Štuka 2010

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala, malo sam pred kučom sa komšijama pa u sumrak odoh još jednom ne bi li kakvu metrašku bocnuo.

ps.

vratih se, nema leba...u sumrak mrtvilo živo na vodi, ništa nije radilo a ni štuka se nije pokazala. Možda drugi put padne ta od 1m +  ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene još uvek nije onako prozirna kao uobičajeno u ovo doba ali recimo metar i kakav kusur cantimerara. Jednako je lovim u super optimalno prozirnoj vodi kada je vidljivost i do 10m kao i u mutnoj koristeći bele ili šartez strimere. Naravno da bi bilo smisleno koristiti tamnije u bistroj ali  :blush: eto ja za sada to ne radim jer nisam imao neku realnu potrebu. Skoro nikada se ne držim toga pravila da u bistroj koristim tamnije a u mutnoj svetlije. Jedino što po nekada koristim strimere bez fleša kao npr. jučer kada su totano pobenavile za roza belim (Half & Half) Clouserom.
Inače su bie kiave za ovo doba godine. Nije bilo onog agresivnog jesenskog ponašanja. Jedna mi se zakačia sa vanjske strane čejusti i ubrzo otpala. Svaka koju sam dobio je napala nakon dužeg vođenja crkavajuče ribice sa nekom verzijomjig akcije. Slabo su bie aktivne za lov iako je vreme bilo idealno, blago valovito i oblačno pa posle još kakvih sat vremena kiša. Jedan dečko mi kukao da je varaličario ceo dan sa kolegama pa nisu dobili ništa što im je bilo prvi put na našem jezeru. Vidi se da je totalno nezainteresirana več par dana. Možda sredinom Oktobra mamice krenu u lov  ::) uffff o njima sanjam.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Pitanje boje kod strimera,odnosno,uticaj boje na ponašanje grabljivice je zaista tema za razmišljanje!Kod štuke je to potpuno drugačije nego kod bucova,ili smuđa,mada i ove dve grabljivice imaju periode kontra logici,odnosno iskustvu!Ove godine sam nekoliko puta dobro lovio bucova na velike i svetle strimere po suncu, i potpuno suprotnim parametrima od dosadašnjih!Ne znam ima li sa tim poonašanjem grabljivice veličina ili silueta strimera,očigledno je da boja nije smetala!Pitanje je i kako ribe u stvari vide boju,odnosno,vide li je uopšte!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to se u takvim prilikama i ja pitam. Isto tako me zanima da li štuka jednako vidi boje kao i neka druga slatkovodna grabežljivica?!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Pored vibracije koju svaka riba voli primjetio sam kod štuke da voli odblijesak,godinama sam je uspješno varaličario pa znam kako se ponaša.Tako da bi na te velike strimere bilo dobro stavljati reflektujuče materijala,sa strane na bokovima.Od boja nisam primjetio da ima neku koja je privlači.Uglavnom su to razni dekori riba a najviše je zastupljen Bandar.Od boja se najčešće provlače: crvena,žuta i zelena.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
istina, blesak je privlači kao i druge grabljvice ali nekada je taj efekat nepoželjan. Skoro svi moji strimeri su obogačeni fleš materijalom ali eto jedino dobro sam zadnji put prošao čisto bez fleša u roza beloj kombinaciji.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Imao sam danas petnaestak (15-ak) štuka i gomile promašaja  ,sve na belog zonkera sa teškim clouser očima i malo flesha i to sve za nekih 45 minuta ,upropastio sam drugara koji peca na varalice  :hammer: ,na žalost najveća je bila dužine 42 cm ,ništa specijalno zato ih nisam ni fotkao .... ići ću opet za vikend ,imaću više vremena a i nadam se sreće sa većim ribama...
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ove godine je explozija sitne stuje,nadam se da ce ostati dovoljno i za sledece godine i da sa ovakvim pristupom mozemo ocekivati lepe sezone pred nama... :)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
http://www.youtube.com/watch?v=UzG6Bxt1hlo&feature=related
kad smo vec kod sitne stuje :drool: :drool: :drool:
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
tomos rider je napisao(la):
ove godine je explozija sitne stuje,nadam se da ce ostati dovoljno i za sledece godine i da sa ovakvim pristupom mozemo ocekivati lepe sezone pred nama... :)

TESKO!
Tamo gde radi sitna stuka haraju horde ribolovaca koji ne prastaju ni jednoj! Na Tamisu majstori hvataju po 100 komada dnevno i sve pakuju bez obzira na velicinu!
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Sutra pretresamo novu baru u Barosevcu. Strashni se bacio u opasne poslove sa akciznom robom, Vlada treba da nam se porodi svaki dan. Odosmo Sendenca i ja da pretresemo parce bare iz slaufa
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
ekoljuba je napisao(la):
tomos rider je napisao(la):
ove godine je explozija sitne stuje,nadam se da ce ostati dovoljno i za sledece godine i da sa ovakvim pristupom mozemo ocekivati lepe sezone pred nama... :)

TESKO!
Tamo gde radi sitna stuka haraju horde ribolovaca koji ne prastaju ni jednoj! Na Tamisu majstori hvataju po 100 komada dnevno i sve pakuju bez obzira na velicinu!

Nazalost,u to sam se uverio....na obliznjem kanalu,koji je posle susne prosle godine konacno poceo da daje stuku,vec su lokalci uspeli da uniste dobar deo populacije sitnih stuka....nemam reci vise..... :mad:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ekoljuba je napisao(la):
Tamo gde radi sitna stuka haraju horde ribolovaca koji ne prastaju ni jednoj! Na Tamisu majstori hvataju po 100 komada dnevno i sve pakuju bez obzira na velicinu!
Najnovija metoda na Tamišu više se i ne zajebavaju sa sitnim leptirima (spinnerom) nego muvanje na sitnog kedera ,svaki zabačaj štuka a u 95% sve su ispod mere ... neki vrate ,neki ne ,u 95% ne ....
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
treba da se isplate kederi,zar ne? :doh:

ove godine cu ispusiti za musicarenje stuke,ali cim pukne spring time,ozbiljno cu se dati u poteru za nekom jacom osmicom ili devetkom,za teze strimerisanje......probao bih to,veoma...... :yeswink:
 
Vrh Dno