Switch cast by M.Mauri

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
"Ko si bre ti St Igore da sudiš bre o jednom G.Mauriju??????Da li si ti normala??????pa jel znaš ti BRE ko je on????????On je savršenstvo bez mane, deo vojničkih snova, lutak sa naslovne strane, ma perfekcija bez granica....."


UUUaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahaah.Sorry Igore, ovo je bilo jače od mene.Da sam kojim slučajem ja reagovao kao ti, drug Crni bi me napao sa svih strana, kao švabe na Drvar.

Nadam se da kapiraš, ništa lično.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                    Leti iz greske u gresku. Pokusavajuci da raspetlja cast, sve se vise uplice. Po meni najosnovnija greska:  Vodjenje stapa po strani, tj vodoravno. Ovde je  izvor svih gresaka. Pa sledi prejaki inncast, pa nizak zadnji stop, pa polukruzno kretanje ruke jer ne moze napuniti stap, pa prenizak prednji stop. zato i baca samo sa glavom izvan stapa. Ove tehnike imaju svoja jasna objasnjenja koja on mozda namerno ne prikazuje.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
zekafly je napisao(la):
UUUaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahaah.Sorry Igore, ovo je bilo jače od mene.Da sam kojim slučajem ja reagovao kao ti, drug Crni bi me napao sa svih strana, kao švabe na Drvar.

Ajde objasni mi/nama zasto opet zelis da provociras?

Igor je lepo i sasvim korektno napisao,cak i napomenuo tacna vremena greski zato nema sta da mu se prigovori.Dali si ti tako uradio?!


 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Ono što se kod Maurija razlikuje na ovom DVDu u odnosu na ono što i kako ja učim druge je samo u 0.11- 0.13 sec.
Čovijek pravi sasvim mali , ali primjetan DIP, propadanje vrha štapa.To je po meni greška.Putanja vrha štapa treba da je konstantno uzlazna, s tim da krene u totalnoj tenziji.Tada se formira pravilan D lup.D lup , sad kod Maurija nije loš.Ali nije ni najsjajniji.Sasvim se slažem S Igorom u njegovim tvrdanjama i komentarima oko DVDa.

Druga stvar na koju bi isti, Mauri trebao da obrati pažnju je neadekvatan STROKE, koji je u njegovom slučaju kratak i to uslovljava ovako jadan stop, nizak naravno..
Duži STROKE bi mu omogućio visoki stop, a to je ono što, po meni , čini SWITCH , najljepšim zabačajem ever.

Nesperto, opet griješiš u SIDE.M;ora SIDE ako hoćeš lijep SWITCH.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Vidis da nije tesko biti uljudan i od koristi!!!

Imam jedno pitanje vezano za instruktore...posto smo ustanovili da ima malih gresaka kod izvodjenja odredjenih zabacaja,vredi li da se ja i dalje cimam i postavljam klipove jer su vrhunski snimljeni a da se eventualne nepravilnosti prilikom izvodjenja proprate za sad ovako "usmeno" ili da ne trosim i onako malo mog slobodnog vremena na seckanje filma i postavljanje klipova?!

 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Ma vidi, ne troši se na bezveze.Samo to da ti kažem.Ako već si vredan i postavljaš klipove, onda dobro pogledaj, PITAJ šta te zanima, pa će ti biti rečeno.

ALI NIKAD VIŠE NEMOJ REĆI U TOM SLUČAJU DA TE FC NE ZANIMA.
Jer onda ja budem nekoristan i neuljudan.JBG, al tako je.

A drugo, bit će uskoro seminara.Dođi na neki.Ja ti ovdje obećavam da ću ti dati smjernice da ispraviš sve greške koje budem vidio.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Vidis naci cu ja vremena da postavim klip jer dok ne dodjem na neki od seminara mnogo mi je lakse da koliko toliko vidim sta je ispravno a sta ne i na sta da obratim paznju.

Drugo,nisi me lepo razumeo/procitao rekao sam da me ne interesuje FC kao disciplina vec da zelim da sebi olaksam pojedine situacije na vodi.To kazem jer me,trenutno ni najmanje ne interesuju zabacaji +25m.Vodeni i trik zabacaji mi trebaju biti bolji jer na takvim vodama lovim.

Nista ja cu postavljati klipove a vi ko od vas ima vremena neka lepo pogleda i prokomentrise kao Igor ili ti u zadnjem postu...tad i tad to i to nije dobro,ne sme da se radi.
A kad dodje seminar tad nije problem...lako cemo.

