U maloj nam deželi podalpskoj

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
MAFKE je napisao(la):
  Ime,svadjati se ? Pa tamo mi dedovina a zivim u Jagodini ceo zivot,U BLATU  :p
nikako . nisam ja svadjalacki tip coveka . samo mi vise dosadilo da citam kako se moja dedovina ovde maze govnima. nista vise  ;)
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Ime,imam dedovinu nedaleko od tebe ,u Kraljevu ,i to najomiljeniju  ;)

  Schok,sokirao si me. Oprosti ako sam se zaneo u nekom postu i gnjavio te (vas). Dajem ti rec da vise necu da postujem,nikad mi niko u zivotu nije rekao da sam gnjavez.

Primljeno k'znanju Schok i hvala neizmerno na iskrenosti !
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Mafke nije valjda da padas na ovakve sitne provokacije?
Svi uzivamo u tvojim slikama, postovima i tvom nacinu ribolova u to budi siguran....

Ovaj Schok je laznjak, nite se zna odakle je ni kako se zove ni kako izgleda, samo se ubacuje da provocira...
A ja ga cenim da je jedan od ljudi koji ovaj forum vide kao pretnju...
Zato pusti sta tamo neka kukavica koja se krije iza nekog lika koji ne postoji pise i sta pokusava da postigne!
Samo napred odlican si musicar i vezac musica.  :tbumb:
I jedva cekam da organizujemo na prolece zajednicko pecanje da razmenimo iskustva.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Milan VB je napisao(la):
Mafke nije valjda da padas na ovakve sitne provokacije?
obrati paznju na ponasanje!ovo nije provokacija nego konstatacija.ima glavna tema o klenu pa tamo neka se i pise o njemu.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
Milan VB je napisao(la):
Ovaj Schok je laznjak, nite se zna odakle je ni kako se zove ni kako izgleda, samo se ubacuje da provocira...
A ja ga cenim da je jedan od ljudi koji ovaj forum vide kao pretnju...
Zato pusti sta tamo neka kukavica koja se krije iza nekog lika koji ne postoji pise i sta pokusava da postigne!
vec ti rekoh,obrati paznju sta pises,ne znam odakle ti hrabrost i pravo da me ovako okarakterises ili svejedno nekog drugog!?
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
MAFKE je napisao(la):
 

  Schok,sokirao si me. Oprosti ako sam se zaneo u nekom postu i gnjavio te (vas). Dajem ti rec da vise necu da postujem,nikad mi niko u zivotu nije rekao da sam gnjavez.

Primljeno k'znanju Schok i hvala neizmerno na iskrenosti !
shvati ovo na pravi nacin,a ne odmah povredjen ponos.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
alal ste se raspisali "o" mojoj deželici  :D

ALP je jako dobro opazio da je ovde situacija malo slabija nego prije...nadam se da če se sve popraviti opet na bolje...ali, ko što sam več naveo na početku teme, još je ok kako bi moglo da bude.
 

Bahus

Full member
Učlanjen(a)
05.07.2011.
Poruke
575
Broj reagovanja
0
Lokacija
zajecar
Ziveo sam i radio nekoliko godina u SLO devedesetih a i danas imam prijatelje i rodjake,cak i u FF,nemojmo molim vas, nije bas tako sjajno,covek se samnom druzi i kaze da i dan danas mnogi slovenci love pastrmku i to sosku na glistona.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to se svuda radi od vajkada ali se sada ti takvi skrivaju i nije ih mnogo...uglavnom, više manje, su to oni koji žive bliže vodi ili imaju parcele/šume pored reke. Kradu nam ribu i italijani ali i austrijci..da, verovali ili ne meni sve jedno, .čim pređu granicu menjaju mnogi ponašanje...misle pa balkan je pa da se prilagode karakteru kojim smo okarakterizirani širom sveta. Kada odu npr. u norvešku onda su tamo gospoda i FINIiii  :blush: Daleko je od toga da je ovde sve idealno kako neki misle i zato uvek kada je prlika to i naglašavam...nije ovde tako fino kako je bilo do prve polovice 90' e tada je sa ribljim fondom sve krenulo na slabije. Nekada su mnogi kapitalci plivali našim vodama a danas je stanje mnogo drugačije. Postoje još mesta koja kriju pravu ribu ali i ta mesta su na neki način sakrivena od mnogih ribolovaca.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas sam bio na prvom predavanju glede polaganja rib. ispita. Mnogo ispitnog materijala i po pitanju zakona. Nadam se da če na kraju predavanja da nam namignu šta od svega toga treba da bude na ispitu  :lol: jer ovo sve naštrebati ne bi bilo tako prosto. Uglavnom, posle predavanja če da nam podele termine. Neki pripravnici polažu krajem Februara a drugi pripravnici koji nisu ispunili ostale dodatne uvete idu u na ispit tek na jesen. Ja se nadam da ču da "upadnem" u ovu prvu grupu za Februar. U tom slučaju ako ga položim (samostalno lovim kada hoću bez previše truda oko organizacije kada i skim na vodu) malo više vremena ču posvetiti i lipljenu. Prošle godine sam se nalovio pastrmki a ove bi volio da malo više lovim lipca.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Ti treba da polažeš ribolovački ispit?  :doh: ludo burazere, ludo.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Pa da! Kod mene je šest meseci min pripravništvo što je odličan uslov... a npr. RD Bled 3 godine pa tek onda možeš sam da loviš pun broj dana na dozvoli a pre toga svega par puta hehe...savršeno  :hammer:

