Vodjenje nimfe

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Drago mi je ako sam dobro pojasnio... ostalo je praksa
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Pavle ovo sto ti je Silvio preneo je ispavan nacin ali kao pocetniku ceti biti mnogo tesko da takav sistem dobro prezentujes pogotovo sa malo krupnim imitacijama(malo tezim nimfama), za varijantu bosanskog nimfarenja prvo moras dobro da izvezbas zabacaje jer nimfa sa tungstenom od 4mm i olovom u sebi je pravi kursum. Za manje reke praktikuj ceski stil i pecanje na duzinu stapa ili malo duzi sistem ali nikavo mahanje sa kanapom. Kod bosanskog ti je naj jednostavnije da dobro izvezbas roll cast on ce ti biti najkorisni. Od dubine i jacine vode steluj sistem kad pecas na plitkim terenima mozes slobodno skratiti sistem i ne moras praktikovati toliki predvez i tipet pogotovo ako pecas na krupnije nimfe. Ovo ti pricam da bi sto brze usao u fazon i poceo da pecas, i obavezno kapu kad pocnes da vezbas mahanje sa nimfom na kraju sistema pogotovo one krupnije, i barbles udice... :) a najbolje je da na vodu odes sa nekim ko ce ti pokazati u praksi, ili malo pogledaj klipove po net-u, ali opet jedan dan sa nekim iskusnim nimfarosem vredi vise od svih klipova i foruma zajedno...

Pozdrav i bistro...


Sent from my iPad using Tapatalk
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Ja sam ovako naucio
https://youtu.be/p4Dv_J-qi1Y

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Tihi83 je napisao(la):
Pavle ovo sto ti je Silvio preneo je ispavan nacin ali kao pocetniku ceti biti mnogo tesko da takav sistem dobro prezentujes pogotovo sa malo krupnim imitacijama(malo tezim nimfama), za varijantu bosanskog nimfarenja prvo moras dobro da izvezbas zabacaje jer nimfa sa tungstenom od 4mm i olovom u sebi je pravi kursum. Za manje reke praktikuj ceski stil i pecanje na duzinu stapa ili malo duzi sistem ali nikavo mahanje sa kanapom. Kod bosanskog ti je naj jednostavnije da dobro izvezbas roll cast on ce ti biti najkorisni. Od dubine i jacine vode steluj sistem kad pecas na plitkim terenima mozes slobodno skratiti sistem i ne moras praktikovati toliki predvez i tipet pogotovo ako pecas na krupnije nimfe. Ovo ti pricam da bi sto brze usao u fazon i poceo da pecas, i obavezno kapu kad pocnes da vezbas mahanje sa nimfom na kraju sistema pogotovo one krupnije, i barbles udice... :) a najbolje je da na vodu odes sa nekim ko ce ti pokazati u praksi, ili malo pogledaj klipove po net-u, ali opet jedan dan sa nekim iskusnim nimfarosem vredi vise od svih klipova i foruma zajedno...

Pozdrav i bistro...

Tihi kod Bosanskog u vecini slucajeva idu manje nimfice ne te od 4mm. Na Ribniku sam pecao sa najvecom #18 a islo se do #24. ( jbg nije bilo manjih udica )



Sent from my iPad using Tapatalk
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Velicina i tezina nimfe se odredjuje po kinfiguraci dna, zoni u kojoj se riba hrani i insektima koji su tad prisutni u vodi nikako prema urbanim legendama. To sto si ti na jednoj reci praktikovao takav nacin nije nikakav reper. Ja sam naprimer tim nacinom pecanja uspesno lovio i sa 20# i sa 8# nafilovana olovom 1mm i tungstenom 4mm. Ali evo ti konkretan primer da bi razumeo, imas na vidjeno ribu koja se hrani na dnu, na 10m je od tebe u viru od 2m dubine, kako ces joj prezentovati nimfu na toj dubini i daljini!


