Sve o dabinzima-razlike ,prednosti,osobine

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Za suve antron i kombinacija sa ice dub-om, za nimfe zec, ice dub i SLF, i neka kombinacija zeca sa ova dva, za emergere kombinacija ice dub-a sa zecom u maloj količini, tek toliko da mu spusti dupe pod vodu. Uglavnom, za nimfe prirodni materijal, za suve sintetika.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
a dabinge uzimam u svega par boja koje i postoje u prirodi nisam ni za apstraktnu umetnost niti ima potrebe za tim sto se tice ribolova

Apsolutno nisi svestan koliko boja ima u prirodi i pogotovo u musicama, tako da si debelo u zabludi to oko par boja iz prirode. Sasvim je drugo ako si ti nezainteresovan za te boje kao sto sam uglavnom i ja, ali cisto da pomenem da to nije realno.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Samo tri osnovne (zelena, braon, crna) + jos tri (bela, zuta , narandzasta) i mnostvo varijacija ( maslinasta, sepija, cimer, siva...)
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
941
Broj reagovanja
99
Simpsone ne moras se hvatati za bas svaku slamku  :hammer:
Nezainteresovan sam za previse nijansi :-D

A svestan jesam s'obzirom da mi je entomologija bila jedan od bitnijih predmeta na faxu,mada jesmo izucavali samo stetocine  :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
neba je napisao(la):
Simpsone ne moras se hvatati za bas svaku slamku  :hammer:
Nezainteresovan sam za previse nijansi :-D

A svestan jesam s'obzirom da mi je entomologija bila jedan od bitnijih predmeta na faxu,mada jesmo izucavali samo stetocine  :hammer:

Ama i ja koristim samo mali deo tih boja, ali u prirodi i na insektima ih ima bezbroj.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Dexa89FLY je napisao(la):
Ja kupujem sve i svasta a realno najvise ide na udice i tungsten,imam ja maske zeca repove fazana sve od lovacaa,ne koristim srnetinu nije mi kao elk hair,probaao sam ne svidja mi see ..  :) A probacu to farbanje svakako ..  :) :)



To za srnetinu je tacno nema plivajuca svojstva poput elka  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
I ne samo od elka nego od bilo kog jelena.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
nikola renegade je napisao(la):
Nisam te razumeo Simpson , srna ima losija svojstva od bilo kog jelena

Naravno, uostalom imas odlican Bobanov tekst i analizu na mom sajtu. Vredi procitati...

http://www.musicarenje.com/index.php/fly-tying-mainmenu-37/139-slobodan-boban-azanjac
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
simpson H je napisao(la):
Naravno, uostalom imas odlican Bobanov tekst i analizu na mom sajtu. Vredi procitati...

http://www.musicarenje.com/index.php/fly-tying-mainmenu-37/139-slobodan-boban-azanjac




Lep i koristan tekst  :yeswink:
 
Vrh Dno