Vodjenje nimfe

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Iskreno Oholi i Ribnik je bistar ali ja nisam mogao da provalim ribu na 2 m dubine na razdaljini od 10m a da stojim u vodi npr do kolena.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Poprilično sam siguran da sam bio na više reka u Crnoj Gori od tebe, pošto sam tamo proveo godinu dana u JNA i prošao sam je uzduž i popreko.
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Od normalne teme gde se pokusalo coveku pomoci dosli smo do toga ko je corav a ko dobro vidi...ccc


Sent from my iPad using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Da da.... 100% ja proveo pola zivota tamo. A u jna su samo cekali lenstine da idu da pecaju. Pre ce biti da si tucao kamen tamo i ribao wc nego sto si uzivao po rekama. Al opet siguran si bio i u super lepak da nije vodootporan pa sam te poklopio...  ;) baki jedino u cemu si realno napredniji je lupetanje :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.095
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ukljucice se neko ko je bio tamo pa ce ti mozda otvoriti vidike. Ubila te masna hrana zakrceni ti sudovi.... Manjak kiseonika u mozgu :D

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

Pavle98

Junior member
Učlanjen(a)
06.12.2016.
Poruke
32
Broj reagovanja
45
Lokacija
Plav
Tihi83 je napisao(la):
Pavle ovo sto ti je Silvio preneo je ispavan nacin ali kao pocetniku ceti biti mnogo tesko da takav sistem dobro prezentujes pogotovo sa malo krupnim imitacijama(malo tezim nimfama), za varijantu bosanskog nimfarenja prvo moras dobro da izvezbas zabacaje jer nimfa sa tungstenom od 4mm i olovom u sebi je pravi kursum. Za manje reke praktikuj ceski stil i pecanje na duzinu stapa ili malo duzi sistem ali nikavo mahanje sa kanapom. Kod bosanskog ti je naj jednostavnije da dobro izvezbas roll cast on ce ti biti najkorisni. Od dubine i jacine vode steluj sistem kad pecas na plitkim terenima mozes slobodno skratiti sistem i ne moras praktikovati toliki predvez i tipet pogotovo ako pecas na krupnije nimfe. Ovo ti pricam da bi sto brze usao u fazon i poceo da pecas, i obavezno kapu kad pocnes da vezbas mahanje sa nimfom na kraju sistema pogotovo one krupnije, i barbles udice... :) a najbolje je da na vodu odes sa nekim ko ce ti pokazati u praksi, ili malo pogledaj klipove po net-u, ali opet jedan dan sa nekim iskusnim nimfarosem vredi vise od svih klipova i foruma zajedno...

Pozdrav i bistro...

Hvala, shvatio sam  :tbumb: :tbumb: :)
 

Tihi83

Hero member
Učlanjen(a)
18.10.2011.
Poruke
1.559
Broj reagovanja
0
Lokacija
Lazarevac
Pavle drago mi je ako ti i jedan deo mog teksta pomogne...


Sent from my iPad using Tapatalk
 

kokot

Junior member
Učlanjen(a)
10.08.2011.
Poruke
25
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
@pavle.ljutic
zvuci paradoksalno al moj savet je da ne slusas savete. Znas onu izreku: "Slusaj starca al ne idi po njega"? Izgleda se sve ovakve teme zavrsavaju na ovaj nacin jer musicari su najgori ljudi :)

Idi brate u ribe sto vise mozes. Neke osnove sto se tice pribora verovatno vec znas a i moz da nadjes svuda. Cisto da ne gubis vreme na neke elementarne greske sto se tice pribora. A i da izgubis vreme, de se zuris? To radis za sebe i to ti niko ne moze uzme kasnije, ucenje je sastavni deo i u ucenju novih stvari je pola uzivanja, sta ces ako sve naucis za godinu-dve? Posle ce ti bude dosadno.

Po meni, za bilo kakvo pecanje, najbitnije ti je citanje vode a to te niko ne moz nauci, narocito za vode koje smatras za svoje, samo sto vise idi u ribe. Druga stvar pravilan pristup vodi i treca stvar prezentacija mamca. Ako nadjes nacin da dodjes do prezentacije koja te ne umara i koja vata ribe, sta te briga dal je bosansko il francusko il cesko? Moz ga zoves i ljuticevsko, isto ti se uvati.

Na kraju krajeva, ko kaze da moras bas svaku ribu da uvatis :) Neka bude 4-ta najvaznija stavka da izbegnes bas to ludilo kad odes u ribe da juris svaku mogucu ribu koju vidis ili mislis da si vido, tad obicno ne uvatis nista.
 

Pavle98

Junior member
Učlanjen(a)
06.12.2016.
Poruke
32
Broj reagovanja
45
Lokacija
Plav
ahahahah veoma zanimljivo  :hammer: Velik pozdrav Kokot  :bye:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Kokot ako je tako onda je najbolje da plati nekom instruktoru da mu pokaze i da nauci osnove pravilno jer je posle mnogo teze ispravljati. Ali isto tako postujem posto je vecina nas sa foruma samouko i svi su nasli neki svoj stil koji manje vise daje ribu. U potpunosti se slazem da ne treba biti idiot i ko sivonja se truditi da uhvatis bas svaku ribu koju vidis i da treba uzivati na vodi kad god mozes.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Znači sasvim logično se nameće da ćeš na maloj vodi loviti na duljinu štapa tj direktno= ceski, francuski jer su takve vode obično i obrasle obale tako da ti koji si lovio uspješno suhom muhom ces sam skontat i dosta toga. Na maloj vodi možeš doduše loviti nimfom sa kratkim predvezom  recimo svega 2m i zabacivati kanapom, znači svako ima svoj stil metodu i način koji mu najbolje odgovara. Bitno se naravno znati prilagoditi svakoj vodi u svim uvjetima tako da samo idi na vodu treniraj i doći će sve nije bauk niti tajna svemira  :smoke:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Ja nisam imao namjeru da ti govorim kako je nimfarenje dugim predvezima malim nimfama tzv. BS jedini ispravan način ali na velikim daljinama 13-20m i dubinama 0,5-3m to je naj efikasniji naj ljepši vid nimfarenja
 
Vrh Dno