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Vidiš ribu na dnu u dva metra dubine, 10m od tebe i još vidiš da se tamo hrani? Kako ti to uspeva?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Tihi druze Bosansko se i zove bosansko jer je pocelo da se praktikuje na Bosanskim rekama koje znas otprilike kako izgledaju i kakve su konfiguracije Pliva, Ribnik itd. Najbolje da ti to Silvio pojasni. Znajuci za pojedine majstore koji nimfu sa 2,5mm tungstenom spuste na 5 m dubine i odatle klepe ploticu ili lipca mislim da je 4 mm bespotrebno. Najveca fora kod toga je kako uopste zabaciti sa 7 m duzinom predveza i tipetom npr. Naravski gleda se vrh kanapa. Ako vec pricas o pecanju na vidjeno to mozes i na 2m od sebe da pecas kao na Ribniku. Tu nemas filozofije nego klepis nimfu i pred ribom malo podignes stap da bi nimfa ozivela i to je to. A iskreno isto me cudi kako vidis ribu n viru na 10 m u 2 m dubine. Mozda si mislio da je ispod povrsine vode i u nekom medju sloju. Onda klasika Bosansko mada mozes i francusko i neka plivajuca nimfa ili neki manji tungsten npr 2,5 ili 3mm
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Na mrtvici je gledas opusteno i na vise od 2m dubine ;)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Koliko daleko i koliko si riba na 10m od sebe i 2m dubine uhvatio na Mrtvici?
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Maricu sve ti je rekao Oholi, kod mosta kralja Nikole(mislim da se tako zove) ne da ima vise od 2m vec ima sigurno 4-5m i uredno vidis svaki kamen svaku ribu vecu od 20cm i to sa 20 i vise metara daljine. Moj primer nije bio postavljen da pricamo da li je moguce videti ribu nego kako joj prezentovati, ako nemas resenje kazi ne znam nemoj tupiti o prozirnosti vode! A najgori su oni koji su posle dunava i save videli samo Gradac i nesto se iscudjavaju! Drugo jasno nam je da je Pavle pocetnik a ne majstor tako da mozes do sutr pricati o majstorima on je daleko od toga! Coveku treba pomoci kako najbolje da primeni pecanje na nimfu a opet da se ne ubije i ima rezultate na vodi. Trece sa nimfom na 18# Pavle pocetnik(ne pricamo o velemajstorima)ne da ne moze da uradi nista bez pomoci nekog sa strane nego bi se to svelo vise na mlacenje prazne slame. A kako bude poceo da kapira tehniku i pocne da ima rezultate moze da pocne da se ku..i i da peca na 24# kao neki profesionalci(naprimer ti)... :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Most knjaza Danila mislim. No to je nebitno. Ricma, imas negde temu gde sam kacio slike sa mrtvice pa gledaj koliko ih je ulovljeno tamo, na vidjeno.... Plolecna voda bila, jaca za skoro metar.....

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Tihi83 je napisao(la):
Maricu sve ti je rekao Oholi, kod mosta kralja Nikole(mislim da se tako zove) ne da ima vise od 2m vec ima sigurno 4-5m i uredno vidis svaki kamen svaku ribu vecu od 20cm i to sa 20 i vise metara daljine. Moj primer nije bio postavljen da pricamo da li je moguce videti ribu nego kako joj prezentovati, ako nemas resenje kazi ne znam nemoj tupiti o prozirnosti vode! A najgori su oni koji su posle dunava i save videli samo Gradac i nesto se iscudjavaju! Drugo jasno nam je da je Pavle pocetnik a ne majstor tako da mozes do sutr pricati o majstorima on je daleko od toga! Coveku treba pomoci kako najbolje da primeni pecanje na nimfu a opet da se ne ubije i ima rezultate na vodi. Trece sa nimfom na 18# Pavle pocetnik(ne pricamo o velemajstorima)ne da ne moze da uradi nista bez pomoci nekog sa strane nego bi se to svelo vise na mlacenje prazne slame. A kako bude poceo da kapira tehniku i pocne da ima rezultate moze da pocne da se ku..i i da peca na 24# kao neki profesionalci(naprimer ti)... :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Tihi ne pricamo o Pavlu nego o tvom postavljenom pitanju. Eno ti Jana covek koji spusti nimfu na 5 m dubine i klepi ploticu npr. Silvio bio mogao da se ukljuci posto ima vise iskustva.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Bitno je da ti baki znas sve da uvek imas neki komentar naravno "pametan". Da si ikad bio tamo ne bi palamudio. Slicno je i sa Tarom, Moracom..... Nisu sve reke Tamis.

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno