Štuka 2012.

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.315
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Hvala.

danas odmah poslije posla, pojurio na vodu, da isprobam i utvrdim jućer naučeno... ali ništa oko sat vremena, ni štuke, ni griza, danas je strašan pad tlaka sve poremetio i štuke se ukopale u zaklon...
... viđena u granju, taman se sparkirala ispod debele vrbove grane koja je oko pola metra ispod površine vode i iz te grane raste hrpa mladih grančica sa sitnim zelenim listovima, ...na osunčanom dijelu jezera.... ninja spuštanje na poziciju za zabac i poslije petog zabaca, kad sam već mislio da nema šanse da ju isprovociram, bližeg nego ostali zabaci, usljedio je griz nakon prvog pomaka strimera...






ovu nisam vidio, svaki zabac sve bliže suhom granju u jednoj plitkoj maloj uvali, najbliži zabac tik uz granje, i nakon dva sitna pomaka strimera...vidim ralje koje gutaju strimera:




nakon dva sata ribolova, zadovoljan odlazim kući, na ručak...



 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene je još u zabrani a baš sam vidio jednu preko metra pre pola sata dok sam trčao oko našeg jezera. ko i uvek, svake godine se jedna takva nađe na tom mestu uz sam stub koji je duboko u vodi. Ali od prvog maja krečem i ja na štuju!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
drugi dan kako je otvoren lov i na nju kod mene i evo upisao sam se sa par komada a ova beše jedina za slikanje. Malo je falilo da sam je zaobišao. Ležala je na dubini pa sam pomislio eh još jedna mala ali sam se zaustavio da je pogledam malo bolje pa sam ipak probao...munjevito je zaplivala ka strimeru i zgrabila ga. Ravno 82cm i krvav palac jer sam je pogrešno primio prilikom oslobađanja udice  :blush:
Sada malo pauze pa onda u napred ...
 

Prilozi

  • štuka82.jpg
    štuka82.jpg
    139,1 KB · Pregleda: 406
  • 82cm štukica.jpg
    82cm štukica.jpg
    115,1 KB · Pregleda: 409

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ti ne pecas bas cesto ali zato kad pecas onda mu je.es kevu  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kakve sam štuke zaobišao u rezervatu, sve 4 preko m. ali taj deo se otvara tek sredinom sledećeg meseca ali tada se takveribe vec skrivaju po dubinama pa je to onda mnogo za češljati. zato, ako danas dobijem priliku za metarskom to če biti ko dobitak na lutriji....jer jja to najčešće idem na viđeno jer tako volim najviše.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jao kakva mi je štuka sada u sam sumrak dopratila strimer i ništa  :doh: oladio sam se kada sam je vidio, debela i garant oko 120cm  :doh: :doh: :doh: :'( i ništaaaa...okrenula se i pokazala svoja široka leđa i stomačina verovatno več napunjena dobro!!! Ok. tek je početak sezone....ima se vremena do kraja godine ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala :) nadam se da cu ove godine svratiti i do joce ;-)
 
Vrh Dno