Da sam ja mogao pre da polažem ja bi odavno povadio sve moguče kapitalce okolo. Odavno bi mnogo toga ostvario a do danas evo sve nešto na guranje i na silu samo da dođem do vode a tek onda pecanje. Da sam rođen ovde bilo bi sve drugačije. Ali kada se doseliš pa dok naučiš jezik pa da počneš da radiš i zarađuješ malo bolje...to uglavnom traje ako nemaš okolo veze i poznanstva da dobiješ sve na dlanu servirano... no, polako napredujem  :)

ako me ture na jesenski ispitni rok malo ču biti slabije volje ali kako bude biće...samo da to odradim ove godine bit će ok...ako več februara savršenostvo :yeswink: ali malo sam skeptičan... ima tu mnogo pravila...

Inače ispit sam uradio davnom još sa 16 godina u Hrvatskoj ali to ne važi ovde. Tada sam bio u Vukovaru i odgovarao sam usmeno...beše jednostavno, datumi kada je riba u lovostaju i dozvoljene mere. Ovo ovde: zakoni i prava, mrest i načini poribljavanja, ribe, mere, istorijat...itd.  Ima da se štreba  :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
konačno termin.... 9.3.2013. imamo prvi rok za ispit a drugi je jednom na jesen. Ja sam upao u ovaj prvi rok jer sam ispunio sve potrebno za to... na ispitu ce nas biti preko 25. Tako je da odgovaramo pred 3 članskom komisijom. Sat vremena po 4 osobe, znači svaki ima 15 min. Izvučeš tri pitanjai snalazi se. Gradivo je sastavljeno od istorije ribolova, organiziranosti istog, zakonodaja, ekologija, poznavanje biologije i riba, poznavanje načina ribolova, zabranjene tehnike....no ima jos toga... podosta toga... e sada, budu li cepidlacili ja padam 100% ne budu li previse strogi nekako ću da prođem... odvikao sam se učenja.... sa faksom sam završio 10 godina pre sa odličnim uspehom a ovde što mi je manje više sve znano več u samom startu ima da okinem budu li zahtevali neke suhoparne nebitne gluposti koje svima ispare več sutradan  :blush:

teško se je uskladiti sa poslovnim i ostalim obavezama tokom dana da bi se uspešno štrebalo u take detalje...idem opušteno pa šta mi bude....jednostavno mi se ne da previše upuštati u neke detalje...ako bude ocena "dovoljan na klimavim nogama" ja cu biti 300% zadovoljan  :hammer: samo da se prođe  :D :doh:

eh da mi je neko pre deset godina rekao da ču tako da gledam na ribolovački ispit reko bi da je sto posto skreno...tada bi pevao ceo zakon na pamet a danas  :whistle: :doh: mrsko mi samo kada pomislim na tako nesto....ja ocu samo da pecam a ne iz toga doktorat  :blush:  :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

T Rex

Junior member
Učlanjen(a)
22.08.2011.
Poruke
55
Broj reagovanja
0
Jesi spremio puskice kolega.  :hammer:
Drzim ti palceve da polozis.  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala kolega  :tbumb:

ma kakve puskice ima da dovucem celu haubicu... hhehe ma nema kuda da se skrivam kada sam im ispred nosa  :blush: kako bude bude  :hammerhead:
 
Vrh Dno