Ulovio sam na moru...

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Citao sam neki tekst na GFF da je ovo moguce samo kod vrh majstora  :respect1: :respect1: :respect1:

  nesto vise o tehnici cimni Kebu na strimer
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ulovio sam danas tri vrste (Fratra, Kanjca i Kantara) na moru na malog crnog NCSa  :) a slikao sam samo dve jer mi kanjac pobegao iz ruke dok sam nameštao kameru  :doh: mada sami ulovi nisu baš nešto ekstra spektakularni a i ribice su malecne. Još ne  mogu da skinem fotke sa te kamere ali mislim da ču sutra sve to srediti. Lovio sam tako što sam prethodno preronio teren i vidio gde čega uglavnom ima pa stajao u vodi cimkao blizu dna sa sačmom na nekih 20cm od muve. Brzo mi je dojadio takav ribolov pa sam nakon ova tri čudna uspeha i prestao te se propustio užitcima mora  :D

Konačno pred kraj dana sam imao priliku običi jedno meste gde ima po kojeg brancina ali tu je toliko trave bilo na površini da je pecanje trajalo svega 15minuta i onda sam odustao i pustio to mesto za neki drugi put.

Na nekih 30tak metara od obale gde je dubina još uvek nekih 3-4m se sve jasno dalo videti, vidljivost je bila fantastična i pronašao sam tu ogromno jato baš krupnih Salpica i pomišljao čak o podvodnom ff-u  :doh: ali o toj ribi malo znam i bilo mi mrsko se gnjaviti time ali malo ču da ih prostudiram za sledeči put ako se sretnem sa njima opet. Bilo je komada i preko kilo. Tako da sam uživao u promatranju podvodnog sveta i pustio ribe na miru da čeprkaju po dnu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
salpe su biljojedi uglavnom, pa imitacija neka travuljina valjda...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš sam se malo pozanimao za salpice i te velike su baš biljojedi i ko što gogo kaže harpun je za njih "mamac" najbolji  :D :D :hammer:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e evo i mojih mini ulova od juče  :lol: :hammer: ala sam se proslavio  :hammer:
 

Prilozi

  • P7030162.JPG
    P7030162.JPG
    61,4 KB · Pregleda: 333
  • P7030158.JPG
    P7030158.JPG
    72,9 KB · Pregleda: 324

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Jesi li ti Seb ove ribe lovio na fazanov rep? Na prvoj slici mi ona nimfa tako izgleda.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne, vec sam kakav post pre napisao da je NCS crne boje ali za otežanje sam dao i jednu sačmicu kakvih 10tak cm ispred  :blush:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
strashni je napisao(la):
A sta bi ti, da uvatis soma i na moru? E pa ne moze, dosta ti i ovo, budi miran malo!... :D

ma ne soma ali neku tunicu, sabljarku, dorado, gof itd.  :lol: ali teško če to da biva posebno da idem na tarpuna ili strajpera  ::) ali to je več za na okean ići ...ko zna, za koju godinu možda se upišem i kakvim strajperom  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zar šarag nema malo izrazitije prugice  ??? Fratra sam odma  prepoznao ali ja uveren bio da je ova druga kantar  :doh: ma te sve takve ribe meni iste  :D ipak sam ja kontinentalac  ;)
 

ilunga

Newbie
Učlanjen(a)
12.02.2010.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Lokacija
Harstad-Norway
Danas sam prvi put musicario :)
Za nekoliko sati uspeo sam da ostanem bez tri musice i da slomim kopcu  :-[
Mahao,mrsio,malo psovao ali sam uhvatio i svoju prvu ribu na FF  :)

Vetar mi nije isao na ruku,bilo je i talasa,malo bole ledja ali sam za prvi put zadovoljan.

DSCI0583.jpg

 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Cestitke za prvi ulov :drunk: a sad skidaj celofan na stapu kad si mu djanu vec skinuo  :secsec:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gringo je napisao(la):
Cestitke za prvi ulov :drunk: a sad skidaj celofan na stapu kad si mu djanu vec skinuo  :secsec:

potpis  :tbumb:  :yeswink:

...i bravo još jednom!
 
Vrh Dno