Strimerom na pastrmku

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
koliko sam ja primetio u mom strimerisanju pastrmke dužina ili počožaj udice na strimeru ovisi gde i kojom metodom se misli loviti pastrmka.

Recimo ako se lovi strimerom od kakvih 6cm ili više na rekama wet fly swing metodom tu pastrmka skoro uvek napada tako da želi zgrabiti strimer čim ga dostigne i to tako da ga zgrabi za rep ili zadnju trečinu strimera tako da udica valja u tom slučaju da je več na samom kraju strimera. Ako je voda sporijeg toka ili je pak jezero u pitanju pa lovimo klasičnim povlačenjem strimera ona ga celog gutne jer je strimer uglavnom veoma mekan mamac i tu položaj udice komotno može da bude kod same glave. Dakle, ako je u brzoj vodi pravilnije je da je udica na samom kraju ili čak iza samog repa kako to rade naši DH kolege što ganjaju losose, stilhede i ostale velike pajkice.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
istina je da pastrmka voli da parcijalno hvata plen, možda da bi ga prvo ubila ili šta slično
takodje je istina da i nije toliko pametna i u prvom promašenom ugrizu ukapira nejestivost ponudjene imitacije. vrlo vrlo često ponavlja svoje ugrize dok se ne zakači.
valjda joj je ratoborni instikt jači nego kod drugih riba
isto sam čuo i od varaličara kada love na silikonce. lupi im po više puta da bi se na kraju uhvatila
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Buljavko na osmici, slično vuli bageru samo sa dodatkom u vidu olovnih očiju.
 

Prilozi

  • Buljavi 0088.jpg
    Buljavi 0088.jpg
    57,9 KB · Pregleda: 359

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Strelac odlican strimer :tbumb:,kako si fiksirao oci?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Običnim monofilom 0,40mm. Oči su od onih olova koja imaju rupu kroz sredinu, težine o,7grama tako da je ceo strimer oko 1,5 grama. Ovakav striša je baš buljav, moraću uskoro da probam i "Kuzmine" olovne oči jer mi deluju pljosnatije i nekako bolje leže strimeru.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Hvala,gledacu danas da navezem koji pa da ga okupam sutra u neki od Vucjanskih virova.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
To je taj Lazo, opasan dišući rad ima. Razbio sam ga ovaj put  :D :hammer:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Par njih. Ostrim im se ozbiljno,,, :D
 

Prilozi

  • CIMG0056.JPG
    CIMG0056.JPG
    61,6 KB · Pregleda: 362
  • CIMG0058.JPG
    CIMG0058.JPG
    62,6 KB · Pregleda: 335

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlični strimeri nesp, sa sličnima tua verzija sam lovio nekoliko puta...dobri strimeri s to.
 
Vrh Dno