Štuka 2012.

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Mlinka, štuka je super a ovaj tvoj meredov me oduševi svaki put kad vidim sliku  :tbumb:
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
ova današnja, em što se zavukla skroz u granje, i nebi se pomakla pol metra da pokupi streamera, pa sam joj morao bacati pored same glave, u granju, i streamerom oponašat valjda neku žabu koja pokušava iskoćiti na obalu, a ona to shvatila ko ozbiljnu provokaciju i bez sekunde razmišljanja spakirala streamer zajedno s grančicom za koju je zapeo, i čim ga je spazila meredov na mojim leđima - odmah posle kontre, proletjela je kroz ovo granje ispod daske i umalo završila i u onoj krošnji dalje na vodi, uz dosta muke i sreće uspio sam je doslovno otplesti iz granja i spakirati u meredov...








a na čistini je nekako lakše, ali su i štuke manje:







 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lepe ribe  :tbumb: a i akcija totalno za ovaj dan...i ja sam danas imao neke čudne akcije  :blush:
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.316
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Na jednom jezeru, točnije Drnić ( www.zsrk-djurdjevac.com ), gdje je u zadnjih nekoliko godina uloženo puno truda i muke nekolicine entuzijasta i sad u njemu plivaju prekrasne štuke,  rekord jezera je 113cm - 9,6kg (prošle godine u 9 mjesecu), a ostali značajniji ulovi u protekle dvije godine su: još desetak komada preko 100cm, i hrpu preko 90....a rijetki su ulovi štuke ispod 70 cm...tko god je zainteresiran nek mi se javi na pp, najava je obavezna,a prvi dolazak častim dnevnom dozvolom,... ako vas ima više zaiteresiranih, mogu organizirati neko druženje... 
...još da napomenem da je preko 50% obale raspoloživo za mahanje, a spretnijima i iskusnijima i puno više,
prosječna dubina je oko 2,5 m (max u nekim rupama do 5 m), povodnog raslinja gotovo da i nema i voda je relativno jako bistra...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
eto stukarosi napred.....covek hoce da vam plati dnevnu dozvolu i organizuje druzenje...pravi igrac nema sta :tbumb: :tbumb: :tbumb:...svaka cast mlinka.....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Prvi dan odmora i naravno gde cu sta cu...pravac voda  :lol:

I ova pade na sivo belog Clousera H&H kojim sam overio i onog smuđa. To strimerče sam zanemarivao prosle godine ali sada ga forsiram i rezultati su odlični. Ova stuka mi ga je pratila do skoro same obale, cim sam usporio kao da padne na dno i ona se zaustavi i dobijem osecaj da ce se okrenuti glede na njeno ponasanje...dignem ga od dna sa par kratkih trzaja i njoj nervoza opet narasca i prati ga polako i tu ja ubrzam a ubrza i ona. To je to, ubrzam jos vise i nije vise mogla odoleti da joj plen pobegne...jurnula je i spakirala clousera. E sto volim takve trenutke kada vidim sta se desava jer su takvi trenuci pravi mali spektakli. Pravi spektakl bi bio da je stuka od 120cm ali i ovo je lepo ribce.
 

Prilozi

  • stuja70cm.jpg
    stuja70cm.jpg
    89,4 KB · Pregleda: 398

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
E to je ono najljepše kad na viđeno loviš i možeš da pratiš svaki njen pomak, to diže adrenalin i tebi a i štuki siguran sam, bravo Sebo krasan ulov, jel bila ukusna  ;)  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uf samo takva, presnu sam izeo :hammer:

naravno C&R uz obavezan aplauz i divljenje uvek prisutnih turista  :yeswink:
sada imam vec puno jezero kupaca pa se i ja izmedju negde guram i usput malo osvezim  :smoke:
 
Vrh Dno