Strimerom na pastrmku

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Bez da se ljutiš ali to nije taj. Nešto me neće strimerisanje, delom i što me brzo ubije da bacam teške za štap mušice pa brzo odustanem. Jedini put kada sam na strumerisanje ulovio ribu je na Alexandru, više puta to veče i više nikada. Pravio sam x verzije wooly boogera ništa, posumnjao da ne valja pa sam čak i naručio od profesionalca Mašića njega i muddler minnow, opet ništa. Ovo tvoje mi deluje jednostavno za vezati pa bih probao klena s jeseni pa još i ako kolega kaže da radi ne sumnjam vredi probati. Primećujem da ima isperaka patka i jarebice a u drugoj verziji i malo elka, od čega je telo?
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
I od koliko mm preferiraš tungsten da to bude što prirodnije?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
TMc je napisao(la):
I od koliko mm preferiraš tungsten da to bude što prirodnije?
To zavisi od vode ponsjvise.... Dzaba ti na npr drini 4mm a negde je i 2mm mnogo.
Klen cesto bude plitko, pa moze i nrotezano. Ili ako je duboka voda on bude na povrsini... Pa opet nesto lagano.
Valja imati svasta.
Manje je bitan pattern, vise tezina i velicina...

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Evo Oholi me je preduhitrio.Uopšte se nemoj opterećivati težinom jer nikada nećeš uspjeti potopiti strimer na dno,osim baš gdje voda stoji.Tungsten perla ti služi da strimer iole zaroni,da uđe u vidno polje pastrmke.
Što se recepta tiče ja sam ti dao orginala ti modifikuješ onako kako misliš,šta imaš od materijala i slično.
Ja eto stavim jedan red nožica od jarebice,krila patak i preko malo elka.Na tjelo neki fleš a rep opet po želji.Trudim se da to bude siromašno!

Strimer bacam nizvodno a tako se i krećem.Na strunu direktno vežem tipet bez konusnog.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ja npr strimer uvek skoro uzvodno ili popreko bacam.... Dalje od mesta gde ocekujem ribu. Pustam da potone... Cesto i do dna.... Onda napravim stomak na ksnapu i pustim da otpor vode pocne da ga vozi... Vrhom stapa poigravam... Najcesce ne vucem dok sam kanap ne ispravi nizvodno od mene. Al tu imas varijscija dosta bas... Tommy i ja drugacije lovimo... Oba nacina su ispravna

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Eh da može popreko pa to bi bila banja,uzvodno kod mene nema smisla.Jaka voda strimer bi išao u klupku sa podvezom.Samo nizvodno mogu da bacam i navlačim strimer preko meni zamišljenih spotova.Mnogi misle da se riba tako poplaši ali nisu u pravu!U ovakvim bujičavim tokovima pastrmkama možete prići jako blizu usred nemirne vode ona skoro da ne vidi na površini.
E sad koliko me je ko shavatio  :hammer:
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Probaću obavezno mušicu, hvala vam na savetima.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Tommy, zato i kazem nema pogresnog nacina... Kako kome voda diktira. Akk je jako kao kod tebe... Obicno probam da prezentujem nimfaroski strimera... Pridjem svakoj lokaciji maksimalno-jer moze... I onda obradjujem mikrolokacije jednu po jednu.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Nisam naveo bitan faktor ja ovo bacam trojkom!Mala voda,male ribe pa i mali štap!Za peticu više volim zonker  :whistle:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ja se ne secam kad sam pastrmku peticom pecao.... Cak i zonkere trojkom bacam... Svasta nase trojke mogu da prezive [emoji23][emoji23]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Zaboravljaš da sam ja na Drini  :tbumb:
Iskreno peticom bacam veće strimere za mladicu ali će to pokupiti i pastrmka.Problem je što takvih pastrmki na divljim vodama je jako malo  :'(
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Da.... Drinu sam smetnuo sa uma.... Bila mi drinjaca u glavi.... Za mlade bi ja radije bar sedmicu tamo

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 
Vrh Dno