STRIMERI ZA SULCA/MLADICU

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Seb fale mu oči pravo strimer bez očiju  :p
Da lakše nađe mladicu ;)
A što se tiče vođenja ovakvog "težaka" isto kao spužvani varaličarem, znači džig malo trznuti pa sačekati da padne na dno mala pauza pa opet kako se i pravi peš kreće. Hop pa stop to je ta tehnika :smoke:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Upravo tako i posto je tezak uglavnom za pretrazivanje pod samom obalom gde se one vole zavlaciti. Ma ima oci ali sada zmuri, spava ;) oci mi se na njemu cine suvisne. Ni jedan moj pes nema oci. Jednom sam zakacio jednu lepu potocaru jednim takvim od oko 5cm ali i izgubio je, podvukla se pod nesto i puce predvez. Trebao bi dobiti neko krzno da uradim par malih na jigu ali nikako da se domognem tok krzna od zeca. Volio bi onog zeku sto je suckasto naransjasto smedjkast ali nema ga
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
A zar nebi bilo bolje peša vuči i trzati po dnu. ???
Još nisam vidio peša da skače gore dolje. :doh:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Mlad si imaš vremena vidjet ćeš samo otvori dobro oči ;)
 

Filip

Senior member
Učlanjen(a)
10.04.2009.
Poruke
201
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Ok Silvio,držat ću otvorene oći ispod polarizacijskih cvika. :tbumb:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Šala naravno :D
Peš ti ima baš kretanje gor dolje jer leži na dnu a kad krene mora se odvojiti od dna zar ne? :yeswink:
A i kad se zaljeće za hranom ako si ga nekad lovio kao klinac na crva on uvjek sa dna pojuri prema prema crvu pa i ako je više od metra odvojen od dna. Eto od tud to kretanje gora dolje :bye:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo još jednog u kolekciji za mladu...

14cm,  BT dekor, opet slinky fiber  :D Otežan je olovnim očima  ;)
 

Prilozi

  • brown trout.jpg
    brown trout.jpg
    97,3 KB · Pregleda: 529

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Izgleda se Sebastian polako sprema za izlazak na Mladicu ? Lep strimer  :tbumb: ne sumnjam da ce da lovi !
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
iskreno, ni jedna me riba nikada nije toliko zanimala kao ona. Soma sam tražio samo jednom ove godine, velike štuke nisam toliko ni forsirao potragu nego sam samo lovio sa nekom tihom nadom ali mladica mi mira ne da. Imam neke planove ali kolko če mi sve to uspeti realizerati  :-[ Nešto če več biti. Ipak se kod nas mlada ne može tako često lovi ko pastrmka. Malo ko može često na vodu a posebno ne ciljano na kraljicu naših voda. Moram uraditi još nekoliko verzija za različite prezentacije i uvete. Kada bi imao mogučnost loviti je često i posebno na jednoj vodi brzo bi prokužio šta mi treba i nekoliko muva bi mi bilo dosta za jedan izlazak.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovoga ču da forsiram i ako je ovim ne prevarim ne znam čime ču onda. Udica je okrenuta prema gore da mi se ne zakači za nešto što nije mladica  ;) Udica je kratkog vrata a na sred samog tela strimerčeta (Partridge F1, #2). Opako jaka i oštra udica. Od materijala za samo telo strimera sam koristio perla kristal fleš, beli i sivi bucktail te belo i sivo petlovo pero. Sve je to vezano hollow tehnikom s tim da su pera postavljena u poziciju flatwing. Vezano je na mojoj verziji Waddingotn vrata na kojem je pričvrščena gore spomenuta udica gde se drži na surflonu. Oči su holografsko olovne (što ovom strimeru daje otežanje u samoj glavi) i preko toga epoxy koji je odma i forma glave. Sve to je dugačko 17,78 cm (7 inči) i ukupno je težak 5g. Fina ribolika i široka silueta. Probao sam ga u potoku pored kuće i savršeno se ponaša u vodenoj struji. 
 

Prilozi

  • wsh Baitfish.jpg
    wsh Baitfish.jpg
    120,8 KB · Pregleda: 1.400

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jao vidi plotica!  :) Al će mladica da je izede od merak!  :-*
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mmmmmm  ::) ma samo da potrefim dan kada bude aktivna ima da je okine samo tako. Još jednog istog sam uradio s tim da su leđa maslinasta i ispod glave sam dao malo ređe još roza bucktail.

 

Prilozi

  • DSC09983.JPG
    DSC09983.JPG
    104,7 KB · Pregleda: 463

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:hammer: hehe, ko zna kakvih mladica imamo ovde u EU  ;) pa za sve treba biti spreman  :D

Evo još jedan na tubici: sve je od slinky fibera (maslinati, sivi, beli i malo crvenog), oči olovne-holo-epoxy, plastična cevčica i srebrna lameta, osnovni konac beli. Ova tubica što drži udicu če biti kraća ali uglavnom to je to.

 

Prilozi

  • slinky fiber - temple dog.jpg
    slinky fiber - temple dog.jpg
    130 KB · Pregleda: 497

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Brate nabudžio si ih seb mora da padne neka 100+ ove zime.
Stvarno su ljepi :tbumb:
 
Vrh Dno