Varalicarenje... pa ponekad... malo...

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
ryuki, daiwa minow, smith contact, ilex, raspala count down u raznim dekorima sve ove varalice do duljine 10cm su smrt za sve salmonide, većinom se radi o twich tonucim dilerima koji rade jako dobro i u brzim dubokim vodama. Odlične ribe majstore!
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Hvala silvio, maric...  :)

Ovde kad pastrmka udje u reku iz jezera Mjose, ona se ne hrani. Ni ti lovi, niti jede bilo sta. Znaci da bi se uhvatila, mora se isprovocirati necim i varalica ili musica moraju doci blizu nje da bi je ona pokusala oterati.
To je ko kad mi nadjemo dobru zensku, odvedemo je u sobu, pokusavamo da je ``umilostivimo``... i odjednom se neka musica zalece oko glave i rusi atmosferu.  :D

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nakon skoro 25 godina, uzeo sam varaličarski štap u ruke. Dunav ogroman, smuđ radi kao lud, rekoh, zašto da propustim najlepši period za lov ovog grabljivca.
Pazarih Okuma Helios 15-40g spin rod, lagane jig glave,gumice,milina.
Prvih par dana je bilo natezanje dok se nisam prisetio tehnike i terena, nakon toga krenuše i ribe.
Palo je par komada oko 2 kg, jedan lep je otišao pred samim nogama,puno akcije, ogormne vode su svukle ribu koja se godinama koncentrisala ispod same elektrane.
Zapostavio sam taj aspekt ribolova veoma dugo, uživao u "puritanizmu" mušičarenja, ali kao što neko napisa pre mene, godine idu, stari se, a Dunav može da ispuni prazninu do početka nove mušičarske sezone.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Varkica je super da ispuni praznine.... Zajebi puritanizam.... To su samo glupa pravila kojekakvih snobova i kvazi filozofs... Svako treba da radi u cemu uziva.... [emoji108][emoji108]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mene je mušičarenje ispunjavalo apsolutno,nije mi trebalo ništa drugo,u tom smislu navodim puritanizam, nikako u nekom elitističkom modusu.
Ipak, potpuno sam zaboravio koliko je dobro kad smuđ čvrkne na dnu, i taj fantastičan osećaj ribe koja se bori duboko.
Iz tog razloga sam uzeo laganog varaličarca, gotovo da je mušičarski štap, oduševljen sam ovim Heliosom. Borbe su bomba,nema čupanja, mora dril, sve sam podesio laganica, ne kao ovi moji varaličari koji ga čupaju kao kesu :nowink:
Da ne pričam koliko je dragoceno iskustvo vođenja strimera kada treba da se animira silikon kroz vodu.
Sve u svemu, povratak na staro nije uvek korak unazad.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
Svaka cast za odabir pribora. Verujem da ces lokalcima objasniti kako se sta radi brzo [emoji3][emoji3]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
687
Broj reagovanja
319
Lokacija
Banja Luka
A ja jutros gledam ovu kisovitu fotku sto je TMc poslao i kontam "ne bi bilo lose baciti neku sitnu varku ispod ovog granja dok kisa rosi".
Pozelio sam malo varalicarit... nisam odavno
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Znaš kako, smuđa ove godine zaista ima, i love ga svi, a retko se vraćaju komadi ispod mere.
Ja sam prvih 7 dana kidao gumice jer se peca na nezgodnom terenu,ima svačega po dnu. Nakon tog inicijalnog perioda gubljenja varalica, došao sam do toga da ne zakačim nijednom po ribolovu, a krenula me i riba.
Lokalci redom muvaju na kedera, hvataju više, ali čini mi se da na gumu dolaze krupniji.Ja sam u petak izgubio jednog oko 3kg u samoj obali, i imao jednog dvokilaša,dok na muvanje udara češće, ali sitniji.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Verovatno bi povećao lovnost sistema, ali ne volim da dodajem,zadovoljan sam i ovako. :yeswink:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Ova sezona mi je bila duplo bolja od prosle a i duplo vise sam varalicario. 20- tak komada i opet 6.5kg najveca. Ne znam, ja sam nekako izasao iz musicarskog ``puritanizma`` jer sam pre svega ribolovac a tek posle dolazi cime pecam.

