Switch cast by M.Mauri

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6ijfU4cG7As[/youtube]


 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9ohTx93PiKw[/youtube]
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                  Namera naseg druga crnija je odlicna i za svaku pohvali... :tbumb:  Ali ovaj Mauri.... mora da ima velike testise da prikazuje ovakva bacanja.... pa jos DVD... pa jos kursevi.... :-\  :-X
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Samo jedno pitanje bez da zauzimam iciju stranu ali bih i zamolio da ne preraste u raspravu....Dali bi se te "greske" koje vi koji se vise razumete u FC mogli da vidite da recimo klip ide normalnom brzinom a ne ovako usporen i isprekidan do detalja?
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
              Nije problem ni brzina, ni gosp. Mauri licno, ni bacanje, da je to klip nekog ko je jednostavno postavio svoje bacanje ili neki svoj stil. To bi bilo ok. Ovde se radi o casovima, radi se o lekciji. Gosp. Mauri nam pokazuje kako da izvedemo jedan kast, jednu tehniku,, dakle on nam je ucitelj. Upravo je ovde sva tezina i odgovornost onih koji stavljaju nazive : nacini, lekcije, osnove... jedne tehnike. Da je sve to ok, i da je ispostovao osnovu tehnike, prvi bih mu aplaudirao. Ovako.... Uostalom vidimo se Boze zdravlje za vikend pa se fino razvitlamo... pa makar i teoretski uz jelen... :D
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Moze naravno. Sve greske se vide na kanapu. Potrebno je nekad vise puta propratiti zabacaj jer se greska mora sagledati po "nekom" redosledu:

npr
1. sta se desava sa kanapom
2. sta se desava sa stapom
3. sa se desava sa "telom"...ruka, zglog, lakat...

uprevodu da razlozimo problem da bismo nasli uzrok i onda pomogli u otklanjanju greske. Za ovo je potrebno i dosta iskustva u radu da bi lako i sa sigurnoscu iz prve nasao uzrok problema.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
              Posle tailing loop-a, sidekast je najveci neprijatelj fly-castinga! I sve sto iz njega proizilazi!
              Mozda previse smela recenica, ali je ovo moje licno misljenje.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
nespetro je napisao(la):
              Posle tailing loop-a, sidekast je najveci neprijatelj fly-castinga! I sve sto iz njega proizilazi!
              Mozda previse smela recenica, ali je ovo moje licno misljenje.

Ne ne, nije TL nepriatelj, mi smo sami sebi neprijatelj posto mi pravimo TU gresku. Ono sto nase telo kaze stapu a stap kanapu to ce i biti!

Neso sta ti je ovo da je SIDE CAST najveci neprijatelj??? Moram tri X znak ? Razlog?
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
nespetro je napisao(la):
              Posle tailing loop-a, sidekast je najveci neprijatelj fly-castinga! I sve sto iz njega proizilazi!
              Mozda previse smela recenica, ali je ovo moje licno misljenje.

Nesperto, nemoj tako.SIDE CAST je vrlo zabavan, koristan i primjenjiv.ALi nije CASt, opet, nego skupina CASTova.Sve što ide sa strane je SIDE.Experimentiši.Ako te Simpson čuje, ode ovo u propas'.Njegovo se tumačenje FC bazira na SIDE ALL: :D
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Evo malo brzi...ja kao neuk po pitanju FC ne vidim gresku.Neka neko od onih koji su podobniji da o tome nesto kazu neka nas upute na propuste kojih treba da se "cuvamo".

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Gk4P2uxbU2Y[/youtube]
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Epa sad si me zbunio druze...cekaj kao sad nema greske a u pokaznom delu po fazama ima???


p.s.Djole sta je potrebno za instruktorski ispit ?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nisam nigde napisao da ima gresaka. Prvo je bio odgovor na pitanje kako uociti greske. Znaci snimke nisam komenarisao, tj nisam ni znao da je bilo pitanje vezano za konkretni snimak.

Ono drugo:

- Wokshop
- Pismeni deo
- Prakticni deo

http://www.fedflyfishers.org/Default.aspx?tabid=5089 nesto detaljnije
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Pa..... nisam odusevljen,uzimajuci da je ovo gotov proizvod i da je mogao da bira koje ce zabacaje da stavi na DVD mislim da onda ovde ne sme da ima mesta ne za gresku nego ni za neperfektne zabacaje. Na recimo prvom klipu na 1:15 vidi se vrlo los D loop , zbog predhodnog ,,jerka" tj cima,neravnomernog ubrzanja, loop koji izlazi iz ovog D loopa ima debeo talas u rod legu.Na drugom klipu anchor je debelo iza njega, a na ,,skolskom'' switchu treba da bude paralelan sa bacacem, (vidi se na vise mesta) , posto je koriscen onaj isti zabacaj iz prvog opet se vidi na 1:29 onaj sugavi D loop.
E sad neko ce da kaze da je gledam u sitna crevca, i da to u ribolovu moze, naravno da je tako ali ovo je FC DVD , zar ne,edukacija?
  Jos jedna stvar kod G.Maurija mi se ne svidja a to su nazivi nekih zabacaja , 95% ljudi ih zove isto a on se naso da menja, ...
  Aj da ne bude da mi se nista ne svidja , dobar mu je ovaj analiticki prilaz zabacajima i deljenje na faze, to je za svaku pohvalu, i rad sa vise kamera(perspektiva) , eto....na brzinu
 
Vrh Dno