Suva muva u januaru!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas sam oborio svoj januarski rekord. Nisam poneo nikakvu čuvarku, jer mi je danas "catch and release day", ali sam siguran da bih premašio bar 6 kg. Klenovi koje sam danas lovio (na witch broj 16) su bili sasvim solidni za reku na kojoj sam lovio, Nišavu, i prosečna masa im je bila oko 300 g. Najveći je bio teži od 500g.
Ovo je bila fantastična zabava, koja me je prodrmala kao pravi fleš posle jednomesečne pauze.
 

Prilozi

  • Januar 2009..jpg
    Januar 2009..jpg
    39,2 KB · Pregleda: 439

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
cestitam, svaka cast
jel vidljivo skupljao ili..... cuo sam da je u cacku ovih dana jeo na povrsini
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Prvo sam lovio nimfom, a onda sam primetio i srkanja midževa sa površine. Stavio sam sitnu vešticu i ....BANG BANG BANG. Bilo je ono: "The fish is on!", "Jump, jump, jump!", "Come to daddy, baby!"...itd. :lol:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
ja sam malopre sa baker-om bio na kolubari, nista se nije javljalo do pred mrak, a pred mrak je bas vidno kupio muvu u tisaku i uz sam brzak. baker je imao par udaraca, od ceka jedan i na sitnu bambulu, ja sam probao na nimfe i nista i na bas sitne muve do #24 i opet nista
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
oholi je napisao(la):
ja sam malopre sa baker-om bio na kolubari, nista se nije javljalo do pred mrak, a pred mrak je bas vidno kupio muvu u tisaku i uz sam brzak. baker je imao par udaraca, od ceka jedan i na sitnu bambulu, ja sam probao na nimfe i nista i na bas sitne muve do #24 i opet nista

Nije ni čudo obzirom da je januar.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
pa ja nisam imao ulova ali drugar je imao par desavanja na moje oci, a i gledao sam ga kako par metara od mene kupi muvu.... pre par godina sam ga na moravi dobijao na nimfu..... tako da klen jede zimi ali mi generalno neznamo gde je  ili neumemo da mu prezentujemo muvu kako treba..... ali on jede.
takodje lovio sam ga i na voblere po najjacem mrazu,a kad juri ribice nimfu ce da pokupi sigurno..... nadam se da sam te razuverio oko lova klena zimi
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Momci, mušičarenje klena suvom muvom u januaru nije jednostavno. Mnogi poznati mušičari, čak i oni koji uglavnom love klena, nisu nikada to pokušali, misleći da je nemoguće išta uloviti. Ni ja nisam imao pojma da je tako nešto moguće prvih 10 godina svoje mušičarske karijere.
Treba biti uporan i provoditi vreme na reci. Mene su, kada sam počinjao da mušičarim zimske klenove, prvo privukle beovice. Njih sam nalazio i slučajno lovio jednog po jednog klena. Mic po mic, otkrio sam im zimske navike, koje su potpuno drugačije od letnjih...
Zapamtite, januarski klen vredi bar kao 5 letnjih!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
300
Lokacija
Svrljig
oholi je napisao(la):
pa ja nisam imao ulova ali drugar je imao par desavanja na moje oci, a i gledao sam ga kako par metara od mene kupi muvu.... pre par godina sam ga na moravi dobijao na nimfu..... tako da klen jede zimi ali mi generalno neznamo gde je  ili neumemo da mu prezentujemo muvu kako treba..... ali on jede.
takodje lovio sam ga i na voblere po najjacem mrazu,a kad juri ribice nimfu ce da pokupi sigurno..... nadam se da sam te razuverio oko lova klena zimi

Misliš mene?
Lovio sam i ja zimi ali samo kad je izuzetno lepo vreme i odgovarajuća voda ali veoma malo. Čekam lepše vreme.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
da strelac, ucinilo mi se da si skeptican, a vreme je bilo lepo cak je i vruc vetar duvao lagano
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bio sam ja i danas, ali sa mrežicom (čuvarkom).
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Ne znam, mozda se nekome to svidja ali meni je pecanje Klena u Januaru suvom muvom neverovatno nezanimljivo pa cak i glupo zato STO UDARAJU SAMO MINIJATURE OD KLENOVA. Neverujem u nikakve price o prosecnim ulovima od 300gr i ili vecim. To je provereno i ko to voli nek izvoli. Vec u Februaru i Martu moze ponekad da bude nesto bolje al Januar... Covek treba biti posebno odvratan i ljigav(barem po mom shvatanju) da bocka i trpa klencice cija je prosecna duzina od 8-12Cm kakvi se suvom muvom mogu loviti u Januaru.
Mnogo bolje u Januaru je nimfarenje klena ne lovi se mnogo al su bar krupni al to je druga tema...
 
