) dakle ako hoćeš da loviš babuške,štukice,linjačiće u skupini sa oko 50 ribiča na 100m onda ti je to otprilike opis tih dozvoljenih dijelova. :doh: a od pravih mjesta duboko u ritu ni govora, konji :hammer:, ma to je uvreda za plemenitu životinju, neznam kako bi ih nazvao. Umjesto da dozvole i organiziraju C&R uz vodiča , čamac i to dobro naplate pa da se čovjek ubije od doživljaja, za dovoljavaju se sa 50kn dnevno na vodi koju u stvari ni ne održavaju.O rubnim dijelovima vodi brigu zajednica ŠRD Baranje, a oni naplaćuju ? Sad su se nedavno počeli i svađati oko toga imaju li oni uopće pravo naplaćivati nešto što je na rubu parka a van ograde, ovo nema ni u cirkusu, a mogli bi dnevno zarađivati ogromne sume i još pritom pružiti i pravi užitak takvim ludacima kao što sam ja (a vjerujem i ti). Eh...
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Malo smo zabrazbili u drugu temu (ovo je ipak o strimerima) al se tako zanesem i zapjenim kad je riječ o "parku prirode" da se nemogu kontrolirati. Najradije bi tu cijelu ekipu (što je oko parka a ne rede kako bi to bilo dobro i za šire mase)  :machinegun:... Uhhhh idem popit kavu i smiriti se nekako.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
Ta ribolovna područja koja su dozvolili izgleda kao... da ti ne govorim, načičkana su vikend ribičima, bude ko na takmičenjum, plus što naplaćuju dodatne karte ( :p) dakle ako hoćeš da loviš babuške,štukice,linjačiće u skupini sa oko 50 ribiča na 100m onda ti je to otprilike opis tih dozvoljenih dijelova. :doh: a od pravih mjesta duboko u ritu ni govora, konji :hammer:, ma to je uvreda za plemenitu životinju, neznam kako bi ih nazvao. Umjesto da dozvole i organiziraju C&R uz vodiča , čamac i to dobro naplate pa da se čovjek ubije od doživljaja, za dovoljavaju se sa 50kn dnevno na vodi koju u stvari ni ne održavaju.O rubnim dijelovima vodi brigu zajednica ŠRD Baranje, a oni naplaćuju ? Sad su se nedavno počeli i svađati oko toga imaju li oni uopće pravo naplaćivati nešto što je na rubu parka a van ograde, ovo nema ni u cirkusu, a mogli bi dnevno zarađivati ogromne sume i još pritom pružiti i pravi užitak takvim ludacima kao što sam ja (a vjerujem i ti). Eh...
Slažem se sa tobom 100%. Bi bio spreman dati i 300kn za takav izlazak sa čamcem i vodićem. Toliko čovječe košta za Big game na jadranu gde se love tune. Da mi netko ponudi takav izlazak na vodu gde ču 100% uloviti barem jednu 10kilašicu ili jače...eh. Još jednom sam izgubio volju da se vratim nazad na stare vode. Dobro da si me potsetio kako je doma.  Još uvjek vladaju glupost, besmisao, nelogika i ponos!  :doh: :nowink:

jeste otišli smo u off ali mene te vode potsečaju na detinjstvo i prve dane ribolova, štuku, prvu ljubav, mesto na kojem sam pomahnitao za ribolovom i tako je do dana današenjeg. Oprostite mi zbog offtopica ali beše i od mene jače  :D
idem i ja da si skuvam kavicu...još danas radim pa onda na odmor i (ako Bog da) na što više pecanja.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Mehurići su obavezni bez obzira koliko pažljivo da se epoksi nanese...
 

Prilozi

  • EPOXY-oko.jpg
    EPOXY-oko.jpg
    175 KB · Pregleda: 484

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Mehurići u oku, kada je strimer u vodi, imaju srebrni odsjaj što, priznaćeš, nije neophodno.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
uživač je napisao(la):
Mehurići u oku, kada je strimer u vodi, imaju srebrni odsjaj što, priznaćeš, nije neophodno.

Moze i jedno i drugo. Mali savet. Ako zelite izbeci mehurice "mesajte" kes kolica "LAGANICA" i nema mehurica, a ako hocete puno mehurica, mikser u ruke i na najbrzu brzinu. Ajd toliko
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Osvrnuh se malo po ovom mom širokom stolu, kad na pokvarenom skeneru- gomila strimera za štuke, koje sam istresao iz kutije još juna. Vreme je da se sa njih istrese debela prašina i da se polako vraćaju u prsluk.
Samo po jedna krupna da srkne svakog, biće dovoljno. Svi su na udicama 1/0, 2/0 ili 3/0 i već okićeni toothy critterom. 0.35 mm struna, pa udrite džukele do mile volje.
 

