Strimerom na klena

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
sasats je napisao(la):
oholi je napisao(la):
meni su najbolji wooly buggeri sa repom od fazanovih pera oko nogu tzv. gace, imaju braonkasto crvenu boju i odlican rad, takodje i aleksandra je dobra, pricam o z. moravi u cacku. a ako je strimer laganiji, cesto ces i videti napad, otvaranje usta, nestajanje strimera i obavezno, u pocetku prerana kontra, jer refleksno udaras kontru kad on otvori usta :)
druze to sta ti opisujes se meni cesto dogadja na mokru muvu kad krene da para povrsinu vode ali su uglavnom sitni komadi.krupan klen je veoma oprezan i retko krene na mamac koji se ponasa neprirodno na povrsini.
ne mogu da se ne osvrnem na varalicarski deo moje ribolovacke karijere,jer mi stecena iskustva mnogo znace u musicarenju.naj vece klenove sam lovio na duboko ronece voblere u velicini 3 i 4.isto tako na voblere bez kljuna za bucova koji se vode na povrsini retko se desava da udari krupan klen.
zato ga najcesce lovim na mokre muve ,sa zlatnom perlom ili bez nje.ali mesta na kojima se nalaze naj veci komadi jedino je moguce pretraziti sa otezanim strimerom koji se vodi pri dnu

meni je najveci klen u zivotu dosao na suvu muvu, 2340 gr. a preduslov je da niko nije lovio pre tebe i da si tih, naravno primarno je da je na mestu gde pecas prisutan krupan klen, a to je obavezno neki zaklon, hladovinica, umerena struja..... ima raznih mogucnosti

a sto se varalica tice najvece sam uvek dobijao po mrklom mraku, na delu reke sa umerenim tokom, mada je bilo i u brzacima desavanja, bitno je da se mamac vodi bas sporo
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
167585_177093945667512_100001007229356_412582_335428_n.jpg


ova dva tamna su za klencuge.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
A ova 2 bela su ti kao ona veverica iz "Ice Age".  :lol:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Kako strimer bacati,nizvodno ili uzvodno?
Vjerovatno će mnogi reći poprijeko  :doh:
Neki dan sam imao klena na striemra ali spade.Specifičan teren,udubljenje u obali kao mini liman,znam da budu tu pa sam ubacio strimer kojim sam lovio bucove.Udarac i riba na štapu ali nekim čudom spade,i nije neki bio ali sam htjeo da probam strimerisanje.

E sad imam dvije situacije,Drinu i da ganjam neki preliv,tu bih bacao poprijeko i navlačio ka sebi uz krupnije kamenje,rupe gde se kriju i to mi ne predstavlja problem.
Druga situacija je na manjoj vodi ali sa dosta jakim protokom,dubokim virovima.Ako bacam uzvodno koliko će mi biti to efikasno?
Ili ovdje da idem na teže i veće nimfe?
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Tommy, ja strimer uvijek bacam nizvodno ... jedino na što pazim je da ga bacim daleko ...bacim malo na vodu, a voda ga onda navuče do obale ... to kod mene možda nije problem jer je drava velika i široka .... vučem ga k sebi i klen onda udari ... volim male strimere od lisice crne boje ... jednostavno navezati a dokazano efikasno .... uzvodno idem samo na vučici koja je manja rijeka i to kada pecam površinskim muhama ... dugačak predvez ... koristim nikada manje od tri metra ... sad, netko ima vjerovatno drugih iskustava, ali kod mene ovo pali :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Skoro sam testriao novu strunu,pa sam bacao nimfu na taj fazon.Žurio sam a i voda mi je naglo nadolazila.U svakom slučaju imao sam par manjih klenčića.što mi je bilo dovoljno da potvrdim lovnost sistema.Čekam već danima da se ovo zlo od vremena smiri i da izađem na klena!
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
tommylee je napisao(la):
Skoro sam testriao novu strunu,pa sam bacao nimfu na taj fazon.Žurio sam a i voda mi je naglo nadolazila.U svakom slučaju imao sam par manjih klenčića.što mi je bilo dovoljno da potvrdim lovnost sistema.Čekam već danima da se ovo zlo od vremena smiri i da izađem na klena!

I kod mene je vrijeme koma zadnjih par dana ... E da, strimere pravim na 8 ili 10 i rijetko su duži od. 3 cm ... Ne znaš kako bi to nazvao , strimer sto je po građi ili mokra sto je po veličini :) ... Počeo sam shvaćati da rade jednostavne stvari i da mi puno kompliciramo i s tehnikama i s muhama ... Naravno pričam o mojim terenima i ribama koje ja lovim ... O npr pastrva pojma nemam a lipljena u životu nisam vidio :) ... Za klena mi je najbitnije da budem indijanac kako je netko jednom rekao :)
 
Vrh Dno