Tube Flies

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Još jedna tubica jednostavno navezana i totalno neotežana za pliće vode ili mirnije delove reke gde ču ga potopiti samo težinom brzotonučeg lidera.

Rep je od maslinaste zonker trakice a ispod šartez kristal fleš, na tubicu sam namotao udabiran zlatnomaslinasti angel hair, zatim sam iza namotao "maslinasti sculpin" marabou i na kraju jedno maslinasto petlovo pero. Ukupna dužina mu je 12cm. 

Jučer sam i ovoga isprobao u vodi kako pliva i kako se ponaša u mirovanju....šta da vam kažem, nije  za ništa :whistle: ne vežite to  :lol: ;) :hammer:
 

Prilozi

  • tube sculpin.jpg
    tube sculpin.jpg
    261,2 KB · Pregleda: 204

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
E bas si me odusevio maestro  :tbumb:  :tbumb: prelepo izgleda.

Nesto sam skoro i razmisljao da uradim neki sa marabuom tako da si mi i dao finu ideju  ;) 

Sta koristis za tubu? 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
za tubicu još uvek ono najjeftinije rešenje ....plastična cevčica od štapića za uši, hook holder je od termo bužira, dobro mi drži udicu i sve funkcionira kako treba. Improvizacija. Nekada celu plastičnu tubicu presvuče termo bužirom što mi se još više sviđa za vezanje.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Dobro ti je to resenje sa termo buzirom.
I meni se svidjaju te tubice jer su dosta cvrste s tom razlikom sto cu za drzac udice koristiti silikonsku tubicu koja se navlaci malo preko tube malo preko udice.
Razlog je taj sto bi se tuba i udica trebale odvojiti u trenutku kacenja, i to da bi se i musica sacuvala celom za vreme borbe a i da ne bi smetala, tj predstavljala oslonac ribi da se otkaci.
Jos jedan mali tips koji sigurno znas koji mi je skoro napomenuo jedan kolega. Naime plastika od stapica je dosta tvrda i desava se da se lako pocepa u delu gde dolazi udica . Tako da nije lose prineti taj deo otvorenoj vatri i malo ga zagrejati da se " preklopi" i dodatno osigura.  ;)
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Stvarno je vrhunski odradjen...svaka cast seb..... :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Peko!  ;)

Nesp, To sa upaljačem obavezno uradim na obe strane ;) A udicu isto tako namestim na početak tubice, imam i jedan video sa mladicom koju sam ulovio baš na takvu belu"tubicu" samo je dosta slab jer je snimano telefonom. Strimer se odvoji od udice prilikom napada. U tome i jeste smisao tubica, da izbegnemo udice dugog vrata i da se strimer što manje oštečuje prilikom borbe i ne posluži ribi kao poluga za otkačivajne. Ja koristim F1 Partridge udice za ove tubice  #2 za mladicu i savršeno mi leži u tim termo bužirima.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@NESP, Pogledaj kako sam uradio olovom otežanu tubicu, opet improvizacija ali savršeno služi svrsi ;)

Plastična evćica od štapića za uši, termo bužir i olovna žica.

index.php
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Gde li samo nalazis sve te ideje?  :tbumb:

Kako ti se ponasa u vodi tako otezana imitacija? Mislim na balans.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
odlično, nije to neka extremna težina, pogledaj one bakrene velike tubice ili od tungstena...tu negde bi trebalo da su sa težinom sa ovom mojom. Posebno ako je reč o tekučoj vodi ovako otežani strimeri su fantastični. Vetovatno si primetio da su moji strimeri upola duži od same tubice tako da je rad materijala zadnje polovice  odličan. Imam i neotežane imitacije a čim nabavim novu olovnu žicu napravit ču samo sa malo otežanja kod glave i tako pokrijem sa te tri različite težine mnogo potreba na vodi. Sve ovisi gde bi lovio, plitka voda, prelazi u vir, dubine, jaka deruča voda, spori tok....u kombinaciji sa poliliderima ili čak bez sa jednom 5 ili 8mm sačmom ;) Isprobano, radi, lovi.
A ideje, hehehe  :D e ovako to ide kod mene....prvo dobijem želju da nešto navežem i onda vidim da nemam to što je navedeno u originalnom receptu, onda sednem za pc sa željom da krenem da naručujem materijal kad onda naletim na to da to što mi treba ne mogu naručiti iz trgovina u kojima ja kupujem i onda idem dalje, gledam neke druge i vidim imaju sve baš ali to je uglavom preko bare  :'( i onda kada se preračunam za porez i poštninu mi padne mrak na oči  :mad: kada pogledam na račun i koliko mi se šta isplati onda mi dođe totalno pomračenje uma  :ninja: :rambo: :aaa:  ...  :hammer: :D pa onda krenem ka improviziaciji što mi i nije baš najmilija opcija ali ajde kada se nešto mora nije ni teško  :D :hammer: :hammer: Pogledam šta imam na raspolaganju i onda sastavim tako nešto....MUKA te bato natera na kreativnost...tako da nije u životu sve tako crno ko' što izgleda  :hammer: :D Mislim da ti slikovitije nisam mogao opisati od ovoga odakle mi ovakve ideje  :lol:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
 
Samo ti ,blago nama, nastavi sa kreativnoscu  :tbumb:

Za sad ne smem da se upustam u inovacije, jer bih prvo da napunim kutije sa modelima koje sam zacrtao i koji imaju tu neku reputaciju. Tek kasnije cu malo eksperimentisati a i obavezno isprobati te tvoje kucne carolije... ;)  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mah, pusti ti kucne carolije, dok god mozes "normalno" vezati uživaj brate  ;) ovo moje je čista improvizacija ali služi svrsi 100%  :yeswink:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Ovo otezanje je meni sasvim ok,neznam drugaciji nacin otezavanja ovakvih strimera.....s'obzirom da ih ja bacam sesticom neznam kakva ce prezentacija biti... :blush:
Nisam slikao ali bice.....nekih fotki(pokusaja).... :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kolega nesp kada je govorio o težini jeverovatno razmišljao o balansu strimera a možda i  DH štapovima gde posebno treba razmisliti o svemu da bi se imitacija prezentirala kako valja.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Da na tako nesto sam mislio Seb. Za sada radim modele sasvim malo otezane u prednjem delu tela ili conehaed-om kao glava, ali moram uraditi neke bas teskase za sam pocetak sezone kad su vode ogromne.

Peka ako fotke ne ispadnu dobro, moras da ih nacrtas  :tbumb:  :tbumb:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Hehe,nije losa ideja Neso ali potrudicu se da fotografije ipak ispadnu dobro kako bi mi uputili koju sugestiju,ako ih crtam bice to najsavrseniji strimer u istoriji FF  :D
 
Vrh Dno