Strimerom na pastrmku

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pastrmka je veoma grabljiva riba i slobodno je možemo svrstati u grupu predatora zajedno sa štukom, mladicom, somom, smuđem ili bucovom. Čim dostigne dovoljne dimenzije, počinje da napada sve živo u vodi. Posebna poslastica su joj ribe. Krupne pastrmke se uglavnom i hrane ribom, tako da je najbolji mušičarski mamac za njih, strimer.
Poznato je da je peš stanovnik sličnih reka kao i pastrmka i da joj je omiljeni zalogaj. Često ćemo ga, polusvarenog, naći u želucu ulovljene pastrmke.
Ja se spremam za malo popodnevnog mušičarenja pastrmke. S obzirom na to da revir u kome ću pecati ima i vrlo krupne pastrmke, napravio sam im nešto čemu će teško odoleti, VEŠTAČKOG PEŠA.
Malo sam gledao Olivera Edwardsa i dopao mi se njegov peš-strimer. Malo sam ga umanjio i uprostio i evo ga, spreman da ga neka zubata grabljivica izmljacka!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da, odlican stimrecic! I onaj drugi je super na tom DVD-u ;-)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naravno, Laki! Red je da ti napišeš jedan opširan članak. Predlažem ti da i ti pažljivo odgledaš kako O. Edwards pravi peša i prebaciš to u jedan lepi članak. Jedva čekam!
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Pozdrav

Ja sam nov na ovom sajtu i zelio bih da iskoristim priliku da pozdravim sve musicare i da im pozelim sretan ribolov.
Imam pitanje i nadam se da mozete da mi pomognete.
Zivim u svedskoj i imam namjeru da idem na pecanje ovog ljeta ali ne znam gdje?
Da li znate gdje se nalaze lijepa mjesta sa pastrmkama i lipljenima na podrucju cijele ex-YU.
Znam za Sloveniju ali zanima me gdje se nalazi pravi "raj" za tu vrsu pecanja?

pozdrav i bistro

boron
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jos jednom da te pozdravm Borone,
pazi ako zelis informacije najbolje je da otvaras teme koje ce da imaju odgovarajuci naziv i da budu na pravom mestu na forumu. Nemoj molim ta da me pogresno razumes, niti je meni niti moderatorima probelm da mi premestimo temu, vec da bi ti lakse dobio odgovore na svoja pitanja. Mozda neko ko moze da ti pomogne nepogleda ovu temu, jer je rec o strimeru za pastrmku.
A sada za Mixa...naravno da cu uraditi clanak i to nesamo jedan iamm u glavi celu seriju flytyinga, samo kad prvo sredim forum, pa sajt, pa teme , pa izgled....pa novi moduli pa podesavanja...itako dalje mnogo je bre "lako" webmaster biti, samo ja uzivam u tome!
Salut!
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
dr, pozdrav i izvinjavam se, potrudicu se da ne pravim slicne "greske" :))
Zahvaljuje na lijepim zeljama.

bistro

 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ma druze neme postoji ni najmanji raylog da se izvinjavas jer nisi napravio ni jednu gresku. Ja sam ti napomenuo to zbog tebe.
Pazi sajt je zamisljen kao opusteno mesto...nemas ni jedan jedini razlog da budes u nekom grču, samo opušteno jer ovde ne postoje greške i nema pogotvu poterbe za izvinjavanjem.
Salut
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
pa sa grcem ni ribu ne mozes da ulovis :))
sve je ok, super ovaj forum, nema bas tako mnogo foruma o musicarenju sa naseg podneblja.
Vrijeme je da se nesto uradi na tom planu, ko zna mozda napravimo biznis kod nas dole da uzmemo koju paru Nijemcima i Svedjanima.
Dobar je to biznis, samo im ispeces prase i malo ljute a ribe nisu ni vazne, njima je bitno samo da je príroda fina :))
nebi oni nikad zaboravili takav godisnji :))

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Salmonidaši,vrede li ovakvi strimeri za pastrmku!Nikad je nisam lovio,posebno ne na strimer,ne znam ni boje za nju,ali ovako nešto bi možda došlo u obzir.Nisam imao tungsten glave pa sam vezao clouser oči.Ništa ne fali ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf bre zveki kakva silueta...živi ljuti otrov  :tbumb: perfekcija...lovilo bi sto posto.... :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Hvala Seb,od kada sam kupio dobre makaze sa dugim i tankim sečicama vrlo lepe siluete dobijam.Evo i kratak video,u bržoj vodi će raditi još bolje nadam se.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HP9vFOs_oco[/youtube]
 
Vrh Dno