Toplica

kimi

Junior member
Učlanjen(a)
13.07.2008.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Evo jos nekog ko je bio na Toplici ...Ulov skroman svega desetak klenova uglavnom sitnih ..evo i par slicica...
 

Prilozi

  • 10092008(007).jpg
    10092008(007).jpg
    15,4 KB · Pregleda: 328
  • 10092008(003).jpg
    10092008(003).jpg
    23 KB · Pregleda: 329
  • 10092008(008).jpg
    10092008(008).jpg
    17 KB · Pregleda: 343

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
simpson H je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Ceo forum se preselio u temu "Danas sam mušičario", a možda neki posetioc potraži neki raport sa neke naše reke pod njenim nazivom.
Evo, ja sam danas mušičario na Toplici. Prvo sam bio ispod jednog bagera koji mi je mutio vodu, čekao da prestane, ali na kraju me je izdalo strpljenje pa sam se preselio uzvodno od njega.
Nisam razbio klenove jer su uglavnom odbijali sve moguće plivajuće muve, a nije mi se nimfarilo. Ipak, ulov je bio donekle zadovoljavajući.
Prvo sam poklonio oko 2 kg klenčića od po 20-30 cm jednom slučajno zatečenom ribolovcu (bez dozvole), koji se uplašio kada me video, misleći da sam ribočuvar. Međutim, susreli smo se usred džungle, pa nije imao kud da beži. Samo je sklopio štap i pravio se lud. Rekoh mu: "Ne boj se pobratime, ne treba tebi ni dozvola ni štap. Poklanjam ti sve ribe." Mogu samo da zamislim kako sada zeza ostale ribolovce iz svog sela dok krkaju prženu klenovinu.
Moćan je osećaj kada poklanjaš ribe.
Naravno, posle je pao i "obavezni" kilaš i jedan od pola kila i još jedna "omanja" gomila malo sitnijih, koje sam takođe poklonio.

Mix druze ja bih prvo po sred cela pljunuo onog "kolegu" sta je stavio u kesu. Ono je tuga i zalost.
Ma, to je super faca (bar na prvi pogled-prvi put ga vidim). On je stanovnik obližnjeg sela, koji je pecao beovice crvićima, na plovak. To su beovice (valjda). Reče mi da veoma retko posećuje reku i da ne ume da peca, ali su ga neki drugari naterali. Dao sam mu ribe i rekao mu da obavezno priča kako ih je sam nalovio.
Zamisli samo jednu stvar. Face njegovih komšija, kada su videli da čovek kog čak ni ne interesuje ribolov ima 2 kg klenova posle 1. sata pecanja.
Sada mljackaju pržene klenove i misle da je čovek neviđeni talenat. :lol:
Šta misliš, da li će jednog dana da potraži mušičarski pribor? Video je kako pecam. Možda ovi vitamini koje upija iz klenova dopru do njegovog mozga?! Možda poželi da sam dođe do lepog ulova...
Uživam u ovome. ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
ima logike,ali do momenta kad proba da zabaci i uradi sam sebi pirsing,onda ce da te proklinje..... a realno nisi kriv :yeswink:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Interesantno je da sam pre par dana na Moravi navatao gomilu klenova a onda kad sam presao u bistriju Toplicu, imao sam samo par komada. Ocito je J. Morava trenutno bolji izbor za musicarenje klena (pretpostavljam da je u ovom slucaju razlika u temperaturi vode odlucujuca).
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
U petak sam bio u poluinkognito radno-ribolovačkoj poseti Nišu i posetio Toplicu. Klen radio nije, a sve napisano za lepote reke i njene neposredne okoline stoji  :D Doduše ja bih uživao da imam ovakvu rečicu negde pored Pančeva. Inače jedva nekako uhvatismo moj guide Kuzma i ja po nekoliko sitnih klenčića, prvog mog Topličkog vidite na slici.
Leptir li je klenčić li je  :D
 

Prilozi

  • IMG_1712_cr.jpg
    IMG_1712_cr.jpg
    132,1 KB · Pregleda: 316
  • IMG_1708_cr.jpg
    IMG_1708_cr.jpg
    218,3 KB · Pregleda: 378
  • IMG_1702_cr.jpg
    IMG_1702_cr.jpg
    259,3 KB · Pregleda: 364

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jasenica, a? Samo čekam da prestane lovostaj, da i ja proverim da li rade ili ne. :lol:
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
...potop 20.02.

