Vodjenje nimfe

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Ja rijetko dolazim do dna a kod tebe je to učestalo,možda je voda sporija,no nebitno,probaj lakše nimfe.
Dok ne nađeš optimalnu veličinu,šta tu loviš na nimfu?
Po bambulama vidim da je klen a ima li još šta?
 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
uglavnom klena lovim,ponekad probam mrenu ili skobalja da jurim,ali to retko.druga riba nema,pa voda je uglavnom spora.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nenade nimfe MORAS imati raznih tezina i.velicina....najcesce je sloj vode gde riba jede presudan. Nekad riba jede pupe koje jure ka povrsini....tad ti oranje ne pomaze....izdizanje nimfe je resenje.... probaj sa dzig udicaama...ima ih djole

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
Imam ja nimfe,i otezane i lakse,ovde na toplici stvarno retko da hoce na nimfu,uglqvnom je to pred kraj leta,ali meni je vise da naucim i da ukapiram kad odem na neku vodu gde ima pastrmke,lipljana.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Isto ti je.....sve sto sam rekao vazi. Dzig pomaze tebi da manje kacis

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Možda ti je prejak štap pa ne osjetiš nimfu,mislim presporo ti prenosi inofmaciju gdje je.Da li si udario u kamen i slično.
Probaj za počeatka sa par metara strune,samo rol kast i ponavljaj.Do kne osjetiš da je nimfa na dnu.
Igraj se jbg nema upustvo za sve situacije.
Ako bude neki problem ti se opet javi.Ali stalno probaj da skontaš šta se dešava!
Pisao sam već negdje,da sma jedva skontao da mi uzimaju potočne mrene,posle sam znao o čemu se radi i šta mi je činiti.
Izbor terene ti je isto bitan za nimfu.
Ma milijardu faktora,samo ori  :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ja sam ti na samom pocetku rekao da je najbolji nacin za ucenje nimfarenja, zaboraviti kuci sve druge musice. Boris se kao tigar onda za ulov uz maksimalnu koncentraciju, pretresas sve delove reke, sve slojeve vode. U pocetku ulov bude skroman pa sve bolji i bolji. I sve to te tera da brze kapiras i prilagodjavas se.

Sent from my HTC One using Tapatalk

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ovo sto je  Boki napisao je po meni najbolji moguci nacin da se pocne sa ucenjem. Iako se mnogi ff teoreticki ne bi slozili sa tim. Možeš kupiti npr. knjigu " Dynamic nymphing" ali šta ti to sve vredi dok dobro ne prečešljaš sve slojeve vode. Kad sve ovo praktično prođeš onda valja uzeti knjigu jer tek onda če ti biti jasne neke "začkuljice" o kojima npr. taj autor knjige piše. Teorije i tuđa iskustva su važna/nezanemariva ali lično iskustvo je neprocenjivo. Bez muke nema nauke.

Zašto jednom nimfom samo? Kako kaže/piše Bojan. Jer češ tako naučiti da (na prvom mestu) ne lovi nimfa nego ti i ne gubiš na vremenu menjanjem sve i svakakih nimfi ne bi li našao onu koja če sama magično uloviti ribu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bumbare , ako zelis da se napecas ribe na toplici zaboravi sve savete koje si dobio u ovoj temi i strogo se pridrzavaj uputstva sa ovog video snimka  :yeswink: :D
https://youtu.be/r2OdqPuCoek
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maricu , u danasnje vreme kada se svi loze na etno fazone ovo je prava stvar  :D pravi tradicionalni domaci ribolov i sve ostalo sto ide uz njega .  :D
 

Radojica-pop

Senior member
Učlanjen(a)
21.10.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
.... najbolji nacin za ucenje nimfarenja, zaboraviti kuci sve druge musice.

Sent from my HTC One using Tapatalk
Jesil ti tako bese ucio da nimfaris  ;)
 
Vrh Dno