Strimerom na klena

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pre par dana na pecanju sretnem starog poznanika kog nisam dugo video i kroz pricu dodjemo do klena...
Decko je pre 10-ak dana lovio klena na cetku po samom dnu  ???(pokusavao je na voblere i na spinere ali bez uspeha),e sad se namece pitanje zesto da se ne proba na otezanog strimera???
Hvatao je komade od 1,5 do 2 kg  :blush:(cak je uhvatio i jednog grgeca od 1,750 kg)...
Obzirom da nemam neka iskustva u lovu strimerom bilo bi lepo da neko od vas iskusnijih strimerasa kaze nesto na ovu temu (kako,kad,gde i cime)...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
I ja sam veoma zainteresovan za ovu temu, ja sam samo jednog klena upecao na strimera i to ga je napao čim je ovaj pao na vodu.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jako lepa tema,mozda bih u podnaslov stavio "NIMFOM" jer u zadnjih par izlazaka na pastrmku na Nisavi,vise sam bockao klenove nego pastrmke.
Iskustva sa nimfama na klena imam mozda nesto malo,mislim na vodjenje nimfe i razne vragolije ali sa strimerima BAS NISTA sto se tice klena..
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Terzo nije to nikakva filozofija. Najbitnije je da znas gde je ken. A ti to znas :yeswink:. A jos si i varalicar :doh: pa nema potrebe da ti objasnjavam da probas razlicitim tipovima potezanja od svinga (lerovanje) bez povlacenja, preko umerenog do brzog povlacenja. Napravi par Vulija i par Conkera u nekoliko boja, velicina, tezina i cepaj.

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
klena sam najvise dobijao na wooly-ja, ali ne alexandrune zaobilazi, uglavnom ga lovim u brzaku sakratkim trzajima, cesto samo u mestu pomalo trzam strimera, e sad klen se cesto zaleti i na suve muve koje vucem po ili tik ispot povrsine kad hocu da skratim kanap...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
Kakvi tj. na kojim udicama su bageri, boja...
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
uživač je napisao(la):
Kakvi tj. na kojim udicama su bageri, boja...

Ja ih pravim najcesce na osmicama sa produzenim vratom tako da budu nekih 4-5cm dugi. Najcesce su ciljano pravljeni za pastrmku ali to nije ni malo bitno.
Sto se tice boje to je bar lako. Crna, braon, maslinasta sa malim dodatkom flesa su najcesce. Normalno bele i one drecavih boja ne treba nikako zaboraviti ako je voda slabije providnosti.
Kao ni vecini iz mog kraja kad je u pitanju lov klena lov strimerom nije ni meni na prvom mestu. Ali sigurno nije neefikasna tehnika. Pametno rece oholi da ga najcesce peca u brzaku, jer tu manje zagledjuje mamac. Daleko od toga da se ne moze uhvatiti u mirnoj vodi, ali tu je znatno skraceno vreme njegove zelje za ovakvim zalogajem. Vrlo cesto samo isprati svaki prolazak strimera ali bez zelje da nam ulepsa dan.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
boja wooly-ja je nebitna,uglavnom, a kad ga pecam u mirnijem delu koristim sitne strimere 2-3cm ponekad i nimfe jednostavno vucem kao strimere jer dok mu promicu lice na najsitniju mladj.  mada je wooly dovoljan, ostale skoro da ne pravim vise.
ali kad lupi cesto je kao bucovski udarac
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
boja wooly-ja je nebitna,uglavnom, a kad ga pecam u mirnijem delu koristim sitne strimere 2-3cm ponekad i nimfe jednostavno vucem kao strimere jer dok mu promicu lice na najsitniju mladj.  mada je wooly dovoljan, ostale skoro da ne pravim vise.
ali kad lupi cesto je kao bucovski udarac

Pazi ovo, probam wooly na reci Vrelo u Peruccu inace prepuna kalifornijske pastrmke da se prekrati vreme kada gruva voda na Drini. Ista velicina isti nacin vezivanja, ista oprema, ista tezina, crni, maslinasti, beli i zuti. I samo za zutim kalifa juri kao blesava, ostale potpuno ignorise. Ostali prolaze kroz more pastrmki koje se samo malo pomere da strimer prodje. Zutom ne prastaju, kako padne u vodu tu je 15 riba...otimacina.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Drugari,
hvala na savetima  :tbumb:,
cim se vreme bude sredilo usresredjujem se na lov klena strimerom (obzirom da ga unazad 12 god lovim iskljucivo na suvu mogo bi malo da prosirim vidike)
pa sta bude bude,valjda cu cu da nabodem nekog od 2+ kg ...
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
simpson H je napisao(la):
oholi je napisao(la):
boja wooly-ja je nebitna,uglavnom, a kad ga pecam u mirnijem delu koristim sitne strimere 2-3cm ponekad i nimfe jednostavno vucem kao strimere jer dok mu promicu lice na najsitniju mladj.  mada je wooly dovoljan, ostale skoro da ne pravim vise.
ali kad lupi cesto je kao bucovski udarac

Pazi ovo, probam wooly na reci Vrelo u Peruccu inace prepuna kalifornijske pastrmke da se prekrati vreme kada gruva voda na Drini. Ista velicina isti nacin vezivanja, ista oprema, ista tezina, crni, maslinasti, beli i zuti. I samo za zutim kalifa juri kao blesava, ostale potpuno ignorise. Ostali prolaze kroz more pastrmki koje se samo malo pomere da strimer prodje. Zutom ne prastaju, kako padne u vodu tu je 15 riba...otimacina.


Verovatno je podseća na neku hranu iz mladosti dok se još kupala u betonskom bazenu i bila hranjena ljudskom rukom.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
meni kad KLENA lpvim boja i neigra neku ulogu, a pastrmke vrlo retko lovim strimerom,ustvari pastrmke vrlo retko lovim nazalost
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
O.Edvards u jednom od svojih filmova peca na skroz beli Wolly Buger :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
ali pastrmku u mutnjikavo crvenkastoj reci  :yeswink:
 
Vrh Dno