UMRO MIXMASTER!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Svi imate pravo, svi govorite "istinu" sa svog subjektivnog stanovišta, i to je tako i samo tako ako smo neo-relativisti ili samo relativisti. Ipak ljudi je mnogo i da nekoga ne bi uzalio moras biti pazljiv, upoznati coveka i u dijalozima na prvom mestu mora da bude prepoznata dijalektična tolerantnost, a tek na drugom mestu tvoj naučeni način komuniciranja koji je za tebe normalan a za drugoga opet apsolutno neprihvatljiv i nekulturan. Nekome je normalno sugovorniku reci da je majmun, i da se njemu to kaze nazad, a nekome drugome je to neprihvatljivo.
Ja na primer ne zelim da mi netko kaze da baljezgam gluposti, da sam glup i slično. Nisam naučio na nešto takvo niti ču se naučiti. Isto tako se ne dam uvrediti zbog... Pre kao tinejđer sam i ja tako komunicirao sa kolegama, vremenom sam se promenio i na stvari gledam drugacije tako i na komunikaciju. Ako tko želi da mi kaže da nešto krivo govorim neka to bude potkrepljeno iskustvom i višestrukom teorijom, onda ču to da uzmem u razmatranje, ovako ako mi netko nešto baci kao neku kritiku, onako partizanski usput, tako ču je i pogledati, usput!
Ovako ja gledam na te stvari glede komunikacije, dijaloga itd. a što je povezano i sa tim neželjenim delovima u raspravama...vređanja....
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Namerno sam pustio da ova tema tece jer ce se tu pokazati sta sve nije dobro na sajtu.
Ja sam uocio par stvari odizvesnog znacaja. Prvo recnik a sajtu. Ja sam prvi koristio/koristim ruze reci. To nije dobro, jer evo dovodi do veoma losih situacija i nesporazuma. Na taj nacin moj zargon je Mix izvukao iz konteksat i predtavio me kao coveka koji clanove sajta naziva majmunima. Taj ulicni zagron treba da izumre i da se uspostavi normalna komunikacija. Jedino na taj nacin nece doci do daljih nesporazuma.
Moj glupiranje po chatu takodje ce nestati, jer dovodi do opet nesporazuma, pa ljudi koji to citaju, mogu da me smatraju za neozbijnog coveka, budalu na neki nacin. Zato zajebancija koja je bila na chatu vise nece biti ista sa moje strane, ko zeli da nastavi slobodno.
Pitanje od presudne vaznosti je zasto se neko nalazi uvredjenim. Nekoga i najgore uvrede ne pogadjaju, dok nekog i samo neslaganje sa njegovim stavovima smrtno vredja. forum nije mesto za ulagivanja, vec za polemiku, to je valjda svima jasno. Iz ovog razloga uvrede, koje su date u ekspoicitnom smislu, se nece tolerisati (a ja misim da nisu ni do sad).
Ono sto sam ja znao i ono sto se desava je rapidno propadanje sajta, nakon tragicne smrti Mix:))). Njegova smrt, dovodi dorasipanja canstva. Sigurno ce nekome kome je on bio simpatican, da digne ruke od sajta. Ali ja sigurno necu plakati.
Ono sto je mene zateklo je cinjenica da veliki broj ljudi je imao ii ima negativan stav prema sajtu. Ta situacija bi trebao da se promeni, ako zelimo da sajt prosperira. Ja kao tvorac zelim, pitanje je da li clanstvo i sve manja uprava zeli isto. Da uzimam neku lovu od ovoga, verovatno bi se manje nervirao. Ovako sajt nastao iz ljubavi prema musicarenju polako gubi smisao. Nadam se da sam bio jasan. U svakom slucaju sajt ce postojati i nakon Mixa, jer on nije bio iznad svih nas. U kom kvaitetu odlucujete svi Vi koji ovo citate.
Salut!
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
odajmo postu jos jednom, nasem kolegi musicaru postovaocu ovog uzvisenog nacina zivota koji nas je svojom voljom pre vremena u cvetu i vrhuncu svoga umeca musicarenja napustio fly_pray
pa da idemo dalje ovo je trubljenje o njegovom napustanju sajta kao i vecina postova krenulo nizbrdo, zato da nazravimo za pokoj dusi fly_pidu i IDEMO DALJE !
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Dr. Laki, odakle ti ta ideja da su neki imali negativan stav prema sjtu? Koliko sam ja pratio sva desavanja, nigde do sad nisam naisao na neko negodovanje, osim od strane ex Mix-a koji te je, koliko se secam, napadao od onog trenutka kad vise nisi hteo da tolerises njegove postupke. Sto se mene licno tice, tvoj sajt je veoma lepo osmisljen, a to je jednom prilikom potvrdio i Dr. Bane, i cini mi se da ti je rekao da ce clanova uvek biti. A ti ako mislis da ce sajt da zamre posle Mixovog odlaska, onda se grdno varas, uvek se da bude onih koji ce hteti da zazmene neka misljenja, na ovaj ili onaj nacin. Pogledaj koliko samo imas registrovanih clanova, a pogledaj koliko njih samo aktivno i redovno ucestvuje na forumu? A ako si resio da vidis u cemu, i do kog je bio problem do sada, onda postavi pitanje svima koji ne ucestvuju na forumu, sta im je toliko smetalo pa nisu hteli da se upustaju u razgovore, i zasto nisu hteli da ucestvuju uopsteno? Ja nikome ovde ne mislim zlo, ali neke stvari jednostavno nisam mogao vise da trpim. Ima njih dosta koji misle da sam imao nesto licno protiv Mix-a, ali javno tvrdim da grese. Nikada nisam imao nista licno protin njega, nego, opet kazem, nisu mi se svidjali njegovi stavovi prema ribolovu. A sto se njega tice, pusti ga neka ide, pa nece da bude smak sveta ako je otisao. Neki clanovi ce, verujem, moci mirno da diskutuju o nekim temama, nece biti tu da se ubacuje ko padobranac i da prica koje kojekakve price koje poskida sa interneta pa ih malo preprica, i to je to, misli sad je on neki magistar musicarsva, mozda ima on neku tehniku koju je razio, ali stav...?. I iznad popa ima pop. :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
133
Lokacija
Pančevo
Evo i mene, sacekao sam 4-5 dana da natenane ponovo procitam sve postove i da razmislim o svemu. Nimalo mi se ne svidja razvoj situacije i trenutno stanje. Prijavila su se dva nova clana (DrBane i narocito forelle)i na sve postove MixMastera u svim otvorenim temama sasuli drvlje i kamenje. Sa osnovom i bez nje. Sa razmisljanjem i bez imalo razmisljanja. Sa (po meni) NAMEROM da ga isprovociraju, iznerviraju, uvrede i (mozda je i previse reci) PONIZE. Da li su uspeli ili ne pokazace vreme ali on je nazalost digao ruke i pozdravio se sa svima.

