Vision Attack intermediate fly line WF5I

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ima li tko iskustva s ovom šnjurom, inače je potpuno prozirna, pajto je u Norveškoj na moru super zadovoljan s njom. Prozirnost bi joj trebala biti prednost (namjeniću je baš smuđu i štuki) ili ne ? 
 

Prilozi

  • WF5I.jpg
    WF5I.jpg
    170 KB · Pregleda: 284

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ja koristim Attack WF7F i mogu samo da kažem da je u odnosu na cenu ovaj konac odličan. Verujem da je i intermediate dobar al ipak mora da se proba.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Jr je napisao(la):
Ja koristim Attack WF7F i mogu samo da kažem da je u odnosu na cenu ovaj konac odličan. Verujem da je i intermediate dobar al ipak mora da se proba.
Hvala Jr, uskoro će biti testiran na vodi (nadam se već sutra)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nisam probao ovaj, ali sam nabavio sličan (intermediate providan) za iduću godinu za moju "dugu devetku" i bucove/štuke :yeswink:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Milanče je napisao(la):
Nisam probao ovaj, ali sam nabavio sličan (intermediate providan) za iduću godinu za moju "dugu devetku" i bucove/štuke :yeswink:
Stigla i rez. špulna za Intermediate,sad je namotavam, joj ko će dočekati sutra dda ej isprobam auuuuuu.
Jednio sranje je što nije označen kraj šnjure, logika mi nalaže da počnemm namotavati ovaj vanjski kraj, al pajto u Norvegiji se zjbo pa je već namotao naopako, a ne zna jel ju krenio izvana ili iznutra, pa ju je premotavao. Probaću je prepoznati po debljni 10m prvih koji su konusni.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Imam i ja jedan providan konac, ali po svom ukusu- DT5I. Probao sam ga nekoliko puta (naravno, na vodi) i nisam nalovio ribe. Nije konac kriv i zato čeka sledeću priliku. Wet Fly Swing i strimerisanje nišavskih babaroga su ono za šta je sigurno dobar.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mixmaster je napisao(la):
Imam i ja jedan providan konac, ali po svom ukusu- DT5I. Probao sam ga nekoliko puta (naravno, na vodi) i nisam nalovio ribe. Nije konac kriv i zato čeka sledeću priliku. Wet Fly Swing i strimerisanje nišavskih babaroga su ono za šta je sigurno dobar.
Pa da za to je i namjenjen u mom slučaju sada smuđ/štuka a dogodine bajkoš, nekako mi se čini da će ovu prozirnu šnjura manje primjećivati nego oker ili zelenu koju sam do sada koristio.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
A struna letiiii uhuuu, za dalke izbačaje se ubila, baš što mi treba za Dunav da je mogu lansirati što dalje a da me bajkoši ne primjećuju, samo da ih "dočeka cigla iza ćoše". Mislim da će biti dobra za te oprezne baline.
Do sada sam se morao oslanjati malo i na snagu vode da mi odnese strimera na željenu poziciju ili uzeti 7/8 komplet, a njega opet baš ne volim. Lakši sam upola sa 5-com, al sam do sad imao samo plivajuću i par puta sam baš bio kratak jesenas kad sam primjetio raub dalje od mene, a pogotovo ako je bio uzvodno, pa dok mu se "prišuljam" po kamenju koje redovito bude lom nogu i sve smo ne mekani prilaz...E sad će da bude druga pjesma.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Gogo želim ti puno riba na suprotnoj strani nove strune. Interesuje me jedna stvar da li je struna kruća/tvrdja od neke normalne plivajuće npr.?
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
100ka je napisao(la):
Gogo želim ti puno riba na suprotnoj strani nove strune. Interesuje me jedna stvar da li je struna kruća/tvrdja od neke normalne plivajuće npr.?
100ka u biti nisam osjetio ni jedno ni drugo ( ni da je tvrđa ni da je mekša ) u usporedbi sa dosadašnjim strunama (Scierrina HMT WF 7I, Greys Platinum WF6 ili Hardy-jev Marksman WF5) s čim sam dosad imao iskustva, čini mi se kao i svaka druga plivajuća, Scierina je doduše isto Intermedijat, hmm, ne, nema osjetne razlike. A što se tiče riba s druge strane, već ih je bio i to lijep broj, kako štuke tako i smuđeva, pogotovo smuđeva, nadam se još kojem do kraja godine... :bye:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Ovo je ispravka pogrešnog navoda ...
Gore spomenuti Vision Attack intermediate fly line WF5I , a isprobavan, kršten, hvaljen... ispade nije taj nego  :  Vision Extreme Distance Intermediate Clear  u pakiranju od gornjega:

Evo kratko o njemu pa onda objašnjenje :Extreme Distance is desinged for long distances and early casting.
However, in shorter casts, the long front taper allows for delicate presentation. This extra long line is the ideal choice for Stillwater and Reservoir anglers. The different cloured running line is extra thin and has a two-meter-long handling section for enhanced durability.
Extreme Distance is also available in clear intermediate or fast sinking version. They all have floating sections for better control and pick up.

Dakle u tvornici pobrkali špage u slaganju na špulne i u kutije (zelenu i prozirnu - pa jel to moguće ????) , da popizdiš, no ovaj put sam ja dobro prošao, jer je ovo bilo bolje no da sam dobio zelenu ( skuplju varijantu za manje para  ;) ), a otkrilo se tek kada sam tražio da mi prijatelj nabavi i plivajuću prozirnu #5-cu. 
Trgovac ga gledo bijelo, kaže : "...ali gospdine prozirna Attack ne postojim nego samo Extreme..." a moj pajto Gjors samo što ga nije istreso iz gaća , kaže kako ne kad sam ja dvije kupio... i tako prepirka dok se nisu uspjeli sporazumjeti oko toga da mora biti tvornička greška... pa zivkanje-provjere ... sve u svemu nasto mali cirkus . Dakle sve što sam o njoj pisao vrijedi, samo što joj je ime : Extreme Distance.
Izvinjenje ako sam koga doveo u zabludu nije bilo namjerno.
 

Prilozi

  • EXTREME.gif
    EXTREME.gif
    17,8 KB · Pregleda: 214

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.132
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Hm... Vision Attack se radi u Intermediate verziji:
http://www.visionflyfishing.com/page.php?page_id=33&c=32&pid=123

S druge strane, Extreme Distance se radi samo sa Intermediate glavom, tj. F/I kombinacija. Postoji mogućnost da su to neke stare serije ali na osnovu prve slike mislim da si ipak dobio Attack.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Pa u tome i je stvar što su ga namotali i na špulnu i u kutiju od Atacka... u trgovini je sav ostali Atack u toj ambalaži zelen.

P.S. a i na poleđini kutije piše Color : Green  , samo  ja na to nisam obraćao pažnju nego ga odmah namotao i na mahanje...
 
Vrh Dno