Na samom pocetku sam slomio Spedmastera. Od dvodelca sam napravio 6-delaca. Prso ko staklo a ujedno i fuegica pocela da krci ko motokultivator. Dodjem kuci onako iznerviran i narucim stap Daiwa tournament AGS seatrout 3m i 8-32gr. bacanja. Od masinice sam uzeo Twin Powera FD 4000. Meni barem super kombinacija. Daivin stap je za nijansu tezi ali je cetvorodelni i ima mnogo dublju akciju od spidmastera koji je bio ``mrtav`` do nekih 1,2m duzine.

Ono sto sam se navadio sad su vobleri. Nikad ranije nisam pecao njima ali su mi doneli skoro sve ribe. Koristio sam duo Ryuki od 17 i 21 gr. I jos neke Japance ( akara). Fantazija. Mislim da je mnogo jaci osecaj kad drmne riba na vobler nego na kasiku ili musicu. Ma izleti stap brate...  :D

E sad. Za sledecu sezonu spremam svoje voblere.  :lol: Ubih se citajuci i trazeci ali se isplati. Vec imam nekoliko u pripremi. Danas su mi stigle boje za airbrush a cekam paket iz Finske sa onim kljunovima ili paktama, kako se vec zovu. Postavicu i slike i ceo postupak izrade cim sve to sedne na svoje mesto. Voblere koje cu pokusati raditi su ``lososki`` modeli koji su izuzetno lovni i za pastrmku. Ovako nesto ko sto ovaj majstor radi: https://www.rrvaappu.fi/epages/rrvaappu.sf/sec039dfb9532/?ObjectPath=/Shops/2017112803/Categories/Verkkokauppa/RR85

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.151
Lokacija
Čačak
nespetro je napisao(la):
Ova sezona mi je bila duplo bolja od prosle a i duplo vise sam varalicario. 20- tak komada i opet 6.5kg najveca. Ne znam, ja sam nekako izasao iz musicarskog ``puritanizma`` jer sam pre svega ribolovac a tek posle dolazi cime pecam.

Na samom pocetku sam slomio Spedmastera. Od dvodelca sam napravio 6-delaca. Prso ko staklo a ujedno i fuegica pocela da krci ko motokultivator. Dodjem kuci onako iznerviran i narucim stap Daiwa tournament AGS seatrout 3m i 8-32gr. bacanja. Od masinice sam uzeo Twin Powera FD 4000. Meni barem super kombinacija. Daivin stap je za nijansu tezi ali je cetvorodelni i ima mnogo dublju akciju od spidmastera koji je bio ``mrtav`` do nekih 1,2m duzine.

Ono sto sam se navadio sad su vobleri. Nikad ranije nisam pecao njima ali su mi doneli skoro sve ribe. Koristio sam duo Ryuki od 17 i 21 gr. I jos neke Japance ( akara). Fantazija. Mislim da je mnogo jaci osecaj kad drmne riba na vobler nego na kasiku ili musicu. Ma izleti stap brate...  :D

E sad. Za sledecu sezonu spremam svoje voblere.  [emoji38] Ubih se citajuci i trazeci ali se isplati. Vec imam nekoliko u pripremi. Danas su mi stigle boje za airbrush a cekam paket iz Finske sa onim kljunovima ili paktama, kako se vec zovu. Postavicu i slike i ceo postupak izrade cim sve to sedne na svoje mesto. Voblere koje cu pokusati raditi su ``lososki`` modeli koji su izuzetno lovni i za pastrmku. Ovako nesto ko sto ovaj majstor radi: https://www.rrvaappu.fi/epages/rrvaappu.sf/sec039dfb9532/?ObjectPath=/Shops/2017112803/Categories/Verkkokauppa/RR85
Sto se voblera tice mogu ti pomoci... Radio sam ih dugo. Posle studija sam prestao... Nije se imalo gde

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
oholi je napisao(la):
Sto se voblera tice mogu ti pomoci... Radio sam ih dugo. Posle studija sam prestao... Nije se imalo gde

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Svaka pomoc je dobodosla  :tbumb:

Ako nas JR ne napudi, otvaram temu uskoro, cim mi stignu neke stvari  ;)
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
nespetro je napisao(la):
Svaka pomoc je dobodosla  :tbumb:

Ako nas JR ne napudi, otvaram temu uskoro, cim mi stignu neke stvari  ;)

Sto bre?  :eek: :doh:
 
Vrh Dno