Strimerom na pastrmku

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Jedino sam pecao ovom zadnjom pri samom sumraku i odlicna je.

Tj slicnim modelom i mislim da sam imao jedno otkacinjanje. Ne mogu tacno da se setim. U sustini sam zadovoljan. Ostre su izuzetno i ova serija im je zamenila klasicne Losovske udice sa velikom kontrakukom.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam koristio Tiemco 7989 #4 I nisam zadovoljan kako drzi ribu...nije da bas svaka spadne ali sa nje su cesce spadale nego sa ovih klasicnih a sa nekih nikako pa cak I kada sam prizeljkivao da se otkaci. To je u slucaju kad ih vec dosta ulovim pa mi se je ne da rukama prihvatiti pa onda pred kraj malo olabavim pa se sama oslobodi.

Koji ti model koristis I koji broj?
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
sebastian je napisao(la):
lepo  :tbumb: nego kako su ti se pokazale takve udice na pastrmkama....ja sam im prosle godine krajem sezone dao zadnju sansu...sa takvih udica mnogo riba mi je spalo a udice nisu bile prevelike za ribu. Sto se tice udica na kojim vezemo muve najvise volim kneapek jig sto se tice toga kako drze ribu. I naravno vec klasicne sa ne predugim vratovima. Ove salmon verzije su me malo razocarale.

Koristeci tube I na tome kratkovrate udice tu nisam dozivio ni jednom da mi je riba spala sa udice.

Normalno je da ce ti s udica koje imaju usicu okrenutu prema gore cesce padati ribe ako ih vezes uobicajenim cvorom za usicu. One nisu napravljene za to. Postoji vise nacina. Recimo potrazi na internetu "Mörrum Guiding Knot". To vrijedi ne samo za strimere nego za sve udice s usicom prema gore.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
No, ova informacija menja celu pricu. Nikako mi nije bilo jasno sta nije u redu a znam da te modele udca koriste vec decenijama za lososa I stilheda a stilhed nema nista drugacije celjusti od kalife njene "najblize rodjake" (da ne kazem da su to iste ribe da ne dignem praha previse ;)).

Kontao sam da ja nesto tu garant pogresno radim ali nisam znao sta. Da je udica losa odavno ne bi koristili takve modele. Ali meni se licno slabo pokazala i najlakse mi je bilo da se posvetim drugim modelima  :hammer: Bas dobro da si mi dao ovaj savet. Inace ovako mi se dopadaju, ostre su i jake. Cool  :tbumb: Hvla ALP

Imam ih  jos par komada i vec znam sta ce biti na njima navezano  :lol:
 

zarkotekica

Junior member
Učlanjen(a)
11.09.2013.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
red wooly bugger do africkih red pera mog zakoa
dscn7553q.jpg

fmtz.jpg

c0sm.jpg

dscn7613f.jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jedan moj kolega sa posla ga isto ima pa mi poenkada da crveno pero od te pticurine.... tako je I nastala jedna moja nimfica, nisam je jos ovde pokazao ali uglavnom mali repic od ovog pera I rubovi krilnih pupoljaka su isto od ovoga pera a ostalo je fazan, manje vise.

Ne bi da ti nesto solim pamet ali ja kad god radim woolly buggere ih radim sa repom dugim barem ko telo....takvi su mi se najbolje pokazali u ribolovu, vise akcije imaju I tako su verovatno I ribi atraktivniji. Radio sam I takve sa kracim pa opet lovio mada vise dajem prednosti ovim sa duzim repom. Rep pa mi se najvise dopada od "blood quill marabou-a". Probao sam raznorazne materijale za rep kao sto je I polarna lisica ali ovaj marabou je majka!
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Njemacki ribolovc Dr.Peter Höllein (Helain) ulovio je za vrijeme svog godisnjeg odmora na rijeci Uncu kapitalnu potocnu pastrmku  tesku 14 kg.

Kraci izvjestaj od sretnog ribolovca:
Od 5 do 9 juna ove godine sam doputovao sa svojim prijateljem musicarom na rijeku Unu i Unac.
Kao i prosle godine, uz nase potpuno zadovoljstvo odsjeli smo kod Asmira u njegovu vilu Nana/Kulen Vakuf.
Prije na noc odlaska, 8 juna bio sam sa svojim prijateljem Roland Heinzl (Haincl) na Uncu.
Poslje neuspjesnih pokusaja sa suhom musicom, odlucim se pred sami sumrak jedan strimer prilagoditi svom stapu sestici.
U 21 i 15h imam jedan dobar udarac i riba se kaca.
Poslje uzbudljivog drila (privez 0,24mm) prijatelj Roland uspjeva poslje nekih 35 min. da prihvati ribu.
Tek kada smo upalili svjetiljku vidjeli smo ribu snova, jedna potocna pastrmka od 14,3kg i 99cm duzine.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
wow....  :drool:

Sta li nam donosi oca godina?  ::) Samo da se ovaj budjavi februar otopi I da opet krenemo sa ribolovom...ubija me ovo vreme I lopatanje....nisam pecao od novembra  :'( krizaaa
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Kad nema mladice, dobra je i kalifa...  :-[

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=j9EjUcDtDos[/youtube]

Gringo na Limu
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Strimeri na udicama broj 8#.Vrlo jednostavni i učinkoviti.
 

Prilozi

  • 20200829_094516.jpg
    20200829_094516.jpg
    35,9 KB · Pregleda: 57

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
mala divlja voda pastrva jede sve što joj može stati u usta sve dok te ne ugleda ili se obode... :yeswink:
 
Vrh Dno