Sve o dabinzima-razlike ,prednosti,osobine

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Koliko vidim nema ovakve teme,a bas sam misljenja da bi mogla doprineti dosta
Bolje i to za vreme apstinencije od raznoraznih budalastina i prozivki  :D
Naime bilo bi lepo izneti iskustva o tome:
Koji dubing za plivajuce
Koji za nimfe
Koji menja boju
Koji je plovniji
Koji se lako upreda
I još štošta od osobina što bi doprinelo boljem razumevanju istih,a samim tim nekom olakšalo i sprečilo lutanje ,nepotreban trošak i kolege usmerilo direktno na ono što traže

Malo sam lutao ,a pošto sam perfekcionista po prirodi volim probati sve ,pa odlučiti šta mi najbolje leži za date situacije

Trenutna sfera interesovanja su mi samo suve muve i došao sam do zaključka manjim testovima da musice od dubinga dabra duze plivaju od superfine-a u casi vode,al da se superfine malo lakse upreda,obq menjaju boju
Da je kamila izuzetno zahvalna za uvrtanje al da zestoko pije vodu,boja je postojana
Da je zecije uvo i veverica (neka Šumadinčeva) zakon za nogice i grudi  :hammer:
Da antron lepo pliva ,svetluca al nije baš zahvalan za upredanje

Voleo bi čuti i vaša mišljenja,a verujem i mnogi
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Dabar se upreda ekstremno lako. Antron ima par caka. Al sve je u pripremi materijala. Foku verovatno  ne bi iz prve ni uspeo. Elasticna i jaka dlaka. Neposlusna skroz. Osje zeca takodje ume da pravi problem ako se ne zna kako.... a to se lakse kroz uzivo posmatranje nauci nego pisanjem

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Imam wapsy kamilu i dabra , i nema bolje bar po meni vrhunski dabing , dabar zakon , mislim realno on vecinu zivota provodi u vodi pa mora da je suv  :D,zeka naravno i to je to za suve , neba moze da zatvaras temu sve si objasnio svako lutanje je nepotrebno  :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Niste je ni okrznuli ;) kakvo crno zatvaranje. A tema je dobra bas

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
oholi je napisao(la):
Niste je ni okrznuli ;) kakvo crno zatvaranje. A tema je dobra bas

Sent from my LG-D320 using Tapatalk




Oholi brate za suve pored kamile i zeca , na mestu broj jedan bih stavio dabra koji je pored plovnosti toliko fin za rad da je to neverovatno, mada i zeku sam kombinujem teloi usi :maska i telo takodje zahvalan  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Za suve antron nema premca, za nimfe mesavina ili prirodni materijali. Naravno ne treba uzimati kao neko striktno pravilo.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Vrh za sve ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Onako, dobar ali zajeban sa bojama. Nema svetlucavih detalja a u mesavini je uglavnom gadan. Retki su oni koji ga izmiksaji da valja. Ima jedan Vranjanac koji to zna extra, vrhunski da odradi :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ima raznih tehnika kada je rad sa dabingom u pitanju,nesto ima na netu nesto parola "snadji se", a el.mlin za kafu pa nek se MESA  :D,meni se svidjaju i oni FINE dabinzi,imam neke HAIRLINE samo za suve muve kojim sam zadovoljan jako .. Ali ostade mi samo crni i malo zutog ..
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mlin moze ponekad ali mora debelo da se zna koji materijali idu u njega.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja uglavnom mesam tipa wapsi rabit dabing sa dlakom sa maske zeca,to sam video na netu,ili stavljm neke svetlucave npr neki ice dub zelenkaste boje sa npr olive zecom i tako to,ako ima neko neku preporuku ili savet rado cu da pokusam ..  :)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Bas tako kombinacije su neogranicene i lepo bi bilo cuti dobre preporuke :-D

Temu sigurno nisam ni najmanje dotaknuo sa svojim pisanijem ima tu milion varijanti i lepo bi bilo dotaknuti sve  :D

Od cdc-a praktikujem Petitjeanove metode motanja celog pera ,a verujem da i tu ima raznoraznih  dodatnih finesa
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Nije.... ima alternativa i za pera i za alate.
Nebo.... dlaka sa maske zeca i uv calibaetis savrsen...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 
Vrh Dno