Vision Prisma fluorocarbon

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ivke pa i ta Nemacka ispade nenormalna zemlja bez kontrole kvaliteta cim postoji falsh Trilene. Jednostavno, jako je tesko spreciti te stvari oko falseva i ocigledno da to nema veze sa nekakvom kontrolom kvaliteta kao i drzavom.
FC jeste manje nosivosti ali ima neke ogromne prednosti u odnosu na najlon, pa nekada vredi zazmuriti za tu manju nosivost. Jedna od tih prednosti je bas ovo o cemu pricamo, njegovo tonjenje u film. I to tonjenje FC predveza i intermediate predveza nije za poredjenje pogotovo ako mislis na poli lidere. Tanak FC uopste ne tone tako kako ti zamisljas, cak ako ga mnogo hvatas rukama, postoji mogucnost da ne tone uopste. Svaki FC je sasvim pogodan za koriscenje za pecanje na povrsini, sve sto moze da se dogodi je da ti potone samo malo u film a tezina mu je sasvim zanemarljiva da bi mogao da povuce za sobom musicu.
I opet da se vratim na pricu iz naslova, nemam predstavu kakav je taj Vision FC ali ja tu ne bih previse eksperimentisao vec bih uzeo nesto bezbroj puta dokazano i provereno..
Ja koristim iskljucivo Varivas predveze i tipete, izuzetno sam zadovoljan njima ali ne trpe podjednako svaki cvor i jako su osetljivi na cvorove koji se vezu "na suvo" bez prethodnog ovlazivanja. I obicne najlonske a i FC.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MarkoTimokRiver je napisao(la):
Dok sam bio varalicar u prodavnici Blinker u Zajecaru vlasnik Vlada mi pokazao najlon Shimano Technium.Na duzni metar istezao se pa bar 20 i neki cm.Neverovatna stvar.To je bilo pre 12 godina ta radnja vise ne postoji.
Tomy ako mozes nabavio ovo samo ne znam da li ima 0.12 ili 0.14.


fir-shimano-technium.jpg

Marko to preveliko istezanje je jedna od negativnih osobina najlona jer sa svakim istezanjem dolazi do deformacija. Prikazujes da je to nesto pozitivno a zapravo je sasvim drugacije. Pogotovo za fly fishing tipete, istezanje i nije neka pozitivna osobina.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
ILIJA je napisao(la):
Simpson
Ako moze malo opsirnije?
Bas sam kupio Stroft i mislio sam da sam to zavrsio a sad?

Pa verovatno i jesi zavrsio, Stroft je relativno dobar najlon ako je svez. Samo sto kada kupis 0.12 kupio si ustvari 0.14mm i to je "tajna" njegove vece nosivosti u odnosu na konkurenciju. Poznato odavno da je Stroft jedan od najvecih lazljivaca. Realno gledano to mozes da kompenzujes time sto ces uzeti "za broj" tanji predez pa si onda na istom ali mene odbijaju tako ocigledne i gnusne lazi proizvodjaca koja kompletnu armiju kupaca pravi budalama.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Bio sam prisutan u veleprodaji gdje je dosao predstavnik proizvodjaca i pitao koji promjer i nosivost zeli na spulama. Vjerojatno je mislio da ne slusam ili ne razumijem neke strane jezike. Ili da necu pricat. Ukratko, to se radi i deklarira po zelji kupca. Kako je bolje za posao.

Ne zelim spominjati imena zemalja, tvrtki i ljudi, ali nije bio Stroft. Najveca mana Strofta, ali i svih drugih niti na bazi najlona, je sto se vrlo brzo razgradjuje na suncu i toplini. Zato ima ono crno okolo spule. Novi Stroft je super. Onaj koji je bio godinu dana u djepu prsluka bez tog crnog ne valja k...u. Malo manje ako je stajao na suncu na polici nekog ducana. Sto se tice deklariranog promjera, to je potpuno nebitna kategorija. Pogledaj odokativno i ako je novo i priblizno odgovara tvojim potrebama to je to. Sto manj kosta to bolje.

Sve to je svijet najlona. Fluorocarboni su potpuno druga prica. Ta je nit u dotjeranom obliku apsulutno superiorna najlonu u svakom pogledu, osim sto je visestruko skuplja. FC nije osjetljiv na UV i toplinu i mos ga drazati gdje hoces bez vece stete. Malo izgubi, ali zanemarivo. Znatno se mane vidi od bilo kojeg najlona. Toliko da je manje vidljiv dobar FC 0,15 nego bilo koji najlon 0,10.

Problem FC-a su laznjaci. Ne samo da neke "Grumf" firme (necu spominjati zemlje i tvrke, ali pametnom dosta) motaju obican najlon ili koje kakve mishunge i pisu da je FC, vec je lako moguce kupiti za puno novaca to isto namotano na spulu s etiketom top proizvodjaca. Dakle, cisti laznjak. Apsolutno najbolji FC i apsolutno najbolja ribolovna nit za pecanje je ovo:

http://seaguar.com/home.htm

Oni su izmislili FC, oni su tehnosloski 50 godina ispred svih. Ali su skupi i treba paziti gdje se i od koga kupuju.


