Tirolac i vaser kugla na Drini!?!?

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Teško da bi mi se svidelo. Inače, najduže sam fiderom bacio 83m. Teško da ima kod nas nekog ko je tolko itnuo.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.965
Broj reagovanja
43
Nista od toga....a 83m je vrh daljina,..vala majstorki [emoji6]
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Pera zna ko je vezao najbolje musice za holca ( Doktoriska ) :) realno jesam pecao na holca 2 puta, stvarno je ubitacna tehnika..al nema drazi..jednom sam cak drzao lipljena koji je bio crn i ogroman samo tamno crvena peraja, moj kum gore pomenuti kaze da nikada u zivotu nije video vece cudo sto se lipaca tice i spao mi u plicaku al to je bilo 2006 godine moj drugi izlazak na holca u zivotu..tada sam uzeo i mahac i od tada u zivotu nisam holca nisam koristio,,jednostavno sam se zaljubio u musicarenje i to je to..naravski uticalo je dosta stvari kao i film reka Uspomena ali sam tek 2006 poceo da musicarim( 2 puta godisnje sam isao na Drinu tako da to nije musicarenje xaaxxa)..
Pera je u pravu kad kaze da je holc bio dozvoljen iz Srbije do 2006,2007 tako mi se cini..
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Sa hranilicom i mamcem si bacio 101,5m? Svaka čast. Koji je štap bio u pitanju?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Nisam nikada a kupio sma iz radoznalosti i vaserku i tirolsko.
Bilo mi mrsko praviti taj sisitem i odsutao sam.
Za bucova sma isto pravio i digao ruke,dugo sam bacao samo varalice a prije toga plovak i dubinka.
Dubinka je kod mene širok pojam jer sam radio svakakve montaže i bio sam se baš uštelio te smatram ovaj sisitem poguban ko ga zna koristiti!
No sve je to palo u vodu i sve sam rasturio čim sam prvi put počeo da mašem.
Naravno to ni na šta nije ličilo ali sam znao da je to prava stvar i teško da ću prestati!
Imam druga koji baca vaserku a već se klacka oko mahača,ja ga lagano pripremam da uzme i uđe u sektu  :hammer:
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
tommylee je napisao(la):
Nisam nikada a kupio sma iz radoznalosti i vaserku i tirolsko.
Bilo mi mrsko praviti taj sisitem i odsutao sam.
Za bucova sma isto pravio i digao ruke,dugo sam bacao samo varalice a prije toga plovak i dubinka.
Dubinka je kod mene širok pojam jer sam radio svakakve montaže i bio sam se baš uštelio te smatram ovaj sisitem poguban ko ga zna koristiti!
No sve je to palo u vodu i sve sam rasturio čim sam prvi put počeo da mašem.
Naravno to ni na šta nije ličilo ali sam znao da je to prava stvar i teško da ću prestati!
Imam druga koji baca vaserku a već se klacka oko mahača,ja ga lagano pripremam da uzme i uđe u sektu  :hammer:

Ja sam bukvalno sve rasprcao čim sam se dokopao mahača,mušičario sam i pre 25 god na Gradcu (2 puta po 10 min ako se to može nazvati pecanjem),ali me tada nije zveknulo kao pre 7-8 god,gore je od droge to sam već rekao
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
20+ riba za dan nije bilo lako uloviti kada si na prste mogao da prebojis ljude koji su uopste znali sta je lipljen, raspitajte se kod mestana oni najbolje znaju...Inace tirol holc je debilna tehnika i iz tog razloga je visoko popularna bila i prikriveno ostala, jer svaki debil moze da ulovi lipljena, skobalja, mrenu, mladicu, pastrmku nikad ne znas sta ce uzeti! Meni nije problem sto i danas ljudi pecaju tom tehnikom, ne smeta mi ni vaser kugla, smetaju mi slike riba ulovljenih na tirol sa mahacem u ruci, smetaju mi mreze sa dve tri ribe u plicaku pre nego sto musicari dolaze na radno mesto, smetaju mi "licimuri"...

Svako odgovora za svoje postupke, a to sto su radnje pune tirola i kugli govori koliko su prodavani artikli, ali i prodavac oruzja ne zna da li si kupio patron za svinju ili tastu! Kada bi se reka poribljavala bar sa 100.000 komada mladji lipljena, kada bi reka imala svoj reproduktivni centar, ne bi srali sada po forumu nego bi pecali ribu, svako na svoj nacin i svi zadovoljni!
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ne znam ni sta je tirolac ni kako se peca na taj nacin... verovatno zato sto se u Vojvodini ne koristi ili mozda gresim...
A da sam batalio sve druge tehnike ribolova, to jesam, kad sam se dohvatio mahaca, DROGA!  :smoke:
 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Kada dodjes na Drinu i vidis u Bosni likove koji pecaju na plovak, a plovak ne mozes da ugledas ni dvogledom...to je to....tirol...

 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
262
Broj reagovanja
35
Tomy.....to je ista reka Drina...sa obe strane.....nije lipljan bosanski i srpski pa se svaki mresti na svojoj strani....

Ako se trend nastavi to sto nema holcasa sa srpske strane ti nece znaciti nista jer nece biti ribe ni sa jedne strane.....a vec se oseca razlika u velicini lovnog lipljana od pre 5 godina i sada....
 
Vrh Dno