Vision Prisma fluorocarbon

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Tražim podvez ovih dana da kupim.Imao sam neke čak i Stroft koji su pucali kao paučina.Nemam živaca da gubim više ni ribe ni mušice a pogotov slobodno vrijeme.
Naletih u jednom od e-šopova kod nas i vidim ovaj fluokarbon pa me interesuje da li ga je neko koristio i kakvo iskustvo ima?

http://www.visionflyfishing.com/?page_id=33&c=59&pid=295

0.12mm nosivost 1.5Kg a kalem je 50m sve je idealno na papiru a šta kaže praksa?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne trazis predvez vec tippet. Fluorocarbon po pravilu ima manju nosivost nego najlon pa onda uporedi sam. Ako ti je pucao Stroft koji je jedan od najvecih lazova po pitanju debljine, bojim se da ce da ti puca sve zivo. Pravih 0.12 koji nosi 1.5kg se smatra za odlican tipet.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Znači nije spas u fluorokarbonu može i neki kvalitetan monofil?
Napisah podvez ne predvez  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sto da nije za suve? Pa nece sigurno povuci suvu musicu na dno, samo ce sam tippet potonuti u film sto i nije tako lose.
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Tommy,
Znam taj osecaj.. Tako sam i ja gubio dooosta riba dok nisam otkrio Photonic Passage!!! Naj bolje potrosenih 15€ po spulni u zadnjih 2god! Za vode gde pecas i za musice od #14-#20 treba ti 0,105 i 0,115..nema bolje!!!
Probaj i videces ;)


Sent from my iPhone5 using Tapatalk 2
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.125
Broj reagovanja
959
Dobar je Trabucco Super Elite 0,12 košta nekih 8€ 50m i vrijedi svaku paru... najbitnije je da je dlaka svježa tj.da ne stoji dugo u radnji.
Frog Hair isto nije loš...
Točno Bojane ne da nije loše što tone nego je to odlična osobina bar meni, ja često mažem "mudom" obični tipet i za suhe da bi mi potonuo odnosno da ne bi ostao na površini jer je tad vidljiviji nego ispod a suha ostaje suha bez obzira što tipet potone pa nije olovo na njemu  :doh:.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Simpson je u pravu,ja napola vožnje kada se već struna zategne naglo povučem i suva prelazi u mokru.Ovih dana sam imao dosta gađanja pod vodom.
Ali je problem čvor,puca kao ništa!
A muve su ispod 18# što treba da se ukomponuje sa tipetom.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.125
Broj reagovanja
959
Probaj s ovim što sam ti natuknuo i reci ako ne budeš zadovoljan ja ti pare dam. Jedino ne znam kako vežeš možda je u tome problem  :(
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Cekaj bre Ivke, tonuci predvez i FC nemaju ama bas nista zajednicko. Niti je moguce porediti tonjenje fluorocarbona i tonuceg predveza.
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Dok sam bio varalicar u prodavnici Blinker u Zajecaru vlasnik Vlada mi pokazao najlon Shimano Technium.Na duzni metar istezao se pa bar 20 i neki cm.Neverovatna stvar.To je bilo pre 12 godina ta radnja vise ne postoji.
Tomy ako mozes nabavio ovo samo ne znam da li ima 0.12 ili 0.14.


fir-shimano-technium.jpg
 

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Ne trazis predvez vec tippet. Fluorocarbon po pravilu ima manju nosivost nego najlon pa onda uporedi sam. Ako ti je pucao Stroft koji je jedan od najvecih lazova po pitanju debljine, bojim se da ce da ti puca sve zivo. Pravih 0.12 koji nosi 1.5kg se smatra za odlican tipet.
Simpson
Ako moze malo opsirnije?
Bas sam kupio Stroft i mislio sam da sam to zavrsio a sad?
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Ja koristim Stroft GTM 0.12 i nije los.definitivno je bolji od Gamakatsu G line koji sam dugo koristio.
Stroft odlicno drzi na cvoru.Mozda je malo deblji nego sto treba ali sta sad.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.160
Broj reagovanja
151
Lokacija
Kruševac
U zemlji u kojoj ne postoji kontrola kvaliteta, gde se uvozi i kopira sve i svasta, tesko je govoriti i o kvalitetnoj struni. Znam da su se po srpskim podrumima motale mnoge korejsko- kineske strune na Daiwa kaleme, znam da je kod nas prodavan Stroft debljine 0.148 a da takav nije zvanicno postojao, znam da Nemci kupuju Trilene strunu u USA jer je u Nemackoj divca itd. U poslednje vreme za sve vrste ribolova koristim Colmic strune sa kojima sam veoma zadovoljan. Za njih znam da su sveze i da se uvoze iz Italije.
Sto se FC tice, i sam si Bojane rekao, da je manje nosivosti. Za njega kazu da je blago tonuci, manje prelama svetlost u vodi od obicnih najlona ....Ne znam samo zasto se prilikom mazanja suvih musica sa nekom od maza obavezno namaze i tipet i predvez.
O FC konusnom predvezu i da ne govorim. Mislim da ce potapati suve muve, jer kad ih potapa intermedijalni predvez sto nebi i on?
 
Vrh Dno