Tube Flies

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Ovako Peko. Da se ti druze ne mucis, reci koliko tubica bi hteo u zamenu za sliku. Slika bi bila otprilike ovakva:

Jedna Tube imitacija koja se nalazi u vodi.Kao da leluja malo( ima finih yotube prikaza kako se ponasa u vodi). Par kamena oko nje i silueta lososa sa otvorenim ustima spreman da je zgrabi. dakle musica u prvom planu a losos ko neka senka.

Tehniku mozes koju hoces, od obicne olovke do ulja na platnu  :D . Tubice ce ti biti prilagodjene sestici, tj neotezane sa krilom 6-8 cm. Prave Moravske  ;)

Evo jedne dosta popularne TF za letnju bistru vodu. Sto blize povrsini, to bolje  ;)

Grey & Silver varijanta:



 

Prilozi

  • CIMG0769.JPG
    CIMG0769.JPG
    51,6 KB · Pregleda: 141
  • CIMG0772.JPG
    CIMG0772.JPG
    61,9 KB · Pregleda: 147
  • CIMG0775.JPG
    CIMG0775.JPG
    47,2 KB · Pregleda: 132

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Bezobrazno dobri  :tbumb: Nego ti spremi par komada a ja vodim na mesto gde ima onih Moravskih lososa +4kg  ;)
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Sliku sa lososom i strrimerom i par kamencica  :) videces  uskoro ovde u ovoj temi a kad budes dolazio i da je uzmes ;) a sto se tice tubica, moze druze samo neka mirisu na Moravu  :)  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
ne volim strimere ali ovi su mi nekako do ....
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
svaka cast majstore  :tbumb: posle ovih slika definitivno cu poceti i ja da vezujem nesto ovakvo  :)
 

crnigruja

Junior member
Učlanjen(a)
28.11.2011.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Lokacija
pancevo
nespetro je napisao(la):
Ovako Peko. Da se ti druze ne mucis, reci koliko tubica bi hteo u zamenu za sliku. Slika bi bila otprilike ovakva:

Jedna Tube imitacija koja se nalazi u vodi.Kao da leluja malo( ima finih yotube prikaza kako se ponasa u vodi). Par kamena oko nje i silueta lososa sa otvorenim ustima spreman da je zgrabi. dakle musica u prvom planu a losos ko neka senka.

Tehniku mozes koju hoces, od obicne olovke do ulja na platnu  :D . Tubice ce ti biti prilagodjene sestici, tj neotezane sa krilom 6-8 cm. Prave Moravske  ;)

Evo jedne dosta popularne TF za letnju bistru vodu. Sto blize povrsini, to bolje  ;)

Grey & Silver varijanta:
PUSLICE!!!!!!!!
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Hvala puno drugari    :)

peka je napisao(la):
Sliku sa lososom i strrimerom i par kamencica  :) videces  uskoro ovde u ovoj temi a kad budes dolazio i da je uzmes ;) a sto se tice tubica, moze druze samo neka mirisu na Moravu  :)  :tbumb:

Razmena dobara ko u feudalno doba  :D ; Nema greske druze. Cim zavrsim ove malo duze pocinjem sa istim modelima samo kracim.

Crni, nema vise tih lososa, pojeli ih krokodili  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovako izgleda to kada japanac sedne za stegu ;) Mr. Sawada i neke njegove tubice  http://www.kensawada.com/FlyPattern/index.php?ev=fp_list&fpId=4&fpsId=14

Malo za inspiraciju  ;)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Idemo druze gde kazes, uvek sam za to  :tbumb:

Seb, gde nadje ovog? Kako ih je samo fino skockao. Ove moje sve neke cupave... :D

Evo jednog finog kataloga. Sve cupave ko moje.... http://www.guideline.no/Salmon+Flies+Catalog+2012.9UFRvW4R.ips
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ovi tvoji "čupavci" su baš lepi  :yeswink: jednom kada se budem latio i takvih baš ču ih malo forsirati da vidim kako če ove naše alpske ribe reagirati na njih.

Japanci ko japanci, od njih je i za očekivati takav slog i red  :)
 
Vrh Dno