Z

Zakula

Guest
forelle je napisao(la):
Ne znam, mozda se nekome to svidja ali meni je pecanje Klena u Januaru suvom muvom neverovatno nezanimljivo pa cak i glupo zato STO UDARAJU SAMO MINIJATURE OD KLENOVA. Neverujem u nikakve price o prosecnim ulovima od 300gr i ili vecim. To je provereno i ko to voli nek izvoli. Vec u Februaru i Martu moze ponekad da bude nesto bolje al Januar... Covek treba biti posebno odvratan i ljigav(barem po mom shvatanju) da bocka i trpa klencice cija je prosecna duzina od 8-12Cm kakvi se suvom muvom mogu loviti u Januaru.
Mnogo bolje u Januaru je nimfarenje klena ne lovi se mnogo al su bar krupni al to je druga tema...


To shto si ti hvatao minijature,ne mora da znachi da i ostali hvataju minijature. Na osnovu chega ti kazesh "To je provereno..."? Gde si sve pecao u januaru klenove na suvu muvu pa znash? Bash me zanima...?
I daj da vidimo neku sliku krupnog klena ulovljenog januarskim nimfarenjem.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
pecam klena 25 god i odlicno poznajem navike ove ribe.pouzdano tvrdim da je aktivan celu zimu bez obzira na temperaturu.samo sto tada trazi dublje i mirnije delove reke.manje se krece i nije agresivan sto je normalno jer cuva snagu.zimi se love kapitalni primerci na dzigericu i crve pored same obale.i to vise komada na istom mestu.
dok sam varalicario prve klenove na vobler hvatao sam od polovine marta,a na leptiraste varalice tek od maja.tek tada postaje aktivan na povrsini jer se tada masovnije javljaju insekti.
prva riba koja se javlja na povrsini je beovica i to u aprilu i ja je tada rado musicarim
ova moja iskustva su sa zapadne morave na kojoj nema mnogih vrsta insekata koji zive u nisavi i drugim malim rekama.ako se ti insekti roje u ovom mesecu normalno je da ce klen krenuti za njima.druga vazna stvar je da se manje reke brze greju, tako da je dovoljno par toplih dana da izmame klena na povrsinu.
mogu samo da kazem da vam zavidim na nisavi jer vam omogucava da lovite klena u ovom delu godine,kod mene prve klenove na povrsini vidjam mnogo kasnije
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
[/quote]
To shto si ti hvatao minijature,ne mora da znachi da i ostali hvataju minijature. Na osnovu chega ti kazesh "To je provereno..."? Gde si sve pecao u januaru klenove na suvu muvu pa znash? Bash me zanima...?
I daj da vidimo neku sliku krupnog klena ulovljenog januarskim nimfarenjem.
[/quote]

Sta Klen moze da skuplja osim sitnih midzeva(koj se i ne roje previse masovno) na povrsini Nisave u januaru Mr.Zakula? To sigurno nisu zalogaji koj privlace krupnije klenove... Razmisli malo zakula...
Pecao sam te sitne klencice samo na Nisavi i nigde drugde... Sica se digne tu i tamo u povecim jatima na povrsinu
i stvarno skuplja suve al to je samo sica sica i sica... KO PRICA DA JE U JANUARU NAVATAO GOMILU KLENOVA PROSECNE TEZINE OD 300 GR PA PUS I POLAKILASE OBMANJUJE CITAOCE OVOG SAJTA. CAK I DA NEKO OKACI SLIKE NISAVSKIH KLENOVA NAVODNO UPECANIH NA SUVU U JANUARU - JA U TE SLIKE NECU POVEROVATI A KO JE NAIVNI POCETNIK NEK SLOBODNO VERUJE-NJEGOVA STVAR...Na nimfu se uvek moze uloviti po neki krupniji komad ako znas kde i kako... Ne volim kad neko obmanjuje ljude zaista...
 
Vrh Dno