Udice

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Kolege,koje udice koristite pri izradi muva,recimo suvih,ja sam probao sve moguce,i tmc,i kamatsu,i mustad,i hayabusu,medju boljim su daiichi,ali su mi se ipak naajbolje pokazale gamakatsu...koja su vasa iskustva i misljenja,pisite sve....  :whistle:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Tmc mi je najbolji, gamakatsu nije los. Climax je najcesce fals pa nije za k.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Climax nisam probao,daiichi su toliko krute udice da mozes lagano balvan da izvuces bez da se ispravi...  :doh:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
oholi je napisao(la):
...Climax je najcesce fals pa nije za k.

Ima feleričnih komada ali su prilično fleksibilne, nisu prekrute a nisu ni previše mekane, ta osobina mi se sviđa tako da onaj mali brpj neispravnih i nije toliko bitan, meni.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
eko je napisao(la):
Gde si uzimao kamatsu udice?
Ako mene pitas,ja nemogu da ti dam tacan odgovor,ali cini mi se da sam na kupujem prodajem nasao coveka koji je drzao ili jos uvek drzi neku malu ribolovacku radnjicu,pa sam od njega narucio,desetak komada i jos neke sitnice samo za probu,ali kad sam video koliko je sati...bacio sam sve to i otisao u Gold Fish kod mene u Leskovcu i lepo uzeo Gamakatsu f11 i tjao  :smoke:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Ja kupio sad TMC ali sam uzimao neke Maruto  i za Gradac su mi ok a nisu skupe..
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
maric je napisao(la):
Ja kupio sad TMC ali sam uzimao neke Maruto  i za Gradac su mi ok a nisu skupe..
Maricu prijatelju,postoje i udice od 4 dinara po komadu pa do 20 dinara po komadu...sve sto je jeftinije to je i losije ja tako mislim...probao sam sve,gamakatsu mi je 1.  :tbumb:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Od ove godine izbacujem upotrebu Gamakatsu udica,osim većih za strimere.Ove su me ove godine izdale i rekao sam NIKADA više u moju stegu PU-PU!
TMC mi je za sada najbolji,imaju i izbor i kvalitet udica.Imam još neke koje treba da se pokažu i dokažu.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
:eek: zasto tommy,pa sta se desilo pa ih izbacujes iz upotrebe? mene hvala bogu nikad do sad nisu izdale,iako musicarim 2 meseca  :D  :D  :D  :D  :D :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.179
Lokacija
Čačak
Tmc model mislim da je 212y, isti oblik kao gamakatsu c12,e pa tmc je kod tog modela omanuo opasno. Mekana zicaa.... za ribe do max 40cm su ok, bilo sta vece pogotovu kad mora malo na silu seispravlja. Dok c12 me nikada nije prodala
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Isti dan gubim dvije ribe.Na prvoj mi pukla udica,a na drugoj ispala kalifi iz usta.Obe udice na broju 12# različiti modeli kao se ne varam.
Na tolikoj udici to ne smije da se desi!
Bojim se da je opet krenuo falš pa neću da rizikujem.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
oholi je napisao(la):
Tmc model mislim da je 212y, isti oblik kao gamakatsu c12,e pa tmc je kod tog modela omanuo opasno. Mekana zicaa.... za ribe do max 40cm su ok, bilo sta vece pogotovu kad mora malo na silu seispravlja. Dok c12 me nikada nije prodala

Ako se ne varam, kod TMC 212Y to slovo Y je oznaka za Yamame - japansku vrstu pastrmke. Ta vrsta ne raste velika, mislim da se ribe već od 30+ smatraju krupnim primercima. Tako da za tu namenu 212y radi posao. Meni je ta udica neupotrebljiva, posebno one sitnije.

Probaj TMC 212TR ( TR - trout). Isti oblik ali deblja žica i neuporedivo jača udica.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Druze moj Panteru naravno da znam da imaju udice od 4-20 I vise dinara ali za Gradac I donji tok gde pecam I pastrmkice od 20-30cm odlicno rade posao, cak sam takve udice probao I na pecanju na plovak I vadio sam deverike od po 1 kg bez problema I nisu se ispravljale..e sad koliko para toliko muzike naravno..od Gamakatsu modela samo F11 2SH
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
maric je napisao(la):
Druze moj Panteru naravno da znam da imaju udice od 4-20 I vise dinara ali za Gradac I donji tok gde pecam I pastrmkice od 20-30cm odlicno rade posao, cak sam takve udice probao I na pecanju na plovak I vadio sam deverike od po 1 kg bez problema I nisu se ispravljale..e sad koliko para toliko muzike naravno..od Gamakatsu modela samo F11 2SH
Dabome,dobri moj Maricu,samo f11 i f11 2sh to ja i koristim,drugo nisam probav'o  :D
 
Vrh Dno