Tippet

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.647
Broj reagovanja
573
Lokacija
Beograd
Kupi Konger FC 0.10 i pici :) 99 din mali kalemcic 30 m.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.220
Broj reagovanja
127
Lokacija
Sjenica
Koristim Owner Broad, ima ga u Formaxu.
Vrhunski nailon i realne debljine, njihov 0,10 tanji je od svih ostalih 0,10 koje sam probao.
 

neba

Hero member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
1.036
Broj reagovanja
124
easyrider_ je napisao(la):
Nasao. Najtanji 0.16...
Mislim da cu kupit Stroft najlon 0.10 za te prilike

Trouthunter je npr fenomenalan 6,5x ili ti 0,117 i dosta je tanji nego stroft 0,10 i odlican u nosivosti, imaš kod Ade u Ključu da se kupi.
Izvukao sam pastrmku cca 80cm i toliko debelu da se nije mogla obuhvatiti sa dve šake na Ribniku , jes da sam trcao 150m za njom ali je izasla  :hammer:
 

alexm

Junior member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruke
84
Broj reagovanja
113
Lokacija
Niš, Srbija
Ja sam ove sezone koristio Trabucco TForce XPS Match Strong.
Dobro se pokazao.
 

Prilozi

  • IMG_20201205_122416.jpg
    IMG_20201205_122416.jpg
    79,2 KB · Pregleda: 16

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
338
Broj reagovanja
105
I ja dosta koristim XPS..dosta je dobar medjutim.....na tankim tipetima 0,12 pa cvor na 0,10 verovatno je mekan previse i puca cvor odn ja mislim da se istegne pa se strune iyvu;e odn razveze se.....vracam na STROFT ili ne prelazim sa 0,12 na 0,10... e sada ako stavim tipet od 1m onda hoce da se mrsi....
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
448
Broj reagovanja
89
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
predragu:
I ja dosta koristim XPS..dosta je dobar medjutim.....na tankim tipetima 0,12 pa cvor na 0,10 verovatno je mekan previse i puca cvor odn ja mislim da se istegne pa se strune iyvu;e odn razveze se.....vracam na STROFT ili ne prelazim sa 0,12 na 0,10... e sada ako stavim tipet od 1m onda hoce da se mrsi....

za moje potrebe XPS/ravnicarske reke-klen/ zadovoljava I NE VRACAM SE NA STROFT, kupujem u ENTER KRALJEVO,
najvaznije DA NIJE STAJAO NAJLON NA SUNCU i pljunuti na cvor pri vezivanju musice!
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.225
Broj reagovanja
1.144
fino si pojasnio Srda mada ima i obrnutih situacija kad riiba od cca.2kg pokida tipet od 0,14 dosta toga ovisi o protoku uvjetima da li možeš da manipulišeš ribom ili ne itd...
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
271
Broj reagovanja
361
Lokacija
Ključ, BiH
Imam set tog XPS i prezadovoljan sam silovao sam ga kako sam htio.... do momenta kad reče Silvio ....kad je protok uzeo svoj danak...Još samo da počnem nosati meredov.... debil..... ovaj dole lipac nije izašao samo zato što nisam imao meredova.... a bio je..... vrijedan rizika da ovako polomim štap-....
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.657
Lokacija
Čačak
Dobra slika.... I zajeban ugao sto kazes 😃😃😃. Mada te razumem za to sto kszes bio vredan da se stap slomi 😀😀
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Meni se bolje pokazao ovaj XPS..koristio sam i gorepomenutitipet.jpg
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Ne napisah,najčešće 0,10 i 0,12 a s proleća po jakoj vodi sa teškim nimfama i 0,14
 

Fortis

Newbie
Učlanjen(a)
10.08.2024.
Poruke
12
Broj reagovanja
13
Gde kupiti tippet?
Jedno pitanje na TEMU da li ih ima i samo guraju neki tapered leader. Šta je to u praksi
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.545
Broj reagovanja
434
Lokacija
Beograd
Tapered tj. konusni lider ti je prelaz od kanapa do tipeta. Imaš u Formaxu pristojan tipet, Rig Master
 
Vrh Dno