Štuka 2011.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e sutra i ja idem da probam da se upišem sa kakvom štukicom i možda još po kojom ribicom. Do sada sam se nalovio samo pastrmki i ulovio jednu mladicu. Vreme je sada i za druge vrste za promenu. Upravo sam navezao neku moju novu kreaciju od 20cm pa če da prvo to strimerče okvasim. Kombinacija šartez buck taila, magnum size zekina trakica, fleša i još malo fleša :D, kolar od roza petlova pera i roza buck tail te na kraju epoxy glava...voda je blago zamučena tako da ta boja mora da da nekakav rezultat. Dakle samo šartez i roza pa da vidimo.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
SaleJa ja u 95% slučajeva koristim zonkere od 10-15 cm ,boje bela ,žuta ,red head ,šartrez i pink i sve to u kombinaciji sa Crystal fleshom Perla ,najbolji rad strimera dobijam sa koncetrisanim otežanjem u glavi tj blagim džig efektom ,nekada sa clouser glavom a nekada sa malo olovne žice i preko epoksi ..
Strimeri su mi vezani na udicama #2/0-#5/0 ,a većina mi je na #4/0 ..u zadnje vreme sve ulove koje sam imao bilo je na varijantu da pustim strimer da skroz potone do dna i na lagano skoro mrtvo povlačenje ,pre mesec dana je bila mnogo agresivnija pa su mi i povlačenja bila brža ,žustrija ..eto nadam se da sam ti nekako pomogao bar malo ...

Gitarice pa dok ti spavaš nedeljom mi rokamo.. :D jeste zeka i ima epoxy glavu napred ,samo kako si to uspeo da provališ sa fotke ..ti ko neka baba vanga !  :hammer:
 

emporio djuzini

Senior member
Učlanjen(a)
21.07.2010.
Poruke
110
Broj reagovanja
0
mesto: bela crkva
datum: 6. maj 2011
vreme: 13:04
lokacija: neko od desetak jezera
musica: gusenice


...ugledana, zabacaj, napad... sreca... nije pregrizla najlon 0,15
 

Prilozi

  • IMAG0113 [1024x768].jpg
    IMAG0113 [1024x768].jpg
    206 KB · Pregleda: 224

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam prekjuce ganjao ciljano samo štuku i ko u inat ništa ne beše dok nakraju dana u sam sumrak jedna lepotica od oko metra mi je krenula za dajverom i to ispod nekih gustih krošnji i na pola metra se zaustavi i vrati nazad u podvodnu džunglu...pošteno mi je digla adrenalin kada sam vidio kolika je. Nema veze, ne mora baš svaki izlazak da mi donosi kapitalne ribe, razmazio bi se previše  :smoke:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Odlican ulov...u vreme kad se stuka vesto krije u travi i dubinama :tbumb:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Štuka je super  :tbumb: intresuje me šta joj je to maljušno u ustima ? nimfa ?
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Šone je napisao(la):
Štuka je super  :tbumb: intresuje me šta joj je to maljušno u ustima ? nimfa ?

štuku lovim na viđeno malim streamerima na udici  G F14 No.10, zato što imama štap #5 pa na kratkim udaljenostima sa strunom wf mi je velik problem nešto veće od tog precizno zabacivati, streamer radim od nekog obojanog perja kupljenog u art šhopu, ...a ovu veću sam dobio na streamer koji sam radio po inspiraciji, svega pomalo(perja, lameta i dlake) i dobio jako lovan stremer za štuku, a još više za bassa, ...a i onu kapitalnu sunčarku sam dobio na njega...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Univerzalan strimer ,pa dobro ,samo rokaj ... Ne čudi me da uzima tako male strimere pogotovo sad u letnje vreme ,čak i na proleće su velike štuke kidale predveze nekih koji su mušičarili bandare na takve mini strimere...
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Šone je napisao(la):
Univerzalan strimer ,pa dobro ,samo rokaj ... Ne čudi me da uzima tako male strimere pogotovo sad u letnje vreme ,čak i na proleće su velike štuke kidale predveze nekih koji su mušičarili bandare na takve mini strimere...

meni ff prvenstveno služi kao najbolja tehnika koju sam upoznao do sad ribolova na viđeno, znači one, određene, jedne, ribe koju prije toga vidim u vodi, pokraj neke prepreke ili da krstari površinom ili..., mahanje i potezanje u prazno, čekanje... pretraživanje terena i sl, tamo gdje nisam siguran da je riba, ne vidim kako reagira na ponuđenu imitaciju, ne daje mi neki gušt i tu rađe koristim neku drugu, učinkovitiju tehniku ribolova...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja sam jutros ulovio jednu raspalu koja nije bila za fotografiju...
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Na jelkicu...jedna mi se otkacila (bar malo je veca od ove  :D )... i nije lose za prvi jesenji izlazak  :yeswink:
 

Prilozi

  • 25092011191 [800x600].jpg
    25092011191 [800x600].jpg
    199,4 KB · Pregleda: 198
  • 25092011192 [800x600].jpg
    25092011192 [800x600].jpg
    99,1 KB · Pregleda: 198
Vrh Dno