 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
simpson H je napisao(la):
Marko to preveliko istezanje je jedna od negativnih osobina najlona jer sa svakim istezanjem dolazi do deformacija. Prikazujes da je to nesto pozitivno a zapravo je sasvim drugacije. Pogotovo za fly fishing tipete, istezanje i nije neka pozitivna osobina.

Meni bi odgovarao da se isteze :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma dobro, ti si sav specijalan. Tebi odgovara ono sto celom svetu smeta...
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Jbg ja ne pecam na Drinu gde moze da zagazis i da se razmases vec idem po Timok gde su obale zakrcene i kad zakacis unazad prilikom bacanja ode muva za sekundu.Fluorokarbon tuj ne pomaga samo nesto istegljivo
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Dobro je u tom slucaju ako muvu okacis pazi da stap ne slomis

Sent from my NEOBOX using Tapatalk 4

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
po meni tipet nikako ne bi trebalo da bude istegljiv i mekan . pokusavao sam sa nekakvim specijalnim monofilima za predveze koji su imali takve karakteristike i brzo odustao. nikada nisam koristio FC . planirao sam da kupim neki i probam ali bas iz razloga o kojima je pisao alp sam odustao. ko mi garantuje da je na kalemu to sta pise . zato koristim obican monofil u debljinama 0.16 i 0.20 koji takodje ne verujem da je originalan i da je u deklarisanoj debljini ...ali nije mnogo skup i meni zavrsava posao
 

Radojica-pop

Senior member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
tommylee je napisao(la):
Tražim podvez ovih dana da kupim.Imao sam neke čak i Stroft koji su pucali kao paučina.Nemam živaca da gubim više ni ribe ni mušice a pogotov slobodno vrijeme.
Kolika ti je duzina tipeta?
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sasats je napisao(la):
po meni tipet nikako ne bi trebalo da bude istegljiv i mekan . pokusavao sam sa nekakvim specijalnim monofilima za predveze koji su imali takve karakteristike i brzo odustao. nikada nisam koristio FC . planirao sam da kupim neki i probam ali bas iz razloga o kojima je pisao alp sam odustao. ko mi garantuje da je na kalemu to sta pise . zato koristim obican monofil u debljinama 0.16 i 0.20 koji takodje ne verujem da je originalan i da je u deklarisanoj debljini ...ali nije mnogo skup i meni zavrsava posao

ja za drinske klenove koristim FC 0.14 od firme trilene...odlican je ,jos ga ni jedan nije pokidao,a cupao sam ih korenja i panjeva samo tako..probao bih i sa 0.12 ali nisam ga uspeo naci...ja imam jako lepo iskustvo sa FC i kad odem u radnju u payar prvo gledam kakvih FC imaju ,najlone retko kupujem...ima ih ovde kod mene preko 20vrsta ali ja samo trilene i dam'ov damil tectan..ove sto ja kupujem su po 5e za 25m kalemcic...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
gegula, zasto bi pokusavao sa 0.12 ? kod klena debljina ne igra preteranu ulogu . ako nisi imao problema sa 0.14 drzi se njega . ja sam prosle godine imao dva kidanja sa 0.16 koji je realno sigurno deblji , tako da nemoj da ti bude zao kada izgubis kapitalnu ribu zbog preterivanja u dimenzijama tipeta  :(
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jbg,drug ih peca na 0.10-12 pa mene jebava da mi je debeo tipet....posto ga pecam uglavnom gde voda stoji onda mi izgleda ne radi posao jer dodje klen koliko puta njusi bmbulu i okrene se,pa se onda istripujem da je do debljine tipeta...mada kada voda gura u pici kao luda sto je bio slucaj ovog leta onda tipet ne igra nikakvu ulogu jer se peca iskljucivo na plop bambule..
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
koji ti je taj sto peca klena na 0.1  :-\  sta ti kaze? jel ima bar jedan argument zasto koristi tu debljinu ? 0.14 je dovoljna debljina samo mora laganija kontra i da nema trave i granja . posto se FC mnogo manje vidi a koristis njega rokni mu ti 0,16 ili bolje 0,18 pa ces ti da jebavas tog tvog druga kada izvuces veliku ribu iz trave a njemu mnogo manja pokida  ;)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.315
Broj reagovanja
211
Lokacija
Zvornik
Radojica-pop je napisao(la):
Kolika ti je duzina tipeta?
Pope odsječem nekih 0.5-0.7m ali sada zadnji ribolov baš sam imao pehove sa pucanjem tipeta,svi do jednog na čvoru,ili iznad.
Gegula,Sale,lako bih ja da su klenovi i gdje je muva kin kong,ovdje mora fina prezentacija i sitna muva a ni voda nije mirna.
Gledam neke Japanske FC svašta ima ali im je poštarina deračina  :'(
 
Vrh Dno