Umetničko vezivanje umetnih muva

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
oholi je napisao(la):
ali ako prvo oseti udicu vec se skoro nabola-kasno joj je da se premislja(ribi) a opet verujem da pri pecanju na nimfe i vlazne muve postoji mali milion gutanja i izbacivanja muve od strane riba danismo ni svesni kad se to desi
  Vidi se prijatelju da si strastveni klenaros  :respect1: i +  , ali to izbacivanje tj. pljuvanje muve karakterise klena , dok je pastrmka malo lakovernija po tom pitanju. Kao da joj treba vise vremena da provali dali je nesto tvrdo, od epoxy lepka, sa ukusom gvozdja i mirisom ribarskih znojavih ruku, ili je regularni zalogaj. Eksperimentisao sam na Visocici na jednom viru. Bio sam tacno iznad pastrmke, iza stene mi je virila samo glava sa kacketom i vrh stapa. Posle 2 voznje riba je uzela moju muvu. Ne davajuci kontru gledao sam je kako bezbrizno zvace i pliva u mestu dok je tanka struna smesno visila iz njenih usta. Kontru sam dao posle izbrojanih 5! sekundi. To je nenormalno dug period. Od tada ne zurim sa kontrama za pastrmku i od tada mnogo opustenije pecam pastrmku.
  Imitacija Heptagenia-e je ko bog. Imam takvih u kutiji, doduse u tamno maslinastoj varijanti-vatale su ribu
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
??? 5 sec? bem ti zivot,mali milion puta sam klenu izvukao muvu iz usta,nekad je pljune a nekad ja pozurim-dam kontru kad otvori ustai zabeli se
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Zato ja prijatelju na Klena gledam kao na kvalitetnijeg protivnika, moras da mu roknes kontru u pravom trenutku, sve ostalo je promasaj. Izuzetak su oni sitniji koji znaju i sami da se zakucaju za udicu
 
Vrh Dno