Prilozi

  • Fist Full Of Streamers.jpg
    Fist Full Of Streamers.jpg
    32,7 KB · Pregleda: 646

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za vikend konačno idem na lokalni rit gde obitavaju velike štuke.Velike.
Gaženje nije moguće ali su zato ribe jako blizu obale,zabačaji do 15 metara su optimalni.Prošle nedelje je pala jedna od 9 kg.
Danas sam zavezao jednog od 17cm,upravo za ovakve debeljuškaste ajkule.Flašabu,bela zonker trakica,žuti marabu i Gamakatsu 1/0.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Kakvi su ti ritovi o kojima pricas. Mislim na vodu, vegetaciju u njoj i okolo vode, onda na posecenost i sl.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
zvezdan je napisao(la):
Za vikend konačno idem na lokalni rit gde obitavaju velike štuke.Velike.
Gaženje nije moguće ali su zato ribe jako blizu obale,zabačaji do 15 metara su optimalni.Prošle nedelje je pala jedna od 9 kg.
Danas sam zavezao jednog od 17cm,upravo za ovakve debeljuškaste ajkule.Flašabu,bela zonker trakica,žuti marabu i Gamakatsu 1/0.

Gledam tvog strimera i uspoređujem s onim što sam danas vidio na našim "ritskim" vodama, ima obilje male štuke i koliko sam primjetio (uz pomoć polaroida) veća štuka uopće nije trpeljiva prema kolegicama štukama,
tako da sam i sam došao na ideju da pokušam sa imitacijom štukice, ovim strimerom što si ga nabacio samo si mi olakšao nešto slično bi trebalo biti dobro za tu vodu pa ću zasigurno krenuti tvojim stopama (kopirati te ;) ) u nadi da će da se svidjeti i nekoj većoj jer danas su mi samo male udarale na male strimere sličnih boja kao tvoj. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
neusmiljenom predatoru (aka štuka) je druga manja štuka strašan konkurent kojega treba likvidirati po svaku cenu...nije toliki kanibal ali je strašno teritorijalna.
evo mog zonkera koji imitira malu štukicu (barem ja to tako vidim)
index.php


Još jedna, pored belo crvene, u mom slučaju, najlovnija varijanta koja u nekoj mojoj bujnoj mašti također imitira štukicu samo da je ovaj strimer od perja vezan clouser tehnikom i ima epoxy glavu.
main.php


Probaj nešto takvo...danas dok sam bio na poslu mi pala na pamet jedna ideja kako da uradim jednu vernu imitacju štuke ali fali mi taj materijal...radi se o jednoj vrsti umetnog materijala za strimere. Ako to realizujem budete videli.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Obzirom da sam zadnji put (u ponedjeljak) na "silu" uspio ubosti par škljoca sa velikim strimerima, odlučih se danas na nešto "pitomije" veličine, udice su do max 1/0. U nadi da ću se poigrati sa većim brojem štučijeg roda C&R naravno. Voda je opet Monjoroš, a i opremu nosim sukladnu 5-ca obzirom da je plitko (do 50 cm ) plivajuća špaga bez otežanja , nadam se interesantnom popodnevu, jer već za sutra najavljuju kišu pa...
E da nemoj da me tko tuži za plagijatorstvo, naravno da su uzori boja i oblika sa ovoga sajta, malo sam kopirao neke ljude sa više iskustva  :)
 

Prilozi

  • Strimer 01.jpg
    Strimer 01.jpg
    275,6 KB · Pregleda: 473
  • Strimer 02.jpg
    Strimer 02.jpg
    278,9 KB · Pregleda: 461
  • Strimer 03.jpg
    Strimer 03.jpg
    566,8 KB · Pregleda: 464

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) fino...nego upravo se vratih s jezera i pre nego postavim neke slike malo pogledam ovu temu...pa reko' da vam pokažem još jednu moju štukicu koju čuvam za velike mame, izvadih je iz kutijice sa strimerima i slikao samo za vas ;) ...vezao sam ga vrlo sličnom tehnikom "Double Bunny " ( http://hipwader.com/2006/tying-the-double-bunny-streamer ).
 

Prilozi

  • bunny pike.jpg
    bunny pike.jpg
    103,3 KB · Pregleda: 472
Vrh Dno