Switch cast by M.Mauri

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  u bre što ne volim da odgovaram na ovakva pitanja i u ovakvim uslovima
lepo ja reko u startu da je odličan, ne znam što sad od mene cediš da ti tražim falinke. uvek će ih biti , a i kod svakoga.
ne mogu do detalja da ulazim u minimalne propuste (ili sitnice do savršenog zabačaja), jer je kamera skroz nakoso, a i ne vide se ni lupovi pozadi, niti se Anchor vidi, osim možda u dva-tri zabačaja . Eto neka to bude zamerka ako već oćeš da sitničarim- što nije svaki Anchor na istom mestu (ne mogu biti svi na tačnom mestu ukoliko se oni parkiraju na dva različita mesta).
ono što se dešava ispred tebe je sexy loop i to je ok.
sa nekim ljudima sam ranije komentarisao tvoj snimak. ljudi su bili u zabludi da je svaki put ispred tebe Tailing, ALI NIJE.
koga ne mrzi neka kaže nešto o obliku konca ispred  zeke na njegovom snimku
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Kuzma je napisao(la):
 
ono što se dešava ispred tebe je sexy loop i to je ok.....

I skoro da je dobar.
Uskoro planiram malo više da se posvetim snimanj, naravno, sa profi ekipom, HD i ta sranja, pa ćemo da vidimo.Nadam se da ćeš moći da vidiš razliku i da budeš siguran da je ono mnogo bolje od ovoga.Ipak za ovaj klip nisam bio "upucan".Bilo vruće u PM.

Samo jedna smjernica.Kad gledaš tuđe swičeve, gledaj putanju lupa.Ona sve govori.

Što se tiče TL na ovom snimku....NO COMMENT... biraj stručnije drugare za analizu.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                  Druze Zeko. Bilo bi veoma neumesno sa moje strane da kritikujem ovaj tvoj switch, a da pritom ne postavim svoj snimak. Zato cu se uzdrzati od detaljne analize gresaka koje radis dok ne snimim svoje izbacaje.
                  Samo bih ti postavio jedno pitanje ali da mi odgovoris u skladu sa EFFA ucenjem. nemoj ubacivati nista svoje vec budi siguran da ono sto ces odgovoriti, bude EFFA stav:
     
                  Imas tri stapa ispred sebe, jedan dvorucni od 14ft, drugi switch od 11ft i treci jednorucni, recimo sedmica 9,6ft. Recimo da sva tri stapa imaju veoma pribliznu akciju. Imaju odgovarajuce shooting head-ove u odnosu na svoju duzinu i isti tapering.
                  Stojis u vodi do kolena i bacas idealni vodeni zabacaj slican onom koji izvodis na klipu i sa dvorucnim stapom, i sa switch-om i sa jednorucnim na kraju. Pitanje je: Pod kojim uglom, u odnosu na vertikalu, ce ti biti svaki od ovih stapova kad se nadje paralelno sa tvojim telom?
                    Pod "paralelno" mislim na polozaj stapa pre nego sto napravis D-loop, dakle pre anchora. Otprilike kao na 0:02-0:03 na tvom snimku.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Nesperto, ne postoji nešto što bih nazvao zvaničan EFFA stav po pitanju položaja štapa sekund pre sidrenja, ili KISSa, kao što je kod nas uvažen termin.Koliko sam upućen, ne postoji tako nešto ni u FFF, a mislim ni u nijednoj drugoj organizaciji.

Pošto i onako imam dosta problema da često shvatim tvoje postove i pitanja , pokušat ću da ti pragmatično odgovorim.

Što se tiče SWITCH zabačaja, mnogo je stvari koje treba imati na umu.A najvažnije je da se savlada onih 5 osnovnih , kao i za svaki zabačaj.PO mom mišljenju, jer rekoh da neki zvaničan stav ne postoji, ima dva generalna načina izvođenja switcha.Jedan je ovaj kao na snmku, drugi je sa niskim stopom uz veliku primjenu snage.

E sad, ovaj "moj" koji sam naučio od ALPa, je najčešće primjenjivan uz razne modulacije na EFFA ispitima.Položaj ili ugao štapa zavisi, po meni, sorry, od količine strune koja se diže s vode, Kao i projektovane daljine zabačaja.A povezan je sa CS.

JBG, ako sam te shvatio, to bi bio odgovor.Ako imaš još nešto, ili nije dovoljno dobro objašnjeno, pitaj.
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Da ne bi bilo zabune i nmepotrebnih pitanja, ovo je ono čega se ja pridržavam prilikom učenja.Vrlo teško za savladati početniku, i treba dosta vremena, ali je poslje primjenjivo na sve šta se radi.

http://www.virtualflycasting.com/essentials.htm
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
                            Ne zelim sad ulaziti u polemiku kako se izvode ovakvi izbacaji, nazivali ih mi switch ili underhand ili bilo kako, jer cu, nadam se, imati prilike da sve to i snimim u odgovarajucoj temi. Ovaj nacin bacanja kako ti i Mauri izvodite, je propisivan za bambus i fiberglas stapove. Ovako se ne baca modernim stapovima i za to postoje debeli razlozi. A ovo ne kazem ja vec G. Anderson. Koji je bazirao i bazira svoje ucenje na osnovu akcije i ponasanja stapa. To su stvari koje se ne nalaze jeftino, po internetu ili rekla kazala.
                          Naravno da postoji objasnjenje svakog pokreta u detalje. Gde se nalazi stap kad dodje do kiss-a, izvodjenje drifta, kad se povlaci haul.... ali toga jednostavno nema na netu. A i ako postoji, mozda namerno nije objasnjeno u detalje. 
 
Vrh Dno