tippet...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Shone niko tebe nije prozivao vec si se osetio pogodjenim sto nisi u pravu za najlon vs pletenica. I jasno je svakom normalnom da nisi u pravu covece. Vrati film (topic) pa vidi ko je poceo sa prozivanjem, ali evo nije mi uopste tesko da te podsetim!

Pocelo je ovako:

simpson H je napisao(la):
Stuka neuporedivo lakse presece pletenicu nego bilo koji najlon...

Pa je tvoja reakcija bila ovakva:

Šone je napisao(la):

I onda si ovo sto si meni rekao radio konstantno (lupao) cveljajuci se kao seljacka mlada na svaciji post koji nije u skladu sa tvojom raspalom i neistinitom teorijom. Tvoji argumenti su bili jebena tupa grickalica za stipkanje pletenice i to je sve sto si imao da kazes na ovu temu. I sve do balcaka neistinito. Nije vredelo ni Alpovo objasnjenje, pa sta hoces vise, hemijske analize? Toliko ti ne pridajem znacaj da bih se jos u to upustio sa tobom. Uostalom misli kako hoces to nije zabranjeno, ne prihvataj istinu i da neko moze nesto da te nauci, i to je dozvoljeno. Ali nemoj dovoditi druge u zabludu svojim elementarnim neznanjem na ovu temu.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Markovic je napisao(la):
Ја морам да те питам, колико си ти капиталних штука имао на дивљим водама?

Ok,Prvo mi kaži šta je kapitalna štuka  po tebi pa ću da ti odgovorim ,nema frks ..

simpson H je napisao(la):
Shone niko tebe nije prozivao vec si se osetio pogodjenim sto nisi u pravu za najlon vs pletenica. I jasno je svakom normalnom da nisi u pravu covece.

Uzmi (ili bilo ko drugi) oštru grickalicu pa probaj da presečeš pletenicu i mono istih debljina ...

end of story !

a počelo je ovako ..

simpson H je napisao(la):
Sone ne tupi vise leba ti. Pun mi vise q da slusam ovakve budalastine. Jebala te glupa grickalica elementarne stvari ne poznajes bre. Pravi bre testova kakve hoces, isterujes neke budalastine koje veze sa zivotom nemaju. Niko ti cak i ne trazi da priznas da si pogresio a ti teras mak na konac. Skapiraj da ovo citaju i oni koji bi tek da pocnu i vrlo lako mogu da se dovedu u zabludu citajuci tvoje nebuloze na ovu temu.

kao prvo ja nisam tvoj drug iz radnje da tako pričaš samnom niti sam tvoj drug uopste kao drugo jako  si nekulturan i sa ovim ću završiti svaki dalju polemiku sa tobom ,ti si poznat po tome da glumis ludilo po forumima ,nista novo  :whistle: ..

ekoljuba je napisao(la):
:D :D :D

Nazalost veceg od njega nisam moj najveci som 168cm 27 kg ipak je to manji som ...  :D

Nego Sone daj ti neki ulov a da nije sa onih 100 metara na brani u Opovu i eventulno u njegovoj najblizoj okolini u krugu od 300 m gde jedino pecas i odakle se ne skidas. A da pecas i ti one ribnjacke pastrmke na Gradcu. :doh:
A za moje ulove procunjaj malo po forumima ako ti je bas frka.

Koga zanimaju ulovi varaličarskim metodama ? Ja sam samo tražio ako nije frka da vidim ulove štuka van ribnjaka Joca jer se u vezi toga povela neka polemika ,a sada baš da tražim po forumima fotografije  mi ne pada na pamet... imate valjda fotke u kompu pa pustite ako hoćete...
eto čim vidim dobiješ i moje fotke sa drugih mesta ..
*






 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Šone je napisao(la):
a počelo je ovako ..

