Sve o dabinzima-razlike ,prednosti,osobine

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Uzmes zeca ,srna i puh,ofarbas u hiljadu boja i boli te krac za sve ostalo.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
a sa cim ces motati suhe muhe ?
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Eh sad,sta ti dodje do ruke,pa vidi ovde ima genijalnih vezaca koji ce ti napraviti muvu koja samo sto ne poleti i naravno skidam kapu i sve pohvale za njih,no meni to u praksi ne cini nikakav gust ja sam ti uvek za alternativu to mi cini izazaov,recimo probao sam obicnu grancicu lipe koju sam na licu mesta  vezao pored reke i ofarbao je crnim flomasterom i eto bambula za klena,lovi brate,ribe nemaju mozak,kad bi mogle da razmisljaku nikad ne bi smo mogli da je ulovimo. Kad sam na nekom forumu procitao da ih nekakav lik navikava na mamac kako bih ga kasnije izbegavali crko sam od smeha,mozda malo sarkasticno ali eto nekome i to vredja inteligenciju. :D
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
oholi je napisao(la):
Nije.... ima alternativa i za pera i za alate.
Nebo.... dlaka sa maske zeca i uv calibaetis savrsen...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Video sam tvoju alternativu za magic tool,ja koristim stiropor i snalu .. Svidja mi se ona njegova bobina ali "nema pa'e tine"  :D
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ovde negde na forumu mislim da je neko postavio upustvo kako se to radi,elem na svakoj kesici za jajca ima upustvo,vazno je samo da voda ne prokljuca nego da bude u ,,strujanju,,ja te boje i koristim,eto ti uskrs skoro,pa farbas do mile volje sta stignes,eksperimetisi,zajebavaj  :D se,ja najvise trosim pare na udice,ostalo sve mi nabavljaju lovci drugari itd itd :bye:
 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja kupujem sve i svasta a realno najvise ide na udice i tungsten,imam ja maske zeca repove fazana sve od lovacaa,ne koristim srnetinu nije mi kao elk hair,probaao sam ne svidja mi see ..  :) A probacu to farbanje svakako ..  :) :)
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
E moj komsija zaluđivao se ja u pocetku koje kakvim glupostima,te tugsten i koje kakvi bakraci,gurni mu olovni zicu,dao mi neki varalicar tri kila toga neznam sta cu pa se glupiram trljam medju plocice i pravim razne dimenzije i profile uz to mi dade i pola dzaka balze,mrzi me da deljem. :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bahus je napisao(la):
E moj komsija zaluđivao se ja u pocetku koje kakvim glupostima,te tugsten i koje kakvi bakraci,gurni mu olovni zicu,dao mi neki varalicar tri kila toga neznam sta cu pa se glupiram trljam medju plocice i pravim razne dimenzije i profile uz to mi dade i pola dzaka balze,mrzi me da deljem. :doh:

Brate kad tako razmisljas sto ne uberes neki leskovak i napravis strunu od konjske grive, sta te boli Stojko.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
neba je napisao(la):
Bas tako kombinacije su neogranicene i lepo bi bilo cuti dobre preporuke :-D

Temu sigurno nisam ni najmanje dotaknuo sa svojim pisanijem ima tu milion varijanti i lepo bi bilo dotaknuti sve  :D

Od cdc-a praktikujem Petitjeanove metode motanja celog pera ,a verujem da i tu ima raznoraznih  dodatnih finesa





od previse filozofije nekad boli glava ne3 treba komlikovati  :smoke:
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
naravno da ne treba komplikovati,ja bas volim jednostavne stvari i maksimalan minimalizam,ali volim uzeti najbolju stvar za datu situaciju
volim prirodne materijale kad god je moguce iste upotrebiti,a dabinge uzimam u svega par boja koje i postoje u prirodi nisam ni za apstraktnu umetnost niti ima potrebe za tim sto se tice ribolova
al nisam bas ni toliko sposoban da napravim neku musicu od grancice lipe ,cak sta vise ne vidim nikakvu primenu tih alternativnih materijala niti smisao uopste,prvo na bambule takozvane ni nemam sta da pecam(u mojoj sferi interesovanja)
a zatim kesica dabinga kosta do 300 din,sto je i van pameti bilo sta izmisljati farbati itd sem ako se ne pravi desetine hiljada musica godisnje,a sto se tice fazana,srna,zeceva i sam lovim ponekad ,a tih materijala makar ima u izobilju u mojoj porodici  :hammer:

no medjutim to uopste sve nije bila smisao ove teme
al eto moze se nesto i pametno procitati u temi ,npr sto kaze oholi kombinacijom zeke i nekog ice dabinga se verovatno moze dobiti odlican dabing za tela cadisa ,strkljav i sljasteci  :D
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
neba je napisao(la):
naravno da ne treba komplikovati,ja bas volim jednostavne stvari i maksimalan minimalizam,ali volim uzeti najbolju stvar za datu situaciju
volim prirodne materijale kad god je moguce iste upotrebiti,a dabinge uzimam u svega par boja koje i postoje u prirodi nisam ni za apstraktnu umetnost niti ima potrebe za tim sto se tice ribolova
al nisam bas ni toliko sposoban da napravim neku musicu od grancice lipe ,cak sta vise ne vidim nikakvu primenu tih alternativnih materijala niti smisao uopste,prvo na bambule takozvane ni nemam sta da pecam(u mojoj sferi interesovanja)
a zatim kesica dabinga kosta do 300 din,sto je i van pameti bilo sta izmisljati farbati itd sem ako se ne pravi desetine hiljada musica godisnje,a sto se tice fazana,srna,zeceva i sam lovim ponekad ,a tih materijala makar ima u izobilju u mojoj porodici  :hammer:

no medjutim to uopste sve nije bila smisao ove teme
al eto moze se nesto i pametno procitati u temi ,npr sto kaze oholi kombinacijom zeke i nekog ice dabinga se verovatno moze dobiti odlican dabing za tela cadisa ,strkljav i sljasteci  :D





Da tacno od uvek praktikujem da kupim dabing u dispanzerima,jedino volim da miksujem dabing od divljeg zeca maska i usi za grudi, a telo od miksa dlaka sa tela i maske , moze da se farba i domaci beli zeka u raznim bojama ali za to nemam vremena isto ispadne fini dabing  :yeswink:
 
Vrh Dno