Tube Flies

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Nikako da si nabavim neke dužine materijala i "Jungle Cock" bez kojega nisam ni hteo da vežem ovakve imitacije ali eto...nespetro je kriv da sam sada malo pre seo za stegu i navezao ovo  :) uglavnom polarna lija, petao, fleš i 6 paunovih fibri. Tubica je otežana olovom od zadnje trećine tubice pa skoro do same glave. Preko tubice srebrna trakica. Jedva sam nekako uspio da mu dosegnem dužinu od 10cm.

Dodajem jos jednog u sivo belom dekoru i dužini od 11cm
 

Prilozi

  • tubica.jpg
    tubica.jpg
    53,2 KB · Pregleda: 150
  • belo-sivi.jpg
    belo-sivi.jpg
    53,4 KB · Pregleda: 150

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Super su ti ispali Seb  :tbumb:  :tbumb: Odlican tapering krila  :tbumb:

Jungle Cock ne treba ni imitaciji ni ribi, samo nama da bi nam bila koliko toliko lepsa imitacija. I ja cu prestati da ih koristim.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Nesp, ma znaš kako je, kada se nameračiš na nešto onda žiliš baš tako i nikako drugačije...tako sam i ja do jučer tvrdoglavo čekao da nabavim jungle cock perca ali znam da ona nisu tako bitna ali imaju neki šmek  :D

Materijal sam slagao po pravilu krilo, fleš pa namotaj perca, onda opet tako krilo pa fleš pa namotaj perca...na kraju sam preko perca navezao krov krila jer mi tako bilo lepše.
Ovaj drugi sivo beli sam započeo prvo sa namotajem perca preko tubice i onda opet sve isto redom. Razmišljao sam dal da mu stavim "rep" kao kod temple dog-a ali nije mi se dalo a ni činilo bitnim.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
      Vidi opet onaj video sa prve strane kako Davie McPhail vezuje prvo krilo.
      Tako podignuto drzi ostale delove visoko i ne dozvoljava
      da se umota u udicu kasnije. Dobra fora koju veoma koristim.
      Ja izbegavam da zavrsim sa krovom krila preko perca jer mi nekako daje malo vecu glavu nego sto zelim.

      Ovaj je video malo duzi ali vredi odgledati ga pazljivo. M.Frodin ima vise DVD sa vezivanjem a ovaj je mozda najbolji.
      Ovde ne prikazuje samo kako nesto uraditi, vec i zasto  ;)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0T_toOJW57c&feature=player_embedded[/youtube] 


 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Tipujem Seb na ovu drugu sivo bjelu za neku od 100+
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
silvio je napisao(la):
Ti si nespreto otišao u umjetnike nema ti pomoći :nowink:

Ma daleko sam ja od umetnika druze. Evo jednog pravog ,pravcatog: http://scandinaviansalmonflies.blogspot.com/ 
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Evo neki moj snøslask. Nemam sivi shlappen tako da sam morao da ga zamenim belim  ;)
 

Prilozi

  • CIMG0902.JPG
    CIMG0902.JPG
    45 KB · Pregleda: 145
  • CIMG0903.JPG
    CIMG0903.JPG
    57 KB · Pregleda: 137

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Hvala Djole.

Secas se kad sam ti rekao da ne smem da se upustam u pravljenje tubica i da je mnogo jeftinije kupiti ih i gotova stvar?

Sto ne odrzah rec?  :doh:

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
alal vera! perfekcija čista!!!  :tbumb:

Ej, danas malo kupam onog mog sivo belog tubanera u ovom stilu. Kolega ga primeti ali tako dobro radi da je prvo pomislio da je ribica u vodi i kaže "gle, ribica" a ja se nasmejem misleći kako mi čovek daje kompliment za dobro urađen strimer. A on nije ni vidio kada sam ga navezao na predvez i stvarno pomislio da je ribica.....no, i ja sam totalno oduševljen ovim tipom strimera....stvarno predivno pliva, čista fantazija.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
'Si mu stavljao trokraku? Jel sa onom forom koju je Nespetro postavio, tj jel ti se ne mrsi?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne tom nisam stavljao trokraku jer tako malih nemam ali ne neke od 18cm jesam, nije bilo nikakvog mršenja, sve odlično funkcionira.
 
Vrh Dno