 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Zeko, skoncentrisi se  :doh:
Visina stopa je odredjena time kolko podignes ruku,kolko podignes lakat,  to nema veze za duzinom CS.Stop treba da je visok,slazem se,ali CS je i u switchu proporcionalan kolicini konca koji je u igri u ovom slucaju koji je u Dloopu ,a D je srce ovog zabacaja ,i naravno dobar transfer energije iz njega....
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
..........
1. STANCE! njegov stil je desna noga napred! TRADITIONAL STANCE neko zove i OLD STANCE, moderniji je da je desna noga nazad sto otvara mnoge druge mogucnsti, no...
2. Iz njegovog stava sta se vidi: DA JE U BC ukocen, zatvoren, ne radi mu telo, nema rotacije tela, koja treba da bude ukljucena
3. Iz toga mislim da mu je teze da odrzi SLP - 180 princip ( da je BC ogledalo BC) i da on ustvari zbog nepostovanja pravila 180 stepeni dobije SLACK line u nekoj ravni izmedju horizontalne i verikalne i da mu se isz tih razloga manifestuje: DA NEMA KONSTANTE TENZIJE NA KANAPU i drugo ZATO MU SE I STVORILA KRIVA U OTVARANJU LOOP U FC
4. Stoji da treba raniji STOP.
5. Da je slusao Simone G da u BC baca kanap kao frizbi sigurno bi nesto naucio oko pvog principa 180 (salim se malo, dobar je i caster i ucitejl MM)

Sve se odnosi na prvi video i negde okoo 1.16 ali opet ima puno tj mnogo vise dobrih zabacaja koji su perfektni.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hAxjRbh7aPw[/youtube]

JBG, nek ga admin postavi da se vidi.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
St.Igor je napisao(la):
Zeko, skoncentrisi se  :doh:
Visina stopa je odredjena time kolko podignes ruku,kolko podignes lakat,  to nema veze za duzinom CS.Stop treba da je visok,slazem se,ali CS je i u switchu proporcionalan kolicini konca koji je u igri u ovom slucaju koji je u Dloopu ,a D je srce ovog zabacaja ,i naravno dobar transfer energije iz njega....

Igore :doh:

Visinu stopa određujem ja, i niko drugi.Samo adekvatan CS ti daje tu mogućnost.Ako ga skratiš, kao MM, onda ti neminovno pada jer kompenzuješ snagom.Danas sam to pokazivao "učenicima".I samo je to ispravno.ILi nije.

Koja je razlika.Da i to objasnim.Nizak stop, kako ga radi SG, je distance switch.Samo snaga i JURIŠŠŠŠŠŠŠŠ.Visoki stop, omogućuje svaki drugi mend zabačaj.

Al kapiram SL terminologiju.A?
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hAxjRbh7aPw[/youtube]
Meni se najvise svidja ovaj zadnji zabacaj :tbumb: verovatno si mislio da te vise ne snimaju pa si bacio ,,opusteno''(kazi kako ja kapiram terminologiju),i svidja mi se sto si stao na obalu ;) i sto bacas nizvodno ;) i sto izgleda i vetar pirki u tom pravcu ;) al bar nisi ko ovaj MM pa da ispadnes budala pred auditorijumom.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  oba snimka, i maurijev i zekin su odlični za učenje.
svako dublje ulaženje u problematiku detalja može da smeta jednom normalnom ribolovcu i da mu predstavlja kamen spoticanja u daljem napredovanju u FC.
Neka shvate ribolovci da su ovo sa snimaka odlične osnove za učenje dobrog i pravilnog zabačaja. Ubacivanja instruktora je nešto drugo i predstavlja dublju analizu kretanja štapa i kanapa. Što se mene tiče nikada nećemo videti idealan i savršen zabačaj, ali iz svakog vidjenog se ponešto može naučiti.
Zamerio bih Mauriju što mu je d lup mnogo nisko. više bih voleo da ga je malo odigao i ušiljio u gornjem delu tako da više liči na oboreno V lup
Više bih voleo da je Zeka izvodio iz vode, gde bi se sve jasnije videlo.  ovako izdignuti iznad vodene površine sa većom lakoćom ga možemo izvoditi.  Tako bi obojica bili u vodi i bolje bi se paralelno  komentarisali zabačaji
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
JBG, Kuzmo, ovo je ispalo slučajno.Lovio sam s masterom EFFA, pa mi je malo popravljao switch.Uh, bješe to extra ribolov u Crnoj Šumi.

Nije ovo idealan switch, znam, zato sam ga i postavio.NEmoj gledati moju visinu, reci čemu zamjeraš u tehnici.
 
Vrh Dno