STRIMERI ZA SULCA/MLADICU

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kurare je napisao(la):
Napravi ih još! Na pravom si putu :tbumb:

Janez

Ok, ako ti tako kažeš još dva komada  jer mi ovaj materijal stvarno mrzak ... može biti ok kao dodatak ali ajde neka ide i ovako  :)

Hvala!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hteo sam ovu paklaru uraditi na tubici ali uradio sam na udici, nadam se da nije greška, udica nije baš na polovici tela ali moglo bi da se približi  :D s tim da strimer nebi više bio dugačak 21cm nego 15 pa bi više bio ko potočna paklara a ne rečna ...  :D Mislim da bi ovo moralo izmamiti mladicu buduči da joj i paklara poslastica pored skobalja i lipca.

Za imitacije paklara i jeguljica u surf candy stilu bi idealnije bilo upotrebit super hair ali evo ja sam to uradio od slinkija pa je ovo malo mesnatija paklara  :D :D :)

Leđa su smeđa bok mešavina žutih i naranđastih niti a stomak beo sa nešto fleš trakica.
 

Prilozi

  • Paklara Candy.jpg
    Paklara Candy.jpg
    82,9 KB · Pregleda: 799

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Odlična Seb možda bi i pravu jegulju izmamila čak a kamo li mladicu samo kad ćeš početi loviti Sulca svako malo vežeš nešto za mladicu ali nikako da je zaganjaš?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
silvio je napisao(la):
Odlična Seb možda bi i pravu jegulju izmamila čak a kamo li mladicu samo kad ćeš početi loviti Sulca svako malo vežeš nešto za mladicu ali nikako da je zaganjaš?

Hvala. Prošlih godina jednostavno nije bilo nikakve šanse, ili ovo ili ono me sprečilo...sada planiram ako bude sve kako valja da sada ove subote probam da se dobijem sa Janezom pa konačno da se oprobam i sa ovom kraljicom naših slatkih voda. Na maldicu ovde nije tako jednostavno izači kao na pastrmku i lipca...kada kupiš kartu na svim vodama u mojoj okolici moraš da imaš obaveznu pratnju jednog člana rd-a. To se isto plača...za mene je to previše peripetija i troška i to je jedan od razloga zašto nisam još probao ciljano na nju...eh, da je to samo tako da pokupim pribor platim kartu i odem do prve reke to bi ja odavno več radio a ne samo uradio. Da je tako išao bi na reku koja je od mene jedva par kilometara ali ovako moram minimalno 60km da uradim a to znači organizirati si i prevoz, slobodno, lova...ali daj Bože pa da ove subote konačno odem ako bude vodostaj dobar.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Može da se desi da posetim reku Lim ove godine ,spremio sam jutros nešto za Mladuljka ! Peša na udici #4/0  !

 

Prilozi

  • pesh.jpg
    pesh.jpg
    43,5 KB · Pregleda: 526
  • pesh2.jpg
    pesh2.jpg
    44,9 KB · Pregleda: 727

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mesec je pun, vode rastu ona bi morala sada da ganja...ako nista jos ga potopim pomocu tonece spage ili sacme....inace mi deluje bas super za nju, udica je na pravom mestu a i imat ce super radu reci  :tbumb:

Imam  i ja jednog pesa, bas sam ga iskopao iz jedne zimske kolekcije i malo ga dotero u red. Mozda postavim sliku sutra ako ne vec sada. Ako mi se bude dalo slikati  :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
meni se baš dopada tvoj paklara (cof)  i razmišljam kako da ga uradim ali da udica bude na polovini tela ,znači morao bih da ga skratim ,a ovu paklarsku braon zlatnu boju nemam ,fali mi materijala ... mozda neki Gummy Minnow hmmmmmm (ima li neki link kako se rade Gummy-ji ?)

paklara_1_457457.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Daj dve udice. Prozirni silikonsku cevcicu izmedju da ne plese previse. Jednu paklaru sam pustio u ljubljanici a jednu jos imam. Dobro, navodno da je idealno ako je udica na sredini ali vidio sam par lepih komada. Zakacenih I sa udicama koje nisu bas bile na sredini. Mozes I na tubi da radis pa ti udica taman dodje do sredine tela tj. Dovoljno dugackog uradis sa udicom na sredini. Vec 12cm je sasvim ok. Jos ako stavis olovne clouser oci to je super. Moj pes kojega sam spomenuo je nekih 12+cm na jig udici po receptu O.E. Bas cu ga slikati veceras kada dodjem sa posla.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
probaj nešto ovako uraditi...peš od 14cm, malo pre sam ga slikao, setio sam se da sam obečao fotku pa eto.

a paklaru najbolje u surf candy stilu kao što morski mušičari rade jeguljice...isto ko' što sam to i ja radio.

 

Prilozi

  • sculpinfly.jpg
    sculpinfly.jpg
    138,3 KB · Pregleda: 988

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
super si ga uradio ,mislim da kada ga Mladuljak gleda odozgo nema šanse da posumnja da to nije pravi peš ,realističan je ..samo brate mili čime da spustim u vodu tu olovnu glavu ?  :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hahaha, ovoga sam je več vodio kroz vodu par puta ali na kratko.  to nije baš za frljekanje...to jednom feljneš u brzak ili kako sam ja prvotno ovo osmislio koristiti za prezraživanje priobalja gde se one vole sakriti pod samu obalu ;) ionako peševi se drže dna i čudno bi bilo imati laganu imitaciju peša koja bi plivala popreko reke ko' neki klen, lipac, podust, pastrmka...ovo je za brze reke gde klasično otežanje olovnom žicom nema neke vajde.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Upravo tako i za krupnog smudja i krupnu pastrmku itd. on je na meniju mnogih predatora iako je i sam mali prdator.
 

Prle

Senior member
Učlanjen(a)
30.01.2010.
Poruke
266
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Odlican pes Sebe, svaka cast. Jeste mozda mali problem zabaciti, ali ionako nije suva muva da se mora raspucavati posle izvesnog vremena false cast-ovima.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Imam ja jos po kojeg takvog malog od 5cm i 7cm bez jig glave s otezanjem u samom trupu. Vec sam I sbs postavio na ovom forumu kako se to radi.
 
Vrh Dno