Zar moras opet da lazes? Zar je toliko tesko vratiti se nekoliko strana i procitati odakle je sve pocelo? Mislim stvarno mi je za tebe nebitno, ali verujem da ostali clanovi mogu prostim klikom misa na trecu stranu ovog topica, da procitaju odakle je pocelo. I nemas nikakvo pravo da pricas o kulturi kada si onako odgovorio na samom pocetku ove polemike. Ako nista drugo stariji sam poprilicno od tebe, u moje vreme se znalo kako se razgovara sa starijima. Te baljezgarije o kulturi prosipaj nekom drugom, meni svakako neces.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
26
Lokacija
trstenik
za sve ovo su krivi lovostaji  :'( sonetu bucovski , a simpsonu  lipljenski  :yeswink: i ko ih uvede , pa se narod svadja bezveze  :doh:
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
УФФФФФФФФФФФфф начекасе безвезе у мушичарењу.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
U mušičarenju štuka preko 60 cm na divljim vodama  ,nemam pojma  ,ne mnogo možda desetak u vrh glave .. a ranije u varaličarenju nemam pojma mnogo  ..
,a ti ?
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Šone je napisao(la):
...
Uzmi (ili bilo ko drugi) oštru grickalicu pa probaj da presečeš pletenicu i mono istih debljina ...
...

Šone, stvarno pretjerujes. Ne znam ni jednog ribolovca koji ne zna da se pletenica ne reze grickalicom. Pa to stvarno znaju i mala djeca koja se mjesec dana bave ribolovom. Samo sto to nema nikakve veze s temom o kojoj se vodi rasprava.

Napisao sam ti, u najboljoj namjeri, nacin kako mozes lijepo provjeriti i komparirati otpornost pletenice i najlona u dodiru s bilo kojom tvrdom povrsinom. Ne mora cak biti ni ostra. A zub stuke je ostar kako zilet. Reze i pletenicu i najlon. Ali, strune ne pucaju zato sto ih stuka grize po principu grickalice nego u dodiru s tim tvrdim i(ili) ostrim bridom. 

Nigdje, ali bas nigdje na svijetu ribolovci ne stavljaju polietilensku spagu kao zastitu od ribljih zuba. Samo sajlu, zicu ili hard mono. Sto mislis zasto? Pletenicu kao zastitni predvez ne koriste cak ni saranasi kada love u kamenju ili skoljkama. A nema tako ostrog kamena poput brida zuba stuke.

Jesi li kada pitao nekog iskusnog lovca na mladice, recimo, na Uni punoj sedri zasto svi listom love na najlon, a nikad na puno jacu pletenicu. Zato sto svaka pletenica puca u prvom dodiru s kamenom.

Da ne duljim, za stuku sajla, zica, hard mono. Ovaj zadnji ako nema nista drugo. Pletenica ni slucajno! Tanke mekane sajle koje ti je neko od kolega gore spomenuo je rjesenje tvog problema "grgec-stuka". Jesi li kada probao te sajlice? Imam dojam da nisi. Pouzdane su i mekanije od najlona.





 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Šone je napisao(la):
U mušičarenju štuka preko 60 cm na divljim vodama  ,nemam pojma  ,ne mnogo možda desetak u vrh glave .. a ranije u varaličarenju nemam pojma mnogo  ..
,a ti ?
Па како ако имаш десетак риба, можеш да далиш савете о нечему и да се поредиш са људима који имају више искуства од тебе.
Ја сам мало, колико би хтео.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Alp izvini ali meni nikako nije sajlica 0.25 prigodna za mušičarenje prosečnih bandara dužina od 10 cm - 15 cm koji se kreću ovuda ..
Nisam se puno zamarao oko ove problematike jer nisam nešto nikada ni jurio specijalno bandara  na fly ,dok sam imao najlon kao tippet pokidale su mi 2 -3 strimera kada sam stavio tippet od pletenice ,više mi nije ni jedan strimer otišao .. Takodje sam ranije dok sam varaličario ponekad mesto sajle stavljao samo kopču i vrtilicu i nikada mi nije štuka pregrizla ..nemam razloga da  izmišljam ,Bože nismo deca ..
Ja se upravljam mojim iskustvom u ribolovu ,drugi neka se upravljaju po svom ili kako već ..  ;)
***
Markoviću šta reče?  :)  znaš ti dečko  gde ja lovim ? tamo gde nema ribočuvarske službe ,gde se bacaju mreže ,struja ,bubnjevi i gde svi nose kući sve !!! Ovde je premija uhvatiti štuku od 40 cm a ne nešto više ...
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Iz ovoga sto pises cini mi se da se nisi bas nalovio stuka. Lov ove ribe bez odgovarajuceg zastitnog predveza smatra se vrlo nesportskim nacinom ponasanja svugdje u svijetu. Ako nikako drugacije, naucit ces kad ostanes bez dobre ribe.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno