vezanje iz ruke i bez pomagala

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sjekloca je napisao(la):
asader je napisao(la):
Meni je iz ruke uspjevalo da vezem sa tri konca istovremeno i sasvim pristojne muve ispadaju.

Kume, svaka cast!!! :tbumb: Probao danas da navezem jednu prostu, al' jedino sto mogu da uradim - to je da uradim na udici #10.... Pa ni to nije ispalo nikako. Mogu tek da zamislim kako vezati neku na #16 ili #18. Ali, opet ne shvatam : nositi konac i pera, a ne nositi pribor? To je kao da si poso u lov i poneo metkove, a nisi poneo pusku, jer metkove mozes da izbacis i iz ruke! Mozda nije neko poredjenje, ali... eto!

neki ubiju zverku i bez puske i bez metka ... golim rukama  :ninja:  :naughty:

naravno, ako imas ft pribor bolje ga je onda i koristiti, ja ga ne nosim i sve vežem kod kuće...ali ovo znanje može biti koristno...npr. nemaš nikakvu sivu nimficu na udici #14 i nađeš sivo pero čaplje, neku (u tom trenutku) manje važnu muvu rasturiš, oparaš tanki konac sa sebe i motaš trenutno vrlo potrebnu muvu...heh, možda zvuči bezveze ali uvek postoji ono ali. 
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
:D :D :D
Ali.... ;)  Neznam, meni ovo vezivanje iz ruke koncem oparanim iz majce ili kosulje i fatanje pera od caplje u prirodi zvuci previse egzoticno... nesto kao "Survival".

A malo off-a:

Zamisli kad bi na otvaranju sezone lova na, recimo zecove, svi zecovi dobili pusku i municiju da bi bili u ravnopravnom polozaju s lovcima.... :D :D :D    E, da mi je da vidim koji bi lovac smeo da krene u lov na "ravnopravnog" protivnika.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D :D :D :D :D :D :hammer:

ne bi bilo ni slabo ono da si mi teca, em si musicar em imas smisla za humor....iskreno si me nasmejao  :yeswink:

Bas mi drago da si redovan član našega foruma!  :yeswink:
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Kume kad sam ucio da vezem ucio me ujak koji vec 30+godina veze iz ruke i lovi uspjesno tek ove godine sam ga nagovorio da proba sa stegom,bobinom i kontra pincetom.
Dok ja pomagala koristim tek 2 godinu.

I tada je bio skeptican pa sam mu pustio dvd da pogleda i ukapirao je u cemu je stvar.Ali sam mu morao kupit i lupu jer ne vidi vise tako dobro.

A meni se desavalo da bacam po tri veza muva znaci 15 kom i nece ni na jednu.
Nemam ni pera ni konca kod sebe a vidim sta pada na vodu(mala jednodnevka zute boje) a pastrmka je kupi ka manita sve pljusti po vodi .
E onda fino kao sto rece "Survival"  :hammer: pentranje na prvo drvo gdje uocim gnjezdo bjese nekakva vrba a znas kakve su grane od vrbe krte pa se i glava dovodi u pitanje. :doh:
Gnjezdo od svrake,paperje u istom i par pera zguzvanih kao da ih je mix bisernim zubima zvakao :whistle:.
Posto nisam imao nista zuto na sebi da konac izvucem nasao sam kesu zute boje,nozem isparao par trakica i palo je motanje na brzinu.
Nakon pola sata akcije tri muve razlicite debljine tjela prvi zabacaj i odma udarac bjelica malo veca od mjere ,
jos desetak minuta sam lovio imao jos dve identicne prvoj i ostavio ih u sturi :doh:

Znaci isplati se znati iz ruke motat jos da sam ko sto ti kazes imao nosio ft pribor pa to bi bio bal na vodi.
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Kume, bre... Pa ti si cudo! :tbumb: Kak'i "Survival", kak'i bakraci.... Ovo sto si napis'o - samo mogu da zamislim. Svaka cast! Znam ja koga cu da okumim!!! ;)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Respect asader!
Ja sam se nesto ranije zanosio da motam u rukama ali sam jednom našao praktičnu primenu tome. Jednom sam na Nišavi od parčeta sandala za letnje gaženje (čitaj papuče) smotao mrava kada sam ostao bez klendžiskih muva. Razmotao, u tom trenutku nepotrebnu, pastrsmku mušicu - isekao foam od sandale i vezao krajnjom strunom predveza za bodorke (0.12) na udicu. :)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
lazza je napisao(la):
vezao krajnjom strunom predveza za bodorke (0.12) na udicu. :)

Lazzo, za ovo ću da ti poklonim komplet matrijala za pravljenje barskih muva. Kakav mudrac! Strunu 0.12 'ladno (mudro) je nazvao predvez za bodorke. Bravo!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Mixmaster je napisao(la):
Lazzo, za ovo ću da ti poklonim komplet matrijala za pravljenje barskih muva. Kakav mudrac! Strunu 0.12 'ladno (mudro) je nazvao predvez za bodorke. Bravo!
Mix, pazi ... Ovo je obecanje!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
asader je napisao(la):
Kume kad sam ucio da vezem ucio me ujak koji vec 30+godina veze iz ruke i lovi uspjesno tek ove godine sam ga nagovorio da proba sa stegom,bobinom i kontra pincetom.
Dok ja pomagala koristim tek 2 godinu.

I tada je bio skeptican pa sam mu pustio dvd da pogleda i ukapirao je u cemu je stvar.Ali sam mu morao kupit i lupu jer ne vidi vise tako dobro.

A meni se desavalo da bacam po tri veza muva znaci 15 kom i nece ni na jednu.
Nemam ni pera ni konca kod sebe a vidim sta pada na vodu(mala jednodnevka zute boje) a pastrmka je kupi ka manita sve pljusti po vodi .
E onda fino kao sto rece "Survival"  :hammer: pentranje na prvo drvo gdje uocim gnjezdo bjese nekakva vrba a znas kakve su grane od vrbe krte pa se i glava dovodi u pitanje. :doh:
Gnjezdo od svrake,paperje u istom i par pera zguzvanih kao da ih je mix bisernim zubima zvakao :whistle:.
Posto nisam imao nista zuto na sebi da konac izvucem nasao sam kesu zute boje,nozem isparao par trakica i palo je motanje na brzinu.
Nakon pola sata akcije tri muve razlicite debljine tjela prvi zabacaj i odma udarac bjelica malo veca od mjere ,
jos desetak minuta sam lovio imao jos dve identicne prvoj i ostavio ih u sturi :doh:

Znaci isplati se znati iz ruke motat jos da sam ko sto ti kazes imao nosio ft pribor pa to bi bio bal na vodi.

:respect1:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Ja imam sve što treba za motanje ali brzina vezanja iz ruke jednostavnih muha je nešto veća nego kod vezanja sa stegom i svim pomagalima a muha i ne trba da je sasvim esteski dotjerana do perfekcije. Mada u ruci vežem površinske muhe na udici br 18 bez pomagala ipak za ove sitne stega i kontra pinceta dobro dodju :yeswink:
 
Vrh Dno