Strimeri za stuku

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mušičari, da li se spremate za štukarošku sezonu 2008.? Da li, u ove zimske dane, pravite muve samo za klenove, lipljene i pastrmke, ili izvadite i poneku ogromnu udicu na koju namotate pola kila dlaka, perja i fleša? Da li kupujete samo predveze za suve muve ili ste se opskrbili Toothy Critterom? Da li ste spremili jak štap za strimerisanje po barama i jezerima?
Ja sam prebogat materijalima za štukaroške strimere. Ne znam šta pre da pravim, a i nemam više gde da skladištim strimere. Šteta što ne živim u Skandinaviji, Rusiji ili Mongoliji.[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/SwoqD4RmRSc&feature=related[/flash]
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Ama prijatelju, pribor je spreman i jedva ceka izlazak, muve se stisle po kutijama da vise nema mesta, samo jos ako nam se malo namnoze ribice bice super.
Sve se nesto nadam i ocekujem cudo a ipak znam da je prosek stuke po okolnim barama mizerno mali (skoro da mi ih je zao)
Nije problem pribor i oprema-Problem je nemanje riba
Mozda bi bilo pametnije da se traze po Moravi nego po barama. Morava je teza varijanta al kad lupi--nece manja od ruke
Nezaobilazni detalj je tonuci predvez!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj flaster na prstu je najbolja reklama za strimera :tbumb:. Očigledno je da si imao posla sa štukama.
Nema veze što ne preostane mnogo štuka od silnih ribolovaca, koji, čim nanjuše štuke, ne napuštaju mesto dok ga ne opustoše. Navikli smo na takve uslove. Meni je, ponekad, baš zbog toga milo da mušičarim štuke. Kada ih vadim pred nekim polupijanim čičom, koji svakodnevno rasporedi po 3 kedera i čeka li čeka. Da li ste vi, dragi prijatelji, svesni koliko se takav stvor začudi kada vidi mušičara koji vadi štuke?  ???  U sportskom ribolovu nije zadovoljstvo vađenje riba tamo gde ih ima puno, već tamo gde se to smatra majstorijom. Tu gde mi mušičarimo štuke idealni su uslovi za "majstorisanje", a bare u okolini Niša su prelepe, bistre i izuzetno pristupačne, tako da pružaju kompletan mušičarski ugođaj.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Kuzmo nešto slično tvom strimeru ima na ovom linku, samo je glava kontra postavljena pa je ovo poper-strimer ;)
http://www.flytyingforum.com/pattern1636.html

A evo još jednog malo čudnijeg strimera za štuku sa istog sajta :D
http://www.flytyingforum.com/pattern5474.html
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovakvim ka sto je sa prvog prilozenog linka, sa njim sam lovio bassa vrlo uspesno, skoro da ga nisam ni skidao, bese to red head varijanta sa malo manje perja u repu. dobri su to strimeri. okrenes "glavu" telo i dobijes ronioca, sa druge strane popera ili sa koso odrezanom stranom i dužim delom okrenutim na dolje isto poper ronioc...odlicne jednostavne stvari  :yeswink:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Ovaj prvi crveni mislim da nece da popuje po povrsini. Glava mu je mala i ne moze da nosi celo telo muve. Njegova fora je da u trenutku prestanka povlacenja konca nabudzi rep prema napred-kao vuli bager.
Na mojoj slici je glava  -metak varijanta, koja klizanjem kroz vodu ne pravi toliki otpor . Gledano s preda ona nije u fi pa cimanjem ovaj strimer ima malo nenormalan rad-ljulja se levo-desno, a tek ostatak strimera- zecija dlaka....mmmmmmmmmm prste da polizes  :doh:
Mislim da je crna boja jako interesantna na strimerima za stuku i imam ih dosta koji su celi crne boje
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Kuzmasine, slika sa ove bare meni itekako poznata,osim,stuke,karasa,sarana,bodorke,crvenperke,i linjaka poseduje i ogromnu kolicinu klenova prebacenih iz J.Morave u njuma,tako kad te put nanese pozabavi se malo time...??
 
Z

Zakula

Guest
Ovo je jedan izuzetan strimer.Napravljen samo od pevca (belog za rep i oranz za palmer telo),malo pije vodu i mnooogo se lako baca.A iskreno,i shtuke ga vole...The Seeducer!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Moj predlog za kombinaciju boja iz varaličarskog iskustva, ako već imaš narandžasto perje. Probaj narandžasto+crno i narandžasto+šartrus (chartreuse). M;islim da je ova druga kombinacija odlična za klena.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
100ka je napisao(la):
Moj predlog za kombinaciju boja iz varaličarskog iskustva, ako već imaš narandžasto perje. Probaj narandžasto+crno i narandžasto+šartrus (chartreuse). M;islim da je ova druga kombinacija odlična za klena.
            jel ovaj redosled ide od glave ili dupeta?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Slušam maxi single SIZE 9- I'm Ready i posmatram ove strimerčine od kojih ni jedan nije manji od 2/0 i samo čekam otvaranje 1. aprila.
I AM READY; I AM READY, I AM READY, I AM READY... :hammerhead:
http://www.youtube.com/watch?v=hS65n6sz0xo
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
E burazeru svaka ti cast,neka ti se svaka od ovih strimercina  ponovi,pa u zdravlju da se slikas.
 
Vrh Dno