 

Prilozi

  • potop.JPG
    potop.JPG
    70,3 KB · Pregleda: 275

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Toplicu smo posetili malo danas.
Javljao se klen ali iskljucivo po najvecem suncu,izlazio je iz dubine i kupio bambulu,kafanu bubu, i palmera.
Zapravo je bilo tesko uloviti ga,nije imao klasicne,halapljive napade,vec je vise gurao musicu tako da je bilo dosta promasaja i spadanja istih...
Ali sve u svemu trenutno jedina reka koja pruza ZANIMACIJU tokom celog dana..
Posetite je...

 

Prilozi

  • Toplicaa.jpg
    Toplicaa.jpg
    344,4 KB · Pregleda: 281
  • Guideline....jpg
    Guideline....jpg
    169,1 KB · Pregleda: 378
  • Klencic.jpg
    Klencic.jpg
    240,1 KB · Pregleda: 299

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Danas sam ulovio svog najveceg klena na ovoj reci, nemam fotke pa necu o velicini. Jos 2 komada su vredela nesto ostalo boranija.
Naravno bilo je dobro druzenje sa ovim sto gore pise a ciji stap se neda rastekati (u to sam se uverio i ako sam ozbiljno sumnjao) Misom i Terzom pobednikom zivota koji je musicarski stap zaboravio kuci. Ali posto je poneo cekrk i slucajno u kolima imao stap za fider iskoristio je gornja dva od tri dela dok je cekrk drzao u dzepu prsluka 8)
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
gringo je napisao(la):
i Terzom pobednikom zivota koji je musicarski stap zaboravio kuci. Ali posto je poneo cekrk i slucajno u kolima imao stap za fider iskoristio je gornja dva od tri dela dok je cekrk drzao u dzepu prsluka 8)

                              Terzu za direktora, odma                    :tbumb:            :tbumb:            :tbumb:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Terza musicario fiderom,opaa pa moracemo da se pozabavimo ovom tematikom
Hmm IMA TEZINU  :D :D :D :D
Gringo nasta ono nabocka ove krupnije
Kuzmo stap ni makac... :'( :'(
Ekipa je SHOU,znaci odavno se ovako nismo proveli na vodi,Gringo i Terza uhvatise bes navise dok ja i Misa ostadosmo po sumam i siprazju..
U trenucima pravljenja pauze skoknusmo ja i Misko po pivo"BRAVO,BRAVO MAJSTORI" vicu momci iz obliznjeg kafica,lagani smesak ali sve je to bilo jer smo potukli SPANCE..
Misko ajd,da ispijemo pivo pa nazad na vodu...
--Sta li lomotim vise--
Ajd uzdravlje-- :doh: :doh: :doh:
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Dan je bio odlican,  :tbumb: , a feeder-musicarenje i nije tako opasno.
Manji problem je pravilo to sto nisam imao cekrk na stapu kao kontrateg, izaso mi zulj  :doh:.
Za novu tehniku zahvalite Gringu, sad da li je to predlozio iz zajebancije ili stvarno nije ni bitno, bilo je zanimljivo mahati stapom tezine bacanja  150 g. + (malo me je podsetilo na mahanje Vision-om  :bleh:).
U povratku smo sreli jednog lokalnog kolegu koji je naizmenicno gledao Gringov pa moj pribor, sigurno mu nista nije bilo jasno  :hammer:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
More ne skreci sa teme,nije prigodno tvojim godinama.
A o VISIONU necu da ne odem u off,ali si akter bio svakojakih ala koje je ovaj stap izvadio...
Zato u COSE....!!!!
-Stap je excelentt,sa dva TT... :bleh: :bleh: :bleh:
 
Vrh Dno