Vodjenje nimfe

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Koji stap imas? Duzina me zanima i klasa

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Za pocetak ne stavljaj predug sistem. Mah duzine stapa ako pecas male vode.
1.
1.2-1.5m samo najlona npr 0.14mm zabacijes koso uzvodno i pratis vrh kanapa....svako desavanje kontra.

2.
Konusni predvez plus tipet.... indikator izmedju.... tj onoliko daleko od nimfe koliko mislis da treba. Ako.je dubina pola metra stavi metAR razdaljinu. Gledas indikator....trudis se da tokom vodjenja ne pomeras indikator osim ako to ne radis da ozivis muvu.
3.
Konusni predvez i tipet... duzina varira zavisno od mesta.... sistem je skoro pa zategnut...treba prakse da se savlada.... radi se n osecaj ili opet na pokret kanapa ili nekog vidljivog dela predvez.... u principu isto kao i br 2 samo si malo napredovao....

E sad dodaj cesko nimfarenje i to je pocetak....kraj..... ko zna..... simson ti je lepo rekao zaboravi kutije sa suvim muvama.
Ps: sta ti je neisplativo? Sto lovis manje ribe? Ako je to onda znaci da gresis pa menjaj pristup

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
Hvala na savetu,ima cu ovo u vidu,ja uglavno  koristim pleteni predvez.pa neisplativo mi je jer na toplici ima vise da hvatam,uloske,kese tepihe i da kidam,to mi je muka.da je cista reka,svakako bi ja odavno preso na nimfu i nebi pitao za savete posle 4 godine musicarenja.ovde se to ne isplati,cak na pojedinim mestima i ne stavljam mokre musice vec samo bambilu i policelonke.

Najveci problem je sto ni jedna voda nine blizu da bi ja mogo da ja ucim na nimfu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Na svaoj vodi mozes da lovis na nimfu, ne trazi bezvezne izgovore. Ako ti je skupo da koristis konusni predvez ti koristi samo obican najlon.
 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
Ti ocigledno nisi bio na toplici :).nisu problem ribe i finansije,sto se tice musicarenja tu mi novac ne pravi problem,najveci problem je neuredno korito,pa krajem jeseni sam zakacio dzak,dobro stap nisam polomio,jer nisam mogo da ga izvucem a voda je nosila.a pleteni predvezi jer su dobri za nimfu?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Pleteni predvezi nikako nisu dobri za nimfu a jos manje su dobri za kacenje jer se posle kidanja ufrckaju u gnezdo. Kacenje je sastavni deo svakog ribolova, jebes reku na kojoj nema prepreka.
 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
Ok,to je normalno,ali ovde ti je to nenormalno,skoro je drug i tepih izvuko,al nema veze.koj predvez mi preporucujes da kupim i gde i koju duzinu,ili da pravim i sa kojom debljinom da pocnem i kojom da zavrsim?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nenade to ti je ono sto sam pod brojem jedan napisao. E sad ja sam stavio kratak najlon jer ti je tako neuporedivo lakse za pocetak

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
Ok,sad mi je jasno,hvala puno,pa se javljam sa ulovom,nadam se da cu i ru tehniku da savladam :)
 

чаруга

Junior member
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruke
61
Broj reagovanja
11
http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1168.msg60045#msg60045

http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=1168.msg60085#msg60085
 
Vrh Dno