Prosli put kada je situacija bila losa, kada su se MixMaster i Simpson ozbiljno izvredjali ja sam uspeo da ih nekako sastavim na Plivi i Ribniku, i da provedemo nekoliko lepih dana pecajuci. Ali u tom sukobu ZLE NAMERE nije bilo.

Naravno da je MixMaster svojim radikalnim stavovima ,pristupom "JA PA JA", bodorka-babuska-linjak..., kontriranjima, treba da padne prvo muva,BAMBULA pa BAMBULA, ... svima nama dizao pritisak svakodnevno i siti smo se nareplicirali i napljuvavali kao uostalom i Englezi u skupstini. I ja sam se od 10 njegovih postova nervirao u 9 slucajeva (i kontrirao u 8).

Ali epilog je los, sajt je napustio (hteo to neko da prizna ili ne) najproduktivniji i najaktivniji clan i svakako po pristupu musicarenju najkontroverzniji ucesnik. Meni ce nedostajati i nadam se da ce se kad-tad ohladiti i vratiti.
Sto se mene tice moje misljenje ste procitali i na ovaj topic se necu vise vracati. Krecem ponovo da se javljam, ima puno zanimljivijih tema.
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Samo da Vam kazem da je neko vaskrso i nemojte da se zajebavate :hammer:
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Jam se obezbedio stavio sam venac belog luka oko vrata i crveni koncic oko ruke!!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
okovy3.jpg



proba
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Umreh kada me pogodi Lakijeva rec. Reanimaciju su mi radili redom: Simpson, Milance, Flydoc i na kraju i sam Dr. Lucky. E, ovaj poslednji je uspeo da me ozivi, ali sa malim poremecajem.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nemojate nikad da popijete flasu pelinkovca za vece jer ce Vam se pricinjavati razne stvari ko meni. Ako je Mix vaskrso onda zajebujem i pelinkovac ko ostala pica u zivotu sto sam zajebo!
 

ugly_si

Senior member
Učlanjen(a)
03.04.2006.
Poruke
187
Broj reagovanja
1
alkohol ubija bakcile ali ni mix ti nije bio prividjenje u zanosu topline :hammer:
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Veliki pozdrav za Mixa.Citao sam sve postove do sad i nisam mogo da verujem da su mogli da te isprovociraju toliko da se odreknes sajta za koji ste Dr.Lucky i Ti najzasluzinji.
Dobro nam dosao MASTERU!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno